اطلاع رسانی

پاریســـونیس

Parisonice

بعضی از خلاقیت‌های کوچک، حس آدم را به یک چیزی مثبت می‌کند. وقتی اسم یک تور که قرار است شما را به شهر پاریس و سواحل نیس ببرد، “پاریســـونیس” نام‌گذاری می‌شود، این از همان خلاقیت‌های کوچکی است که من بی‌نهایت دوستشان دارم. این بازی ظریف با کلمات، البته با یک طراحی مناسب نیز همراه شده است که نتیجه کار به نظرم یک کار شُسته رُفته و استاندارد است. اگر من مسافری بودم که از طریق خرید تور سفر می‌کردم، شک ندارم که از بین تبلیغ 10 تور مختلف برای مقاصد مشابه، حتما این یکی نظرم را جلب می‌کرد و به احترام خلاقیت و فکری که پشت این تور هست، از آژانس ارائه کننده این تور خرید می‌کردم.

Parisonice

به نظرم چقدر گردشگری ما بی‌خلاقیت است. به کلماتی که در تبلیغات تورها چه در روزنامه‌ها و چه در پیامک‌های تبلیغاتی استفاده می‌شود دقت کنید:

آفر ویژه، تور استثنایی، آخرین لحظه، پکیج استثنایی، تور فراموش نشدنی، قیمت باورنکردنی، فقط همین امشب و…

کاش تورها کمی خلاقیت تنفس کنند!

8 دیدگاه

 • Misha

  سلام.
  قطعا تبلیغات در تمامی  عرصه ها حرف اصلی را میزند و بسیاری از تجارت‌ها و مشاغل و.. به یمن شیوه درست و برنامه ریزی شده در این زمینه به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کرده‌اند.
   تبلیغات در همان نگاه اول تاثیری هر چند اندک بر ذهن مخاطب بر جای میگذارد  و خلاقیت در آن نیز بی تاثیر نمیباشد ..
  خیلی ازما شاید تنها از روی  ملاحظات شخصی بارها از آنها بسادگی رد میشویم و به صندوق خاطرات میسپاریمشان،اما در بسیاری از موارد  چه به صورت فیزیکی و چه به صورت ذهنی همراه ما باقی خواهندماند.

  در ایران آن گونه که شایسته است به امر تبلیغات متاسفانه توجه نمیکنن یا دست کم برای افزایش اثر بخشی آن را با شگردهای هنری و روانشناسی همراه نیست!
  اما در زمینه تبلیغات برای هرچه بیشتر جلب نظر وتوجه ،
  منم با خلاقیت و ابتکاری نو در آن موافقم و
  امیدوار…
   

   

  • Majid Erfanian

   سلام
   جایگاه تبلیغات در دنیای امروز انکارناشدنی است. اما دقیقا وجه تمایز یک تبلیغ معمولی و کم اثر با یک تبلیغ خلاقانه و موثر، در استفاده بجا از خلاقیت است. نکته‌ای گفتید دقیقا به همین خلاقیت مربوط است که باعث ماندگاری اثر یک تبلیغ در ذهن می‌شود. شاید در مجموع ایران را در حوزه تبلیغات زیاد قوی ندانیم، اما هر از گاهی جرقه هایی از تبلیغات خلاق را در ایران هم می توان دید. هرچند که متاسفانه گردشگری ایران به شدت از این خلاقیت بی بهره است!
   ما هم به روزهای بهتر امیدواریم…

 • محسن برجی

  خلاقیت جالبی بود.
  به نکات خبوی اشاره کردید.
  روزنامه همشهری (یا در مشهد ما: روزنامه خراسان) را که ورق می‌زنیم، انبوهی از آگهی شرکتهای گردشگری چاپ شده که تقریبا همه‌شان یک حال و هوا و دیزاین را دارند. کمتر آژانسی جرآت می‌کند کمی خلاقیت به خرج دهد و پا را از محدوده قالب‌های پیش‌فرض خارج کند. به نظرم احساس می‌کنند که با متفاوت بودن، پولشان را هدر می‌دهند و مردم سراغشان نمی‌آیند. (شاید هم همین‌طور باشد!؟)

  • Majid Erfanian

   سلام
   همین طور هست. متاسفانه تبلیغ‌های تور صرفا تکرار یک سری جملات مستعمل و بیش از حد شنیده شده است…
   این تور شاید برای آژانس برگزار کننده محک خوبی باشد که عکس‌العمل مخاطبان را بسنجد. باید آمار فروش این تور را رصد کرد!

 • پروانه

  سلام
  جالب بود ممنون، من خودم جزء کسانی ام که دوست دارم کشورای اروپایی رو ببینم ولی متاسفانه پکیج تورها یا قیمت هاشون فضاییه یا انقدر ضمانت نامه های عجیب غریب می خوان که آدم رو پشیمون میکنن. خودمم می خواستم اقدام کنن ولی گفتن ویزای شینگن به این راحتی نمی تونم بگیرم و اگه تو مصاحبه سفارت رد بشم تا 6 ماه تو بلک لیست اون کشور قرار میگیرم و ثبت میشه، به قول شما کاش آژانس ها یه کم خلاقیت داشتن تا می تونستن مسافرای بیشتری رو راهی سفر کنن.

  • Majid Erfanian

   سلام
   خواهش می‌کنم. امیدوارم که به زودی امکان این سفر فراهم بشه برای شما.
   به هر صورت آژانس‌ها ناگزیر هستند که از مسافر ضمانت بگیرند. این مسئله در قبال تعهدی هست که نسبت به سفارت دارند.
   گرفتن ویزای شنگن برای ایرانیها کمی سخت است. به ویژه برای خانم‌ها و به ویژه برای خانم‌های جوان و غیر متاهل. اما از طریق تور این اطمینان وجود دارد که صدور ویزا حتمی خواهد بود.
   من هم به خلاقیت در گردشگری ایران امیدوارم…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *