ایتالیا,  سفرنامه

میلان پایتخت مد

بی‌دلیل نیست که “میلان” را یکی از پایتخت‌های مد دنیا می‌دانند. آنقدر لباس پوشیدن مردم در این شهر متفاوت است که هر کس که تازه از راه برسد، فکر می‌کند تمام شهر به میهمانی دعوت‌اند!

لباس در میلان معنای متفاوتی نسبت به بسیاری از شهرهای دیگر اروپا دارد. چه فروشگاه‌های ارائه دهنده لباس و پوشاک و مد ک متفاوت از سایر شهرها دکورآرایی می‌کنند و چه مردم که واقعا به آنچه که می‌پوشند اهمیت می‌دهند و برایشان اهمیتی ندارد که برای یک کار اداری به بیرون آمده‌اند یا برای یک خرید ساده؛ آنچه که می‌پوشند برای یک میهمانی مجلل نیز مناسب است.

How to wear in Milan (2) How to wear in Milan (1) How to wear in Milan (3)

در سفرهای قبلی‌ام به میلان، زیاد فرصت نشده بود تا خیابان‌های معروف خرید را در این شهر -آنگونه که باید- قدم بزنم. اما سفر ده روزه این بار، طلسم را شکست و بارها در خیابان‌هایی قدم زدم که از مهمترین خیابان‌های خرید در ایتالیا و حتا اروپا است.

چند خیابان بسیار معروف در میلان هست که به عقیده من، هر کس که در صنعت مد و پوشاک و لباس و نظایر آن فعالیت می‌کند، باید در این خیابان‌ها قدم بزند و در هوای آنها نفس بکشد. این خیابان‌ها اکثرا در اطراف نقطه محوری و مرکزی شهر یعنی میدان دومو و کلیسای دومو واقع شده است. پس اگر قصد قدم زدن در این خیابان‌ها را دارید، میدان دومو بهترین نقطه برای شروع است. خیابان‌های زیر را می‌توان مهمترین خیابان‌های مد و فشن میلان دانست:

 • گالری ویتوریو امانوئل دوم (Galleria Vittorio Emanuele II)
 • خیابان ناپلئون (Via Monte Napoleone)
 • خیابان ویتوریو امانوئل (Vittorio Emanuele Avenue)
 • خیابان ونیز (Corso Venezia)
 • خیابان بوئنوس آیرس (Corso Buenos Aires)
 • خیابان مانزونی (Via Alessandro Manzoni)
 • خیابان مرکانتی (Via dei Mercanti)
 • خیابان اورِفیچی (Via Orefici)

 برای آنکه کمی از حال و هوای دکورها و خیابان‌های میلان را منتقل کنم، چند عکسی را که در خیابان ناپلئون -یکی از مهمترین خیابان‌های مد در میلان- گرفته‌ام، به اشتراک می‌گذارم.

Fashion Decoration (1) Fashion Decoration (2) Fashion Decoration (3) Fashion Decoration (4) Fashion Decoration (5) Fashion Decoration (6) Fashion Decoration (7) Fashion Decoration (8) Fashion Decoration (9) Fashion Decoration (10) Fashion Decoration (11) Fashion Decoration (12) Fashion Decoration (13) Fashion Decoration (14) Fashion Decoration (15) Fashion Decoration (16) Fashion Decoration (17) Fashion Decoration (18) Fashion Decoration (19) Fashion Decoration (20) Fashion Decoration (21)

5 دیدگاه

 • نیر

  سلام
  هوای اروپا در عید نوروز مناسب سفر هست تور های دوره اروپا در عید برگزار میشه برای ما تعطیلات خوبیه فقط نگران سردی هوا بودم شما که در این فصل سفر کردید نظر تون چیه
  با سپاس

  • Majid Erfanian

   سلام
   هوای اروپا در نقاط مختلفش متفاوت هست. هرچقدر مقصد شما جنوب تر باشه، هوای بهتری رو تجربه خواهید کرد. به نظر من اسپانیا، کرواسی و یونان بهترین مقاصد در هوای نوروز است
   ارادتمند

 • فردید

  در اوایل انقلاب، شیک پوشیِ نخست وزیر بازرگان، به کام بسیاری از انقلابیون خوش نمی آمد. آن ها را یاد بختیار و شاه می انداخت. ژنده پوشی را تبلیغ می کردند و اینکه لباس های زمخت یعنی یک قدم نزدیک تر به خدا

  • Majid Erfanian

   سلام
   جدا از رویکردی که در فضای جامعه وجود داره، به نظرم این یک مسئله شخصی هست و به سلیقه خود فرد مربوط میشه. مخصوصا در شرایط فعلی که خوشبختانه از این بابت محدودیتی وجود نداره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *