اسپانیا,  پربازدیدها,  سفرنامه

اگر مسافر بارسلونا هستيد

راهنمای سفر به بارسلونا

مطلب “اگر مسافر بارسلونا هستید” تلاش دارد تا ذهنیتی کلی از بارسلونا ترسیم کند و از این طریق به کمک مسافرینی بیاید که عازم شهر بارسلونا هستند. به عبارت دیگر، این مطلب را می‌توان به نوعی راهنمای سفر به بارسلونا دانست که اطلاعاتی کاربردی از شهر بارسلونا، جاذبه‌ها، محدوده‌ها، غذاها، شخصیت‌ها و به طور کلی از بایدها و نبایدها را دراختیار می‌گذارد. پس “اگر مسافر بارسلونا هستید” را بخوانید اگر مسافر بارسلونا هستید!

B4R C3L 0NA

دیدار بارسلونا مثل تماشای فوران فواره‌ای از رنگ‌های جذاب، مثل شنیدن یک قطعه موسیقی به شدت خوش‌آیند و مثل نوشیدن یک لیوان شربت خوش‌عطر و خنک در یک بعدازظهر تابستانی است. بارسلونا اعجاز مدیترانه است…
abstract-sunset-over-sagrada-familia-in-barcelona-ana-maria-edulescu

راهنمای سفر به بارسلونا

آنتونی گائودی

Gaudi

– قبل از هر چيز بايد با گائودی آشنا شويد. آنتونی گائودی (Antoni Gaudí) معمار نابغه‌ای كه نامش با نام بارسلونا عجين شده و بارسلونا بدون گائودی، مثل اصفهان بدون زاينده‌رود، مثل شيراز بدون حافظ و سعدی و مثل استانبول بدون مسجد است!

محله‌های معروف

map-project-3

– بارسلونا به محله‌های مختلفی تقسيم مي‌شود. مهمترین مناطق توریستی بارسلونا شامل محله گوتيك (Gotico)، محله راوال (El Raval)، محله بارسلونتا (Barceloneta)، محله اِیشامپلا (Eixample)، محله بورن (El Born) و محله (Poble Sec) است که مهمترين جاذبه‌های توريستی شهر در همین مناطق هستند.

میدان‌های معروف

catalunya

– ميدان‌ها نقش مهمي در بارسلونا (و بطور كلی در اسپانيا) ايفا مي‌كنند. ميدان كاتالونيا (Plaça de cataluña) قلب طپنده شهر و نقطه شروع بسياری از خيابان‌ها و جاذبه‌های مهم شهر است. ميدان اسپانيا (Plaça d’Espanya) در نقطه ديگری از شهر، يكی ديگر از همين ميدان‌ها است. ميدان یادبود كريستوفر كلمبوس (Plaza Portal de la Pau)، ميدان يونيورسيداد (Universidad)، میدان افتخارات کاتالانها (Glories Catalanes) و… نمونه‌های ديگری از اين دست هستند.

محدوده خرید

shopping-karta-barcelona

– مجموعه‌ای از خيابان‌های بارسلونا به محدوده خريد معروف هستند. اين خيابان‌ها بهترين مكان برای پياده‌روی و لذت بردن توأمان از معماری و فضاهای شهری و خريد است. مهمترین خیابان‌ها در این خصوص شامل خیابان لارامبلا (La Rambla)، خیابان گراسیا (Passeig de Gràcia)، خیابان دیاگونال (Diagonal)، خیابان رامبلا کاتالونیا (Rambla Catalunya) و برخی از خیابان‌های محدوده اطراف آنها است.

خیابان رامبلا

La-Rambla-Barcelona

– «رامبلا» یا «لارامبلا» معروف‌ترين خيابان بارسلونا، معروف‌ترين خيابان در کشور اسپانيا و يكی از معروف‌ترين خيابان‌ها در اروپا است. خيابانی در حدفاصل ميدان كاتالونيا تا ميدان پورتال‌دلاپائو (یادبود كريستوفر کلمبوس) كه تجربه قدم زدن در آن، از به يادماندنی‌ترين بخش‌های سفر به بارسلونا است. مسير پياده‌رو در اين خيابان در وسط قرار دارد و بسيار عريض است و درخت‌هاي بسيار بلندی در دو طرف مسير قرار دارد. مسيرهای ماشين‌رو نیز در دو طرف مسير پياده‌رو و در اندازه‌ای باريك طراحی شده كه عرض آن تنها به اندازه عبور يك ماشين است. مجسمه‌های زنده (افرادی که در قالب لباس‌ها و گريم‌های خاص به شكل مجسمه ثابت مي‌ايستند)، نقاش‌های خيابانی، دكه‌ها و دستفروش‌ها، رستوران‌ها و كافه‌ها، فروشگاه‌های سوغاتی، شيرينی فروشی‌ها، تئاترها و سالن‌های اجرای فلامنكو، موزه‌ها و خلاصه ديدنی‌های زيادی در اين خيابان وجود دارد.

تاپاس

tapas2

– “تاپاس” (Tapas) نام شناخته شده‌ای در اسپانيا است. به جای اينكه يك پرس كامل از يك غذا را سفارش بدهيد، تاپاس اين امكان را به شما مي‌دهد كه سايز كوچك‌تری از غذاها را تجربه كنيد. به عبارتي ديگر، “تاپاس” پُرس‌های كوچكی از غذا، پيش‌غذا و خوردنی‌ها است كه برخی از رستوران‌های اسپانيا و بارسلونا فقط تاپاس ارائه می‌دهند. تابلوی تاپاس را در سردر و در منوی خيلی از رستوران‌های بارسلونا می‌توان ديد.

آثار معروف گائودی

sagrada1

– از گائودی آثار زيادی در اسپانيا وجود دارد كه تمركز آثار او در شهر بارسلونا است. اگر علاقه‌مند به کارهای این معمار هستید، پیشنهاد می‌کنم دیدن چهار شاهکار تکرار نشدنی‌اش یعنی کلیسای عظیم ساگرادافامیلیا (La Sagrada Familia)، لاپدرارا یا خانه میلا (La Pedrera)، پارک گوئِی (پارک گوئل) (Parc Güell) و خانه باتیو (Casa Batlló) را به هیچ وجه از دست ندهید. اگر فرصت بیشتری دارید، می‌توانید سراغ دیدن آثاری نظیر خانه ویسنس (Casa Vicens)، قصر گوئِی (گوئل) (Palau Güell)، کولونیا گوئِی (Colonia Güell)، فینسا گوئِی (El Drac de Gaudí at Finca Güell)، خانه کالوِت (Casa Calvet) و آبنما و فواره پارک سیوتادِیّا (Cascada Fountain at Park de la Ciutadella) نیز بروید. تعدادی از اين بناها ثبت جهانی شده اند و ميراث جهانی محسوب می‌شوند.

ساحل بارسلونا

barcelona-beach

– برای رفتن به ساحل و پيدا كردن آن، پيچيدگی زيادی وجود ندارد. دو برج بسيار بلند در كنار ساحل بهترين نشانه برای پيدا كردن ساحل معروف بارسلونا است. اگر با تاکسی قصد رفتن دارید بگویید می‌خواهید به Port Olympic بروید.

تماشای بارسلونا از بالا

Barcelona_city_view-748x498

– براي تماشای بارسلونا از بالای بلندی چند گزينه شناخته شده وجود دارد. بالای تپه جوئیک (مونتجوئيك) (Montjuic Hill)، بالای برج وسط ميدان كريستوفر كلمبس، بالای يكی از برج‌های كليسای ساگرادا فاميليا، بالای بلندترين نقطه پارك گوئِی، بالای ميدان سابق گاوبازی در ميدان اسپانيا و بالای تپه یا کوه تيبيدابو (Tibidabo). علاوه بر اينها ديدن بارسلونا از طبقات بالای هتل آرتس (Hotel Arts) هم تجربه‌ای به شدت لذت‌بخش است، اگر البته مسافر مقيم اين هتل باشيد.

برج آگبار

Torre-Agbar-Barcelona-min

– توره آگبار (Torre Agbar) يا برج آگبار يكی از عناصر مدرن و معروف معماری شهر است كه رنگ غالب اين برج، همرنگ پيراهن تيم فوتبال اين شهر (آبی و قرمز) است. البته بازديد از داخل اين برج و بالا رفتن از آن عمومی نيست.

پابلو پیکاسو و خوآن میرو

Museu-Picasso-Barcelona-Destacada

– علاوه بر گائودی كه مهمترين چهره اين شهر است، پابلو پيكاسو (Pablo Picasso) و خوان میرو هم به واسطه سالها زندگی در این شهر از جمله افرادی‌اند كه در بارسلونا جايگاه مهمی دارند. موزه پيكاسو در بارسلونا کامل‌ترین موزه پیکاسو در دنیا است و دیدنش تجربه‌ای بسيار لذت بخش است. بنیاد خوان میرو نیز آثار بسیار ارزشمندی را دربردارد.

بارسلونای تاریخی

gothic-quarter-b

– كشف محله گوتيك (Gothic Quarter) و كوچه پس‌كوچه‌های آن يكی از ماموريت‌های مهم بازديد از بارسلونا است. اين محله را بايد با حوصله و از سر فرصت قدم زد و از فضای منحصربفرد كوچه‌ها و كافه‌ها و رستوران‌ها و ميدان‌ها و… آن لذت برد. آثاری از دوران رومی‌ها در این محله قابل مشاهده است.

کلیسای جامع بارسلونا

Cathedral-Neo-Gothic

– علاوه بر كليسای ساگرادافاميليا، كليسای جامع شهر بارسلونا با نام مختصر Barcelona Cathedral و نام کامل Cathedral of the Holy Cross and Saint Eulalia در محله گوتيك هم جايگاه با اهميتي دارد. اين كليسا مربوط به قرن 13 تا 15 میلادی است و از لحاظ تاريخی مهمتر از كليسای ساگرادافاميليا (كه همچنان در حال ساخت است) محسوب می‌شود.

مرکز خرید خیاط انگلیسی

el corte ingles

– مركز خريد “اِل‌كورته اینگلِس” (El Corte Inglés) به معنای خیاط انگلیسی مركز خريدی شناخته شده در اسپانيا است و مكان مناسبی برای گشت‌زنی علاقه‌مندان به خريد است. دو شعبه از آن در ميدان كاتالونيا وجود دارد.

فلامنکو

flamenco

– رقص فلامنكو (Flamenco Dance) و موسيقی فلامنكو از تجربه‌های مهم سفر به اسپانیا است. مكان‌های مختلفی براي ديدن برنامه‌های فلامنكو در بارسلونا وجود دارد كه می‌توان بليط آنها را از مراكز فروش بليط در سرتاسر شهر تهيه كرد.

بارسا

FCB-2012---2013-wallpaper_ENG.v1350898832

– تيم فوتبال بارسلونا، چيزی فراتر از يك تيم باشگاهی برای اين شهر است. از آنجا كه بارسلونا مركز ايالت جدايی‌طلب كاتالونيا (Catalonia) است، اين تيم فوتبال به نوعی حكم تيم ملی كاتالونيا را دارد و مردم اين شهر به شدت به اين تيم تعلق خاطر و تعصب دارند.

کمپ‌نو

Camp no

– از ورزشگاه كمپ‌نو (Camp Nou) مي‌توان به عنوان يك جاذبه ديدنی بازديد كرد. اما تجربه حضور در اين ورزشگاه در جريان يك مسابقه فوتبال كاملا متفاوت خواهد بود. بليط تماشای يك مسابقه فوتبال در اين ورزشگاه در یک بازی معمولی و در يك قسمت نسبتا ارزان برای نشستن، از حدود ٦٠ يورو شروع می‌شود. اما اين قيمت بسته به حساسيت بازی و تيم حريف متفاوت است. متاسفانه نام ورزشگاه در ایران به اشتباه نیوکمپ گفته می‌شود که اشتباه است.

سانگریا

Sangria

– نوشيدنی سانگريا (Sangria) يك نوشيدنی الكلی سنتی اسپانيايی است كه در بين مردم اسپانيا جايگاه مهمي دارد و از ترکیب شراب با شربت درست می‌شود.

پائیا

PaellaShrimpChorizo-6

– پائيا (Paella) نام غذای معروف اسپانيا است كه در همان ظرفی (تابه) كه درست می‌شود، سرو می‌شود. پائيا حجم قابل توجهی برنج دارد كه به سبك متفاوتی از پخت ايرانی، درست می‌شود و بر حسب علاقه و سفارش مشتری، با ميگو يا مرغ يا صدف يا گوشت مخلوط است.

فواره جادوئی

magic-fountain

– در حدفاصل ميدان اسپانيا تا موزه ملی هنر كاتالونيا، فضایی قرار دارد كه از لحاظ شهری فضای مهمی است. از سال 1929 میلادی که نمایشگاه جهانی یا همان اکسپو در بارسلونا برگزار شد، فواره جادویی مونتجوئیک (Magic Fountain of Montjuïc) نمایش جذاب خود را در این محل آغاز کرد. البته این نمایش سال‌های زیادی تعطیل بود، لیکن با برگزاری المپیک در سال 1992 اجرای این شوی جذاب این بار با همراهی موسیقی آغاز شد و این اجرا همچنان ادامه دارد. این شو در حد فاصل ماه آوریل تا ماه اکتبر در روزهای جمعه و شنبه از ساعت 19:00 تا 20:30 هر نیم ساعت یک بار و در حد فاصل ماه می تا ماه سپتامبر در روزهای پنجشنبه تا یکشنبه از ساعت 21:00 تا 23:00 هر نیم ساعت یک بار اجرا می‌شود. علاوه بر آن، این فضای شهری در هنگام رويدادهاي خاص مثل جام جهانی يا مسابقات مهم فوتبال ملی، محل تجمع مردم برای تماشای دسته جمعی بازی‌ها در تلويزيون‌های بزرگ شهری است. برگزاری برخی از تجمعات اعتراضی برای جدا شدن از اسپانیا نیز معمولا در همین مکان برگزار می‌شود.

تپه جوئیک یا مونتجوئیک

muntjuic

– تپه جوئيك موقعیتی کلیدی داشته و نقاط بسیار جالبی برای بازديد است. از منظره زيبای دريای مديترانه گرفته تا مناظر زيبايی از شهر، تله‌كابين (Montjuïc Cable Car)، قلعه تاريخی (Montjuïc Castle)، توپ و تجهيزات تاریخی دفاعی شهر، ورزشگاه‌ المپيك ١٩٩٢ (Estadi Olímpic de Montjuic Lluís Companys)، دهکده اسپانیایی یا موزه معماری اسپانیا معروف به پوبله اسپانيول (Poble Espanyol)، فواره جادویی، موزه ملی هنر کاتالونیا (Museu Nacional d’Art de Catalunya) و پارک و فضای سبز، همه و همه در همین مونتجوئیک واقع شده است. علاوه بر دو تله‌كابين كه در اين تپه برای بالا رفتن هست، يك فونيكولار (قطار ويژه مسيرهای شيب‌دار) هم وجود دارد.

دزدهای بارسلونا

Footlocker_PS4_NBA_021

– بارسلونا در كنار پاريس و رم، يكی از سه شهر اروپا است كه زبده‌ترين و حرفه‌ای‌ترين دزدها را در خود جای داده است. حرفه‌ای‌ترين‌های آنها نيز در ميدان كاتالونيا و خيابان رامبلا جولان می‌دهند. حرفه‌ای بودن آنها به حدی است كه متاسفانه بسياری از مسافران قربانی دستبردها و جيب‌زنی‌های آنها می‌شوند.

متروی بارسلونا

barcelona-metro-small

– متروی بارسلونا متروی نسبتا خوبی است، اما به هيچ وجه به گستردگی و مطلوبیت متروهايی نظير پاريس و لندن و مادريد نيست. براي رسيدن از فرودگاه اِل‌پارت (El Part) به مركز شهر (ميدان كاتالونيا) بايد يك بار خط مترو را عوض كرد. از هر دو ترمینال 1 و 2 فرودگاه همچنين می‌توان با اتوبوس‌های فرودگاه (Aero Bus) به ميدان كاتالونيا آمد كه هر 5 دقیقه یک بار حرکت می‌کند، حدود 35 دقيقه در راه است و هزينه رفت و برگشت آن 11.80 يورو است. سيستم شبكه اتوبوس‌های شهری بارسلون بسيار مناسب و گسترده است.

محله اِیشامپلا

eixample

– محله اِیشامپلا (Eixample) كه بخش بسيار وسيعي از شهر را شامل مي‌شود و بین بخش تاریخی و بخش قرن بیستمی شهر قرار دارد، دارای پلان یکسانی است كه به صورت بلوکی تكرار شده است. يعني وقتي كه به نقشه شهر نگاه می‌كنيم، می‌بينيم كه بخش وسيعی از مركز شهر دارای پلان مشابه و نقشه غير ارگانيكی است كه از قبل طراحی شده است. به همين دليل وقتی كه در اين محدوده راه می‌رويم، همه تقاطع‌ها كاملا شبيه به هم هستند و تشخيص موقعيت براي توريست‌ها كار ساده‌ای نيست. طراحی و ساخت این بخش از شهر در قرن 19 و اوایل قرن 20 انجام شده است.

تیبیدابو

tibidabo

– در بالای تپه یا کوه تيبيدابو و درست در لبه بلندی آن مشرف به نمای شهر، يك شهر بازی وجود دارد (Tibidabo Amusement Park) كه بازی‌های آن به دليل موقعيت دستگاه‌هايش هيجان انگيز است. البته اين شهربازی جزو شهربازی‌های معروف و مدرن اروپا محسوب نمی‌شود. در كنار اين شهر بازی يك كليسا با نام قلب مقدس (Temple of the Sacred Heart of Jesus) با مجسمه‌ای از مسيح قرار دارد که این مجسمه از بسياری از نقاط شهر قابل رویت است. اين مجسمه بی‌شباهت به مجسمه مسيح در برزيل نيست؛ با اين تفاوت كه ابعاد اين مجسمه بسيار كوچكتر است.

هنر و بارسلونا

vitrall-barcelona-gaudi

– روح هنر در بارسلونا دميده شده است. تقريبا در تمام نقاط شهر و در همه خيابان‌ها و حتا كوچه‌های قدیمی‌تر می‌توان آثار هنری و به ويژه مجسمه‌هايی را مشاهده كرد كه جلوه‌ای خاص به اين شهر داده‌اند.

المپیک 1992 بارسلونا

6051758999_5df1511bb5_b

– بازی‌های المپيك ١٩٩٢ نقش مهمی در به وجود آمدن جايگاه فعلی اين شهر و رونق گردشگری در اين شهر ايفا كرد. بخش‌های مهمی از شهر بخاطر المپیک بازسازی شد و شهر با بودجه‌ای که دراختیارش قرار گرفت، کاملا متحول شد. مشعل المپيك بارسلون با تيری مشتعل روشن شد كه يك پرتاب كننده تير و كمان آن را از فاصله‌ای دور با كمان خود به سمت مشعل المپيك پرتاب كرد. اين مشعل در حال حاضر در همان محل اصلی خود يعنی در بالای مونتجوئيك قرار دارد.

زبان کاتالان

from above

– زبان بارسلونايی‌ها “كاتالان” است كه با زبان اسپانيايی تفاوت دارد. البته كه اين دو زبان يعنی اسپانيايی و كاتالان شباهت‌هایی با هم دارند. اما اگر به زبان اسپانيايی مسلط هستيد، مطمئن نباشيد كه در بارسلون مكالمه‌ها را خواهيد فهميد.

پارک آبی

IllaFantasia(1)1419075048

– اگر در تابستان مسافر بارسلونا هستید، می‌توانید سری به پارک آبی بارسلونا (Illa Fantasia) هم بزنید. تجربه هیجان‌انگیز و جذابی را خواهید داشت.

اولویت بازدید از جاذبه‌ها در بارسلونا

– به اعتقاد من اولويت بازديد از جاذبه‌های بارسلونا به اين شرح است. يعنی بسته به ميزان وقت و زمانی كه هركس در شهر بارسلونا دارد، بايد اولويت بازديد از جاذبه‌ها را به اين صورت مد نظر قرار دهد:
» خيابان رامبلا و ميدان كاتالونيا
» كليسای ساگرادا فاميليا
» پارك گوئِی (گوئل)
» محله گوتيك و كليسای جامع
» كاسا ميلا و كاسا باتیو
» ساحل
» پوبله اسپانيول
» ميدان اسپانيا
» تپه مونتجوئيك
» خيابان‌های خريد
» دروازه پيروزی
» تيبيدابو
» كمپ‌نو

parc_Gueli_Barcelona

مشاوره سفر

اگر برای سفرتان نیاز به مشاوره دارید، من به دو صورت رایگان و تخصصی در خدمت شما خواهم بود. برای نحوه ارسال سئوال یا هماهنگی جلسه مشاوره، به صفحه مشاوره سفر بروید.

پی‌نوشت

– برای دنبال کردن مطالب جدید، می‌توانید به کانال تلگرام من MrTripic و برای دنبال کردن عکس‌ها و نکته‌های من در سفر می‌توانید به حساب کاربری من در اینستاگرام MrTripic بپیوندید.

– عکس‌های این مطلب، همگی از منابع مختلف اینترنتی و از طریق جستجوی گوگل انتخاب شده و هیچ کدام متعلق به من نیست.

– اگر تجربه یا نکته‌ای از بارسلونا دارید که می‌توانید به این مطلب اضافه کنید، لطفا در قسمت کامنت اضافه کنید.

– این مطلب توسط دوست خوبم سینا برهانی به زبان انگلیسی برگردانده شده و در وبلاگ انگلیسی من “mrtripic.com” قرار داده شده است.

126 دیدگاه

 • فرشته

  با سلام و احترام
  من و همسرم و دختر ٤ ساله ام ٢١ جولاي به مدت ٥ روز در بارسلون اقامت داريم ميتونم خواهش كنم در تهيه يك برنامه زمانبندي شده كه بتونيم از بيشتر جاهاي ديدني بارسلون ديدن كنيم به ما كمك بفرماييد و اينكه از چه وسايل حمل و نقلي استفاده كنيم هتل ما در منطقه لارامبلا واقع شده است

 • majid

  سلام و تشکر از بابت اطلاعات خوبتون
  توی فرودگاه سیم کارت برای خرید هست؟ البته 9 صبح، چه سیم کارتی بخرم و چقدر برای اینترنت شارژ داشته باشه؟

 • فرناز

  با سلام از خوندن اطلاعات کامل شما بسیار سپاسگزارم. من و همسرم و دخترم چند روز دیگه به بارسلون سفر می کنیم. میخواستم بپرسم برای ماه جولای هوا در بارسلون چجوریه؟ خیلی گرم و شرجی هست یا نه؟ چون برنامه پیاده وری زیاد در بارسلون رو داریم ،شرجی بودن ادیتمون می کنه؟ و محله ناامن آیا در بارسلون وجود داره؟ اسم ببرین ممنونم

 • فرهاد

  سلام
  آقای عرفانی ممنون از مطالب ارزنده سفر به اسپانیا، انشاءالله در مهرماه یه سفر 10 روزه به بارسلون و مالاگا را بهمراه خانواده 3 نفره دارم اگر سعادت داشته باشیم شمار رو آنجا ببینم از کمکهاتون استفاده ببریم لطفا راهنمایی کنید مارو
  استفاده از موبایل در آنجا هزینه زیاد داره با باید خط آنجا رو تهیه کنیم

 • شاپور

  با سلام و تشکر از شما واقعا مطالب، جامع و کامل گفته شده .از سخاوت شما در اطلاعات گفته شده سپاسگزارم.

 • مريم

  سلام اقاي عرفانيان عزيز و ممنون بخاطر همه اطلاعات عالي
  يه سوال دارم و اينكه ايا اب لوله كشي در بارسلون خوراكيه؟

 • رحیم

  با سلام
  من در شهریور یک اقامت 4 روزه در بارسلون دارم.
  یک شهر دیگه از کشور دیگه چی پیشنهاد میکنید برای اقامت سه روزه؟
  زمینی؟ هوایی؟ دریایی؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   به سلامتی. زیباترین جایی که پیشنهاد میدم یکی از این سه گزینه است: مادرید، گرانادا و سویا
   بهترین راهش قطار یا هوایی است

 • مرضیه

  سلام
  من و همسرم میخواهیم به بارسلونا سفر کنیم ، خیلی اتفاقی تصمیم گرفتیم که بعد از بارسلونا به لیسبون هم بریم . میخاستم بپرسم فکر میکنید در پروسه اخذ ویزا از اسپانیا به مشکل می خوریم؟
  باید مقصد لیسبون رو هم در مدارکمون قرار بدهیم یا نه؟
  باتشکر

  • Majid Erfanian

   سلام
   اگر تعداد روز اقامت تون در لیسبون کمتر از تعداد روزهای بارسلونا باشه، مشکلی پیش نمیاد. بله حتمن مدارک کامل و واقعی سفرتون رو ارائه کنید

 • جواد

  با سلام مجدد
  راستی اگرمرحمت کنید و مناسب ترین و به صرفه ترین روش را برای رفتن از فرودگاه بارسلون تا مرکز شهر و برعکس توضیح بفرمایید سپاسگزار خواهم شد

  • Majid Erfanian

   سلام
   اتوبوس های فرودگاهی ارزانترین روش هست که شما رو تا میدان کاتالونیا در قلب شهر می بره

 • مرجان

  اقاي عرفانيان عزيز من هفته اينده تنهايي به بارسلون ومادريد سفر ميكنم ازدوستاني كه اونجا بتونن بعنوان ليدر بمن كمك كنن البته با هزينه معقول، كسي رو سراغ داريد بمن معرفي كنيد ممنون ميشم🌹

 • جواد

  سلام آقای عرفانیان خسته نباشید
  اگر لطف کنید ونحوه تهیه بلیط مترو و همچنین اتوبوس رو در بارسلونا توضیح بدید ممنون خواهم شد

  • Majid Erfanian

   سلام. بلیط مترو و اتوبوس در بارسلونا یکی هست و می تونید از دستگاه های داخل ایستگاه های مترو تهیه کنید. بلیط ده تایی قطعا به صرفه تر هست براتون

 • سپيده

  با سلام به اقاي عرفانيان. از تمامي اطلاعاتي كه داده بوديد ممنونم. از شما جند سوال داشتم ما شش نفر هستيم كه چهارم تیر به بارسلون وارد ميشيم. البته يك نفر از ما معلول است و به خاطر همين ما براي سكونت يك جاي خوب رو براي گشت و بازديد از شهر به راهنمايي شما عزيز نيازمنديم

  • Majid Erfanian

   سلام
   ممنون از محبت شما. محل اقامت چندان تفاوتی نداره. اما اگر منظورتون دسترسی به مرکز شهر هست، باید جایی در نزدیکی میدان کاتالونیا بگیرید که به خیلی از جاذبه های بارسلونا نزدیک هست.

 • bahar

  سلام من و همسرم شهریور ماه به بارسلون می ریم. یک بچه یک سال و نیم داریم. می خواستم بدونم امکانات شهر طوری هست که با بچه و کالسکه اذیت نشیم؟ ضمنا محله های مناسب برای رزرو هتل که نزدیک مناطق دیدنی باشه و دسترسی خوبی هم داشته باشه که براحتی بتونیم در روز چند بار بریم هتل کدوم هستند و سوال آخر اینکه هوا اواخر شهریور و اوایل مهر چطور هست؟
  ممنون

  • Majid Erfanian

   سلام به شما
   بله امکانات شهری کاملا مناسب هست
   محله ایشامپلا محله بسیار خوبی هست، مخصوصا قسمتهایی که به میدان کاتالونیا نزدیک باشه. هوا هم در اون زمان عالیه

 • سميه

  سلام من دارم از طريق هامبورگ چهار روزه ميرم بارسلون خيلي هم اطلاع ندارم و براي اولين باره تنهايي دارم سفر ميكنم ممنون ميشم راهنماييم كنيد

 • لادن بهزادي

  با سلام
  ممنون از وبلاگ خوبتون اطلاعات جامعي راجع به شهر بارسلون داديد
  من دنبال ايميلتون گشتم ولي متاسفانه نتونستم ادرس ايميلي پيدا كنم
  اگه لطف كنيد من در زير ادرس ايميلم را ميذارم يه ايميل خالي برام ارسال فرماييد كه ادرس مشخص بشه ممنونتون ميشم
  يه راهنمايي براي اين شهر لازم دارم كه مزاحمتون شدم

 • آلاچیق چوبی

  خسته نباشید ممنون به خاطر این مطلب زیبا
  ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق فعالیت می کنیم.خوشحال میشوم از وبسایت ما دیدن کنید

 • غلامحسين

  سلام من ميخوام تنها سفر كنم به بارسلونا از تمام راهنماييهاي شما استفاده كردام آيا ميتوانم يكنفر رااز قبل پيدا كنم كه توي اين مدت تنها نباشم تا بتوانم با آرامش بيشتري ازآنجا ديدان كنم البته با پرداخت هزينه من بالآي شصت سال هستم تا حديهم تجربه سفر دارام ممنون از راهنمايي شما

  • Majid Erfanian

   سلام و ارادت
   دوستان هموطنی در بارسلونا هستن که میتونن بعنوان راهنما با شما باشن، منوط به اینکه دستمزد اونها توسط شما پرداخت بشه

 • علی افشار

  با سلام وتشکر لطفا بفرمایید از فرودگاه بارسلونا با چه اتوبوس به میدان کاتولانیا بروم من با پرواز ویولینگ از اورلی پاریس پنجشنبه میرم بارسلونا

 • عماد جیپوری

  با سلام
  اگر دلار ببریم بارسلون میشه به یورو چنج کنیم؟
  بانکها هم چنج میکنند؟
  بهتر است دلار ببریم یا یورو؟
  نمیدانید کارمزد زیاد میگیرن یا نه؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   واحد پولی یورو هست و شما باید یورو ببرید. اگر دلار ببرید باید در صرافی چنج کنید و کارمزد نسبتا قابل توجهی بپردازید.

 • مریم

  درود
  سپاس از به اشتراک گذاری مطالب مفیدتون
  من پارسال از طریق سفرنامه ی شما به پاریس سفر کردم و امسالم راهی پاریس و بارسلونا و آمستردام هستم … فقط با توجه به تعدیل هزینه ، من در هتل اقامت نمیکنم و از ایر بی ان بی استفاده میکنم … ممنون میشم مناطق خوب جهت اسکان در بارسلونا رو بفرمایید و همچنین مناطق نا امن و دور افتاده …
  ساحل از مرکز شهر دوره؟
  بیشتر برام اولویت مرکز شهر هست تا ساحل

  • Majid Erfanian

   سلام
   ارادت دارم. بهترین نقطه شهر محله ایشامپلا هست که در متن توضیح دادم. شاید بشه گفت خیابان Rambla catalunya در محدوده میدان کاتالونیا تا خیابان diagonal جای خیلی خوبی هست.

   ساحل هم نسبتا نزدیک هست به مرکز شهر.

 • طه فلاح

  سلام، ممنون از اينكه تجربياتتون رو با ما در ميون ميزاريد
  ما قصد داريم از پاريس با پرواز بيايم بارسلون و از ساعت ٩ صبح تا ٩ شب اين شهر رو ببينيم و بعد با كشتي كروز به سمت رم بريم، براي ١٢ ساعت حضور در بارسلون چه پيشنهادي داريد و اينكه آيا رزرو كروز براي ما امكان پذير هست يا خير اگر هست ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد
  با سپاس فراوان

  • Majid Erfanian

   سلام
   بارسلونا در 12 ساعت؟ چی بگم؟
   بهترین گزینه دیدن ساگرادا فامیلیا از بیرون هست، بعد قدم زدن در لارامبلا و بعد دیدن داخل کاسا میلا.
   بله از طریق آژانس ها می تونید کروز هم رزرو کنید

 • عماد جیپوری

  با سلام
  تاکسی های اینترنتی آنلاین مثل اسنپ خودمان یا اوبر تو اسپانیا (بارسلون و مادرید) وجود دارد؟
  کدام یک ارزانتر است؟
  و سوال مهم سیم کارت که فقط برای استفاده از اینترنت بخواهیم چی خوبه و میشه با پاسپورت خرید؟ حداقل قیمتش چند است؟
  تشکر

  • Majid Erfanian

   سلام
   بله اوبر در اسپانیا هست
   هرچند که به طور کلی تاکسی های عادی هم در اسپانیا قیمت شان مناسب هست.
   سیم کارت رو باید بر اساس طرح های موجود اوپراتورها در همان زمان که اونجا هستید تصمیم بگیرید و بخرید. چون ممکن هست در زمان حضور شما، یک اپراتور طرح مناسب و ارزانتری نسبت به سایرین داشته باشد. قیمت حدودا بین 20 تا 40 یورو خواهد بود.

 • مریم

  سلام آقای عرفانیان. من به همراه همسر و دخترم قصد داریم تعطیلات نوروز به مدت یک هفته به بارسلونا برویم. در خصوص رزرو هتل نیاز به راهنمایی داریم. آیا این امکان وجود دارد که بصورت تلفنی از شما کسب اطلاعات کنیم؟

  • Majid Erfanian

   سلام و ارادت
   اگر تمایل داشتید می‌تونید به من ایمیل بزنید یا از طریق ادمین کانال تلگرام به من پیغام بدید تا هتل مناسب رو براتون پیدا کنم.

 • كوروش

  سلام.من چند روز ديگه ميخوام برم بارسلون،ميشه راهنمايي كنيد كجا ميشه سيم كارت تلفن همراه بارسلون رو خريد ؟متشكرم

  • Majid Erfanian

   سلام

   در خیابان رامبلا که معروف ترین خیابان بارسلونا است، به سادگی می توانید فروشگاه های موبایل و خدمات مخابراتی پیدا کنید. به ویژه در کوچه های فرعی

 • عماد جیپوری

  با سلام و ارادت
  در اسپانیا چجوری میشه اتومبیل کرایه کرد؟
  علاوه بر داشتن گواهینامه بین المللی چیز دیگری مثلا کارت اعتباری هم نیاز است یا خیر؟!
  چون ما فقط پول نقد داریم و کارت اعتباری نداریم آیا میتونیم اتومبیل کرایه کنیم و باهاش به شهرهای مختلف سفر کنیم؟!

  • Majid Erfanian

   سلام

   کرایه اتومبیل در همه دنیا به یک شکل هست. قطعا نیاز به کارت اعتباری دارید. مگر اینکه از نمایندگی شرکتهای بین‌المللی نظیر europecar در ایران خودرو کرایه کنید و ضمانتهای لازم رو در ایران تودیع کنید و در اونجا ماشین رو تحویل بگیرید.

 • بهار

  سلام. من و همسرم 10 روز زمان برای مسافرت در اسفند ماه داریم.انتخاب خودمون اسپانیا و ایتالیا هست.فرقی نمیکنه توی کدوم کشور باشه اما جایی رو میخوایم که بی شباهت به طبیعت مالدیو نباشه و ساحل خوبی داشته باشه.به جز ساحل دوست داریم چند تا از مکان های تاریخی معروف این کشورهارو هم ببینیم و همینطور بتونیم خرید کنیم. با توجه به توضیحاتی که دادم امکانش هست راهنماییم کنین که ز کدوم شهرهارو بریم؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   شهرهای زیادی هست که با مواردی که گفتین انطباق داره. معروف‌ترینش تنریف (جزایر قناری) در اسپانیا.
   اگر قصد دارید برنامه‌ریزی دقیقی انجام بدید و بهره‌وری سفرتون بیشتر باشه، می‌تونیم با هم جلسه‌ای داشته باشیم. اگر علاقه‌مند بودید می‌تونید به بخش مشاوره در وبلاگ مراجعه کنید.

 • عماد جیپوری

  سلام و تشکر فراوان
  میشه لطف کنید ترتیب شهرها را هم بفرمایید!
  یعنی از بارسلون به کجا برویم بعدش به کجا و در انتها از مادرید برگردیم ایران
  خیلی لطف میکنید

  • Majid Erfanian

   سلام
   من متوجه سئوال شما نشدم.
   ترتیب کدوم شهرها؟ اگر منظورتون شهرهای دیدنی اسپانیا هست، گزینه‌های زیادی پیش رو هست: سویا، مالاگا، والنسیا، زاراگوزا، گرانادا، کوردوبا و…
   برنامه سفر باید بر اساس تعداد روز سفر و هزینه‌های اون تنظیم بشه

 • میترا

  سلام از بارسلونا به مالاگا رو بهتره با قطار بریم یا اتوبوس و اینکه آیا لازمه از قبل بلیطش رو رزرو کنیم،ممنون از وقتی که میزارید.

  • Majid Erfanian

   سلام
   هر دو روش امکان‌پذیر هست. با پرواز حدود 1/5 ساعت هست و با قطار 5 ساعت
   حتمن بهتر هست از قبل بلیط بگیرید. مخصوصا پرواز

 • عماد جیپوری

  سلام و ارادت
  مجید جان ما برای عید نوروز انشا… قصد داریم دو هفته ای برویم اسپانیا
  قبول زحمت فرمایید و بفرمایید
  1-این مدت خوب است یا زیاد؟
  2-در این مدت به پرتقال هم برویم یا فقط در اسپانیا باشیم ؟!
  3-سفرمان را از مادرید شروع کنیم یا بارسلون؟
  4-پیشنهاد شما برای این 14 ،15 روز چه شهرهایی در اسپانیا و اگر قد میدهد در پرتقال است؟!

  • Majid Erfanian

   سلام به شما
   1- این حداقل زمانی است که اسپانیا نیاز دارد
   2- بعید می دانم برسید. به نظرم سفر به پرتغال و شمال اسپانیا رو برای یک سفر مستقل بگذارید
   3- بهتر هست از بارسلون شروع کنید و بعد به مادرید برید
   4- به نظرم 4 شب بارسلونا، 3 شب مادرید، 2 شب گرانادا، 2 شب مالاگا، 3 شب سویا
   5- نکته مهم برای این سفر برنامه ریزی مناسب هست. اینکه بدانید در کدام شهر سراغ کجاها بروید که بهترین بهره برداری رو کرده باشید. بعضی از شهرها نیاز هست که به بیرون از شهر هم برید تا زیبایی های اطرافش رو ببینید.
   سفر بخیر

 • عسل

  با سلام ما میخواستیم با تور به اسپانیا سفر کنیم
  شما کدوم آژانس مسافرتی رو پیشنهاد میکنین؟
  آژانسی که به تمامی تعهداتش پایبند باشه؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   به سلامتی. آژانسهای خوب زیادی در تهران هستند که به تعهداتشون پایبند هستند. از طریق ایمیل می تونم بیشتر راهنمایی کنم. لطفا به من ایمیل بزنید تا راهنمایی تون کنم.

 • جواد هاشمی

  سلام دوست عزیز،ممنون از راهنماییاتون
  میشه بفرمایید چطور میشه از ورزشگاه کمپ نئو بازدید کرد،چه ایستگاه های اتوبوس و مترویی در نزدیکی این ورزشگاه وجود داره،سپاس.

  • Majid Erfanian

   سلام
   سیستم حمل و نقل شهری بارسلونا بویژه اتوبوس‌های شهر بسیار مناسب هست و شما می‌تونید با کمک گوگل‌مپ به سادگی از هر نقطه‌ای از شهر برنامه‌ریزی کنید که با اتوبوس یا مترو به کمپ‌نو برسید.
   نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو اطراف ورزشگاه یکی Palau Reial هست که در خط ۳ قرار داره و یکی Collblanc که در خط ۵ واقع شده

 • حميده

  ممنونم از اطلاعات خوبتون
  راستش من و خواهرم ٢١ سپتامبر وارد رم ميشيم ، ٤ شب ميمونيم و ميريم پاريس و بعد از ٥ شب اقامت در پاريس خواهرم برميگرده تهران و من تنهايي ميرم بارسلون …
  اولين تجربه سفر بدون تور ليدر رو دارم
  و بيشترين ترس و دغدغه ام برنامه ريزي نادرست و اتلاف وقتمون هست و اينكه توي استفاده از مترو يا اتوبوس دچار مشكل بشيم …
  و اينكه آيا بارسلون براي يه خانم تنها امنيت كافي رو داره ؟
  و اينكه شبها توي اين كشورها بهتره چه ساعتي از شب برگرديم هتل كه ديرنشه از نظر امنيت و ترانسفر و …

  • Majid Erfanian

   سلام
   احتمالا باید در حال حاضر در بارسلونا باشید؛ من هم بارسلونا هستم الان.
   در صورتی که می‌تونم کمکی به شما بکنم و در برنامه ریزی‌تون کمکی داشته باشم، می‌تونید به من ایمیل بزنید.

 • معین

  ممنون از اطلاعات خوبتون، من 28 سپتامبر تا 2 اکتبر بارسلونا هستم، و دنبال هتلی با قیمت مناسب میگردم، راستی تو این تاریخ اب و هوای بارسلون چطوره

  • Majid Erfanian

   سلام
   ممنون از شما

   سايتهاى مختلفى هست كه مى تونيد با كمك اونها نظرات كاربرها رو بخونيد و از خوب بودن هتل مطمئن باشيد. اگر براى پيدا كردن هتل نياز به كمك داشتيد مي تونم به صورت مشاوره در خدمت شما باشم.

   بله هوا خوب هست، البته احتمالا گرمه

 • مهتاب

  سلام
  با تشكر از اطلاعات مفيدتون
  من وهمسرم اواسط شهريور ميريم بارسلون
  در نظر داشتيم نيمي از سفر رو در هتلي كنار دريا باشيم ونيمِ ديگه رو در مركز شهر
  سوالي كه من دارم اينه كه اگر كلاً هتلي تو مركز شهر يا همون كاتالونيا بگيريم دسترسي به دريا راحته؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   ویژگی بارسلونا این هست که تاکسی در اون بسیار ارزون هست و میشه بدون دغدغه هزینه، برای جابجایی در شهر از تاکسی استفاده کرد. نگران رفت و آمد نباشین

 • نغمه

  با سلام
  ممنون از شما بابت اطلاعات خودتون
  ما هفته آخر شهریور عازم اروپا هستیم بنظر شما بهتره برنامه رو برای چه کشورهایی در این فصل داشته باشیم؟در ضمن ورود در فرانسه هست.
  بنظر شما فرانسه اسپانیا پرتغال بهتره یا فرانسه ایتالیا سوییس؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   ممنون از محبت شما
   هر دو مسیری که مد نظر دارید عالی است. باید ببینید که به چه نوع جاذبه هایی علاقه دارید تا شاید بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید.
   اگر مسیر اول رو انتخاب کنید، می تونید بعد از فرانسه در اسپانیا به من ملحق بشید و اسپانیا و پرتغال رو در سفری که من از 6 مهر بصورت تور میبرم همراه باشید. لینک اطلاعات این سفر در صفحه اول وبلاگ من قابل مشاهده است. اگر هم امکان همسفری فراهم نشد و فکر کردید که من می تونم در برنامه ریزی سفر بهتون کمک کنم، میتونید از طریق ایمیل به من اطلاع بدید تا در قالب جلسه مشاوره بتونم کمک تون کنم تا بهتر برنامه ریزی کنید.
   در هر صورت سفر خیلی خوبی رو براتون آرزو می کنم.

 • سحر

  و یه سوال دیگه اگر بخوام‌ در اسپانیا یک جا رو انتخاب کنم(مثه سواحل بالی و مالدیو باشه از لحاظ زلالی آب و طبیعت)شما کجا رو پیشنهاد میدید؟
  و واسه اونجا دو روز آیا کافیه
  خیلی خیلی ممنون از مطالب عالی و مفیدتون

  • Majid Erfanian

   سلام
   مشابه مالدیو رو نمی تونید زیاد در اروپا پیدا کنید. اما جزایر قناری همون کانسپت هست البته با بافت طبیعی متفاوت.
   سواحل زیبای اسپانیا در جنوب این کشور هستن.
   تاریخ سفر شما مشخصه و قطعی شده؟

   • سحر

    سپاس از پاسخگویی شما
    تاریخ واسه شهریور ماه است اما چون سفر با تور مسافرتی نیست و انفرادی است میتونیم تاریخش و مکانها رو تغییر بدیم.
    پیشنهاد شما چیست در جهت سفر بهتر؟

   • سحر

    این اولین سفرمون به اروپاست و نمیخوام سفرمون فقط همش دیدن جاهای تاریخی و موزه باشه
    میخوام از قاره سبز بودن هم استفاده کنم و سواحل زیبای اونجا رو هم ببینم
    پیشنهاد شما در انتخاب مکان وشهر و حتی کشور و زمان سفر جهت بهتر شدن سفر چیست
    سپاس🌷🌷

    • Majid Erfanian

     سلام
     شهریور فصل شلوغی هست. اگر مهر ماه سفر کنید براتون به صرفه تر هست. من در مهر ماه خودم یک سفر به اسپانیا و پرتغال دارم که گفتم شاید بتونین همسفر بشین و هماهنگیا و برنامه ریزی رو به من بسپرین و بیشتر از لحظات لذت ببرین.
     اما اگر قصد دارید خودتون برید که یه داستان دیگه است. برای برنامه ریزی سفرتون اگر نیاز به کمک دارید میتونید به من ایمیل بزنید تا خدممتون عرض کنم چطوری میتونم راهنمایی تون کنم.

 • سحر

  سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون🌷🌷⚘
  آیا سه روز تفریح در بارسلونا در یک سفر دوازده روزه به اروپا برای بارسلونا زیاد نیست؟
  و سوال مهم تر اگرلطف کنید سواحل زیبا و امن با آب های زلال نظیر سواحل مالدیو و بالی در نزدیکی مقاصدی که ما در سفرمان داریم معرفی بفرمایید ممنون میشم تا بازدید یک روزه از آنها داشته باشیم
  رم.ونیز.بارسلونا.پاریس مقاصد ما هستن هر کدام سه روز

  • Majid Erfanian

   سلام
   خواهش می کنم
   سه روز کم هست و برنامه هاتون بسیار فشرده خواهد شد.
   پیشنهادم این هست که همین شهرهایی که لیست کردید رو ببینید و به دنبال جای جدیدی نباشید. وقت کم دارید. البته 3 روز برای ونیز زیاد هست.

 • مريمي

  سلام اقاي عرفانيان
  در يك كلام شما فوق العاده ايد , در يك صفحه تحقيقاتي كه من معمولا براي يك هفته بايد بشينم و در بيارم رو در اختيارم گذاشتيد باعث شديد براحتي برنامه بريزم فقط بايد محلهاي ديدني كه نزديك هم هست رو در يك روز مي گنجوندم 😊
  ممنون براي اطلاعات عالي ، فقط با توجه به ذائقه ايراني نمي تونم به trip advisor اعتماد كنم براي انتخاب رستوران خوب
  براي امتحان تاپاس و پائيا ممنون ميشم راهنمايي كنيد اگر رستوران خاصي خاطرتون هست .
  با تشكر فراوان

  • Majid Erfanian

   سلام
   ممنون از محبت شما. خوشحالم که مفید واقع شده
   به بندر المپیک برید. اونجا مجموعه ای از رستورانهای خوب رو می بینید. رستورانهای داخل دهکده اسپانیایی هم بسیار خوب هستند.

 • حامد

  سلام 11 روز ویزای شینگن دارم برنامه سفرم رو اینجوری چیدم
  3 شب رم . 1 شب فلورانس. 1 شب ونیز .3 شب بارسلون. 3 شب هم پاریس
  از نظر شما خوبه یا پیشنهاد دیگه ای دارین ؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   بله شهرهای بسیار خوبی رو انتخاب کرده اید. امیدوارم از سفرتون لذت ببرید.

 • علی وثوق

  سلام و درود
  من مسافر بارسولونا هستم تقریبا دو هفته دیگه اونجا هستم میشه ادرس پارک آبی و قیمت بلیطش را به ما بگی ممنون میشم از شما

  • Majid Erfanian

   سلام
   لطفا عنوان پارک رو در گوگل جستجو کنید تا لوکیشن و قیمت بلیطش رو ببینید. من قیمت جدیدش رو ندارم.

 • مانا

  سلام ممنون از راهنماييتون، شما بعد از بارسلون کدوم شهر اسپانیا رو برای گشتن پیشنهاد ميدين؟ یا اینکه بارسلون کافیه؟ ممنونم از پارتنون

  • Majid Erfanian

   سلام
   اسپانیا کشور بزرگیه و شهرهای دیدنی بسیار زیادی داره. باید ببینید به چه نوع جاذبه هایی علقه دارید. به طور کلی توریست این شهرها نسبت به بقیه شهرهای اسپانیا بیشترن:
   مادرید
   والنسیا
   تنه ریف (جزایر قناری)
   مالاگا (و ماربیا)
   سویل
   گرانادا
   کوردوبا
   بیلبائو
   مایورکا

 • صنم

  سلام، مطالب شما همیشه عالیه و البته با توجه به تجارب گران قیمت تون انتظاری غیر لز این نیست،
  اگر خدا بخواد عید نوروز با کشتی وارد بارسلون میشیم و در حد هشت ساعت فرصت داریم تا این شهر را ببینیم، برنامه خودمون اینطوریه:
  اول از میدان کریستف کلمب (در انتهای رامبلا) با مترو میریم نیوکمپ
  بعد با مترو میریم ساگرادا
  بعد با اتوبوس پارک گویل
  و بعد با مترو تا میدان کاتولانیا میریم تا خیابان رامبلا و گوتیک را ببینیم
  بنا داریم به جز نیوکمپ بقیه را فقط نمای بیرونی را ببینیم. به نظرتون پارک گویل را که فقط از بیرون میبینیم ارزش داره یا با تپه مون جویي جایگزین کنیم؟

  طولانی شد. ضمنا پیشاپیش سال نو مبارگ

  • Majid Erfanian

   سلام
   مسیر و برنامه خوبی دارید. امیدوارم که از بازدیدتون لذت ببرید.
   پارک گوئی رو میتونید بخشی اش رو وارد بشید بدون بلیط که بسیار زیباست
   سپاس
   سال نو شما هم مبارک

 • امیر

  سلام.
  جا داره ابخدا تشکر کنم به خاطر ایجاد این وبلاگ و آینکه ما قصد داریم ابتدای اکتبر به بارسلون سفر کنیم.و از شما راجع به یک هتل خوب از همه جهات راهنمایی میخواهم. ممنون

  • Majid Erfanian

   سلام
   ممنونم از شما
   پیشنهاد میکنم در سایت TripAdvisor بر اساس نظر کاربران هتل مناسب را انتخاب کنید. خیابان پاساژ د گِرَسیا و یا خایابن گِرَن ویا (بیا) در محدوده میدان کاتالونیا جای بسیار خوبی است

 • مهدی

  خیلی عالی و مفید بود ، خدا قوت و دستمریزاد ، من قراره اگر خدا بخواهد ماه آینده یک سفر چند روزه به بارسلون داشته باشم مطمئنا تجربیات دوستان بسیار مفید خواهد بود
  تشکر فراوان

 • منصور

  باسلام
  خيلي عالي بود وبراي كسي كه ميخواد سفر كنه واقعا كارگشاست اميدوارم همه كساني كه سفر ميكنند تجربيات خودشون رامنتقل كنند
  سلامت وپاينده باشي

 • سمیرا

  سلام
  وقتتون بخیر
  اول که ازتون ممنونم با سخاوت تمام تجارب خودتون رو در اختیار دیگران هم میذارید. یکی از دوستان من قصد داره که در شهریور یه سفر به پاریس- بارسلونا-ایبیزا- پمپی-رم- فلورانس داشته باشه. قرار شده من کمکش کنم و برنامه سفر رو براش بنویسم. از مقاله پاریس خیلی کمک گرفتم ولی ممنون میشم اگه در مورد وسایل حمل و نقل عمومی اسپانیا و ایتالیا هم اطلاعاتی دارید در اختیارم بذارید و اینکه من برای پاریس 5 روز در نظر گرفتم بارسلونا هم 5 روز ایبیزا دو روز و 8 روز بعد ایتالیا. ممنون میشم اگه بتونید کمک کنید بهم بگید مثلا برای کلزیوم 5ساعت زمان لازمه و یا فلان موزه 4 ساعت میدونم خیلی خواسته زیادیه ولی هر چقدر کمکم کنید ممنون میشم.

  امیدوارم همچنان در سفرهای خوب باشید.

  • Majid Erfanian

   سلام
   خواهش میکنم. پیشنهادم این هست که شما برنامه ای که تهیه کرده اید رو با ذکر همه جزئیات در یک فایل word بنویسید و از طریق ایمیل برای من بفرستید. تا جایی که زمان من اجازه بده، سعی میکنم نظراتم رو براتون بنویسم.
   سپاس از شما

 • امیر

  درود بر آقا مجید عزیز
  به سهم خودم بی نهایت از زحمتی که کشیده اید سپاسگزاری میکنم ما به امید خدا در آگوست راهی بارسلونا خواهیم شد و با اجازه تمام فرمایشات شما را پرینت گرفتم که در آنجا استفاده کنیم.

  با سپاس فراوان. امیر

  • Majid Erfanian

   درود بر شما
   ممننم از محبت شما. به نظرم اطلاعات پرینت گرفته شده چندان به کارتون نمیاد. خوبه که قبل از سفر چند بار اینها رو مرور کنید تا بتونید کامل درک شون کنید و با آگاهی کامل به سفر برید. شک نکنید که کیفیت سفرتون متفاوت خواهد بود

 • Hanieh

  سلام
  بسیار سپاسگزارم. انگار رفتم بارسلون و برگشتم.
  همواره در سفرهایی باشید که عاشقشان هستید

 • idin

  با سلام
  با استفاده از مطالبتان، سه هفته گذشته را در اروپا سیاحت کردیم و واقعا تمامی اطلاعات مفید واقع شد.وقت آن شده که به آمریکای جنوبی هم سفر کنید و مطالب زیبابرایمان بنویسید و شوقمان رااز سفر دوچندان کنید.
  با سپاس فراوان و آرزوی موفقیت و سفرهای روزافزون

  • Majid Erfanian

   سلام
   بسیار خوشحالم که مطالب این وبلاگ در بالا رفتن کیفیت سفر شما نقش داشته
   حتما در برنامه دارم که به آمریکای جنوبی هم سفر کنم و به زودی این برنامه را اجرایی خواهم کرد.
   سپاس از انرژی مثبت شما

 • meysam

  گزارش بسیار خوبی هستش و کمک زیادی به من کرد
  اطلاعاتتون بسیار با ارزش و مفید هستند
  شاد و ماناا باشید

 • صدیق

  درود برشما بسیار مفید بودبرای من به ویژه اینکه دربرنامه سفر آینده نه چندان دور من قرار داره. میشه لطفا نام آژانسی که باهاشون همکاری داری رو بفرمایید و راههای ارتباط را. ممنون

  • Majid Erfanian

   سلام
   خواهش می‌کنم. امیدوارم که سفر خوبی پیش رو داشته باشید
   من با چند آژانس در چند بخش مختلف همکاری می‌کنم. ایمیل من در بخش “درباره من” در همین وبلاگ بهترین راه ارتباط با من هست.
   ممنون از شما

 • Solmaz

  بخشی از خاطرات بارسلون رو با شما مرور کردم، راستی راستی رفتم به اون روزا، ممنون ازت مجید عزیز، خیلی کامل و جامع نوشتی. اولویت نیو کمپ رو در آخر دوست نداشتم فقط، به نظرم ۴ یا ۵ می گیره حداقل!!! 😉

  • Majid Erfanian

   سلام
   خوشحالم که یه گشتی با این مطلب توی بارسلون زدید! امیدوارم خوش گذشته باشه.
   اولویت های پیشنهاد شده، حتما مبتنی بر سلیقه است. من نتونستم نیوکمپ رو قبل از هیچ کدم از اون سایت ها و بناهای دوست داشتنی بیارم. به نظرم البته بازدید کننده بارسلونا باید همه لیستی که گفتم رو بازدید کنه و در این صورت دیگه اولویت بازدید زیاد مهم نخواهد بود.

  • Majid Erfanian

   سلام
   من معتقدم فاصله تحقق یک آرزو از زمان تشنگی واقعی و کامل برای آن آرزو، فاصله کوتاهی است…

  • majid

   زمانی که مدارک را به سفارت برای تقاضای ویزای شنگن ارائه کنید . یعنی بدون فاصله و در یک قدمی شما لطفاً به جای آرزو کردن وحسرت خوردن بلند شوید و اقدام کنید .

 • خاطره

  درود بر تو مجید عزیز

  نمیدونم به چه زبونی باید ازت تشکر کنم که انقدر زیبا همه اطلاعات بارسلون رو نوشتی.
  خیلی شکه شدم وقتی سایتت رو باز کردم و اطلاعات بارسلون رو دیدم.
  یک هفته است که من و مسیح در حال و هوای بارسلون داریم سیر میکنیم اما خوب چه کنیم که این شهر بعید ما رو بطلبه.
  امیدواریم فقط یه روزی برسه که بتونیم با هم بریم
  بازم ممنون

  • Majid Erfanian

   سلام
   خواهش می‌کنم، کاری نکردم. نوشتن این مطالب بر اساس علاقه خودم هست. همین پیغام‌هایی که بهم می‌رسه که متوجه می‌شم این مطالب به کار افراد اومده، خودش یک انرژی و انگیزه مضاعف برای مطالب بعدی ایجاد می‌کنه.
   امیدوارم به زودی قسمتتون بشه…
   ارادت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *