پربازدیدها,  سفرنامه,  فرانسه

اگر مسافر پاریس هستید

ااگر مسافر پاریس هستید بد نیست کمی از پاریس و پاریسی‌ها بدانید. این یعنی اینکه علاوه بر شناختن دیدنی های پاریس باید کمی با رفتار و عادات و علایق فرانسوی‌ها نیز آشنا شوید. شاید مطالب زیادی با عنوان راهنمای سفر به پاریس را تا به حال خوانده باشید؛ اما نکاتی که در این مطلب می‌خوانید را بعید است جای دیگری پیدا کنید. این مطلب به شما کمک می‌کند تا در سفر به پاریس، علاوه بر کمیت سفر کیفیت سفرتان نیز افزایش یابد.

راهنمای سفر به پاریس

این مطلب حاصل اقامت‌ها و سفرهای چند باره من به پاریس است. تلاش کرده‌ام تا ادراکات خودم را از این شهر در چند دسته مختلف شامل “دیدنی های پاریس: چیزهایی که در پاریس می‌بینید”، “دانستنی های پاریس: چیزهایی که خوب است بدانید” و بالاخره “تجربه های پاریس: چیزهایی که حتما تجربه کنید” یادداشت کنم و نقشه‌هایی را نیز که در اختیار داشتم، اینجا قرار دهم تا اگر کسی مسافر آینده این شهر بود، با خواندن این مطلب بتواند برنامه‌ریزی بهتری برای سفرش انجام بدهد. این مطلب را به طور متناوب به روز رسانی می‌کنم تا به تدریج کامل‌تر شود. فراموش نکنید که مطالب دیگری که با موضوع راهنمای سفر به پاریس دارم را نیز ببینید. برای دیدن این مطالب اینجا را کلیلک کنید.

دیدنی های پاریس

– اگر سيگاری باشید و پاکت سیگارتان را در معرض دید قرار دهید، به دفعات پيش خواهد آمد كه فرانسوی‌ها از شما یک نخ سيگار تقاضا كنند! این یک امر مرسوم در پاریس است. کافی است برای تجربه هم که شده یک پاکت سیگار روی میزتان در یک کافه در یک خیابان پر تردد پاریس قرار دهید تا این مسئله را تجربه کنید.

– وقتي فرانسوي‌ها به رستوران مي‌روند، خدا می‌داند تا كی در رستوران بنشينند. آنها رکورددار صرف زمان برای غذا هستند و روزانه دو ساعت و سیزده دقیقه از وقت‌شان را صرف خوردن و نوشیدن می‌کنند!

– بسیار سیگار می‌کشند. عادت دارند حتا چندین بار وسط غذا سيگار مي‌كشند!!!

– نانوایی (Boulangerie) و شيريني فروشي‌هاي (Confiserie) زيادي در پاريس وجود دارد كه شيريني‌هاي عالي دارند. شاید نمونه مشابه‌اش در ایران، شیرینی فروشی خیابان انقلاب در تقاطع خیابان وصال باشد.

– جمعيت هدفون به گوش پاريس، به خصوص در مترو بسيار زياد است.

– بسياري از ديوارهاي غير اصلي كه كاربري عمومي دارند و شخصي نيست، به همراه بسياري از معابر عمومي با گرافیتی (Graffiti)(ترکیب نقاشي و کلمات) پوشيده شده‌اند.

راهنمای سفر به پاریس

دانستنی های پاریس

– ساعت كار مترو تا نیمه شب است، اما اتوبوس‌های شبانه تا صبح كار مي‌كنند.

– در هر منطقه‌ای می‌توان رستوران‌های درجه ٢ و ٣ شبانه‌روزي پیدا کرد که تا صبح باز هستند و اگر دیروقت بود و گرسنه بودید، به کارتان می‌آیند.

– پاريس هم مثل آمستردام و هامبورگ، محدوده نور قرمز (Red Light District) دارد.

– چند جای مرتفع برای تماشای پاريس از بالا وجود دارد. شمالی‌ترين آن بلندی‌های مونتمارتر یا مومق (Montmartre) مقابل كليسای سكره كر (Sacre Coeur) است. اما با جاذبه‌های معروف فاصله زيادی دارد. در بخش تاریخی، برج‌های كليسای نتردام (Notre Dame) بهترین گزینه بود که با آتش سوزی صورت گرفته فعلا امکان بالا رفتن از آن وجود ندارد. همچنین بالای مرکز فرهنگی ژرژ پمپیدو (Centre Georges Pompidou) و بالای یکی از ساختمان‌های سه‌گانه گالری لافایت (Galeries Lafayette) نیز از دیگر مکان‌های تماشای پاریس از بالا است. در مركز كمی متمايل به جنوب غرب، برج ايفل (Eiffel Tower) است كه از بالای آن نمای مناسبی از شهر ديده مي‌شود، اما در منظره‌ای که خواهید دید، جای خالی برج ايفل را در تصویرتان به شدت حس خواهید کرد. بالاخره در نيمه جنوبی شهر برج مونت پارناس (Tour Montparnasse) قرار دارد كه اگر دوربين خوبی داشته باشيد می‌توان عکس‌های خوبی گرفت.

– اگر مي‌خواهيد عكس‌هايتان از شهر در ارتفاعات ذكر شده ضد نور نباشد، بازديد از مونتمارتر صبح باشد، بازديد از مونت‌پارناس و بازديد از ايفل عصر منتهی به غروب.

– محدوده‌های شتله (Châtelet)، ريوولی (Rivoli)، بلوار هوسمان (Haussmann Bulevard)، خیابان اپرا (Avenue de l’Opéra) و محله مونتمارتر مكان‌های توريستي، پر تردد و جذابی برای هتل گرفتن و اقامت است. در بخش جنوب رود سن (The Seine River) هم محدوده سنت ژرمن (Saint-Germain-des-Prés) موقعيت خوبی دارد. شما می‌توانید برای رزرو هتل با کارت شتاب از طریق سایت‌های رزرواسیون هتل ایرانی اقدام کنید. بعنوان مثال برای رزرو هتل در پاریس می‌توانید اینجا را کلیک کنید.

– محدوده دروازه پيروزی (Arc de Triomphe) و شانزه ليزه (The Avenue des Champs-Élysées) كلاب‌های رقص زيادی وجود دارد. اكثر پاريسی‌ها كلاب دوپلكس (Le Duplex) را می‌شناسند و از آن به نيكی ياد می‌كنند!

– رستوران‌هاي محله شاتلي مكان خوبي براي شب نشيني است. قليان هم براي مشتاقان هست! يك وعده شام در حوالي خیابان سباستوپول (The Boulevard de Sébastopol)  و همچنین یک وعده در محله مونتمارتر بسيار دلنشين و به ياد ماندني است.

– پاریس دو نوع قطار شهری دارد. یکی مترو که متروپولیتن (Métropolitain) معروف است و خطوط آن صرفا در محدوده مرکزی شهر تردد می‌کنند. دیگری RER است که فرانسوی‌ها آن را “اِغُ اِغ” تلفظ می‌کنند. محدوده تردد RER بسیار گسترده‌تر هست و به حومه پاریس دسترسی دارد. قیمت این قطارها بیشتر از مترو است. برای استفاده از اغ اغ باید بلیط را تا مقصد نگاه دارید، چرا که بدون بلیط نمی‌توانید از ایستگاه خارج شوید.

– پاريس چند نوع بليط مترو دارد. یکی بر اساس منطقه‌ها (زون) که بليط‌هايي براي استفاده از يك زون، دو زون و سه زون است.  همچنين بر اساس تعداد دفعات سفر که بليط‌هاي تك سفره، دو سفره، پنج سفره، ده سفره و بیست سفره وجود دارد. همچنین بر اساس زمان استفاده بلیط‌های يك روزه تا پنج روزه وجود دارد. بليط رفت و برگشت قطار از فرودگاه شارل دوگل (Charles de Gaulle Airport) تا ايستگاه قطار شمالي پاريس (Gare du Nord) به تنهايي ١٨ يورو است. پس اگر قصد داريد پنج روز در پاريس بمانيد و رفت و برگشت‌تان به فرودگاه با مترو و قطار است، بهتر است بليط پنج زون پنج روزه را بگيريد كه حدود ٥٣ يورو است و مي‌توانيد از آن براي همه نقاط شهر (فرودگاه، ديزني‌لند، فونيكولار، اتوبوس، قطارهاي شهري و…) بدون محدودیت و به دفعات مختلف استفاده كنيد (این بلیط مترو و اغ اغ را با هم پوشش می‌دهد). در غیر این صورت بلیط‌های 10 سفره که صرفا مخصوص استفاده از مترو شهری است، به صرفه‌تر است. يادتان باشد هر زمان كه بليط‌های زمان‌دار را بخريد، زمان شما از صبح اولین روز استفاده محاسبه مي‌شود. پس بهتر است كه شب بليط را نخريد.

– نقشه‌هاي عادي موجود در پاريس فاقد جزئيات است و نام خيابان‌هاي فرعي را نمي‌توانيد در آن ببينيد. اما در همه ايستگاه‌هاي مترو نقشه‌ای بزرگ از همان محدوده وجود دارد. اين نقشه‌ها در بسياري از خيابان‌هاي پر تردد نيز با مشخص بودن محل ايستادن شما، وجود دارد.

– بازديد از برج ايفل با در نظر گرفتن صف و دو توقف در ميان برج و مدتي كه صرف بازديد مي‌كنيد (در تابستان) حداقل ۴ ساعت زمان نياز دارد.

– بازديد از بالاي برج‌هاي نتردام با احتساب صف، بالا رفتن از پله‌ها و انتظار بر اساس برنامه‌هاي زمان‌بندي شده، بين ١ تا ٢ ساعت زمان نياز دارد.

– برنامه‌هايي مثل باله و اپرا را بايد از چند هفته قبل هماهنگ كنيد. شب‌هاي نزديك به برنامه يا سالن پر است و يا بسيار گران است. اما بلیط کاباره‌های مولن‌روژ (Moulin Rouge Cabaret) و لیدو (Lido Cabaret) ساده‌تر پیدا می‌شوند.

– برعكس تصور اولیه، قيمت‌هاي بعضي از فروشگاه‌هاي شانزه ليزه قابل تحمل است. اما بهترین خیابان برای خرید، ریوولی است.

– تورهاي شبانه زيادي در پاريس وجود دارد. تور پياده‌روی، تور دوچرخه، تور با ماشين اختصاصي، گشت شهری با اتوبوس، گشت با قايق و… برخی از این تورها هستند.

– تابستان پاريس، بخصوص سپتامبر، از شلوغ‌ترين اوقات پاريس است و بالطبع همه چيز گرانتر.

– از میدان دروازه پیروزی ۱۲ خیابان منشعب می‌شود که شانزه لیزه فقط یکی از آنهاست! نام دیگر این میدان، ستاره (Etoile) است.

راهنمای سفر به پاریس

تجربه های پاریس

– خوردن دسر كِرِم بروله (Crème brûlée) بسيار واجب است!

– به‌جاي اينكه براي ديدن برج ايفل با عجله خود را به برج برسانيد، اول از ايستگاه Trocadero در آن سوي رود سِن بازدید را شروع كنيد. نماي بي‌نظيري از ايفل را خواهيد ديد.

– قبل از ساعت ٩ صبح برای بازدید از موزه لوور در محل حاضر باشيد تا هم با صف کوتاه‌تری مواجه شويد و هم موزه خلوت‌تر باشد. اول سراغ تابلو موناليزا برويد، چون به سرعت در همان دقایق اولیه شروع به کار موزه شلوغ مي‌شود. اگر می‌خواهید از موزه لوور بیشتر بدانید و بازدید کوتاه اما پرباری داشته باشید، به مطلب شاهکارهای موزه لوور سر بزنید.

– به سايت viparis.fr قبل از سفر سري بزنيد، رويدادهاي در حال برگزاري در پاريس را ببينيد. بعضي از آنها ارزش انجام اندك تغييراتي در برنامه سفرتان را دارد.

– يك وعده ناهار در محله مونتمارتر در كنار كليساي سكره كر و میدان نقاش‌ها، يك وعده ناهار يا شام در محدود ايستگاه آبس (Abbesses) در همان محله، يك وعده شام در حوالي شَتله و خيابان سباستوپول را از دست ندهيد.

– از قبل از رفتن به پاريس براي همه روزهايتان برنامه داشته باشيد، حيف است وقت در پاريس بودن را صرف جستجو كردن كنيد!

– دو کافه مهم و شناخته شده در خیابان سنت ژرمن وجود دارد که به واسطه حضور چهره‌های سرشناس در آنها، این کافه‌ها در شکل‌گیری جریانات و وقایع تاریخی فرانسه نقش ایفا کرده‌اند. خوردن یک قهوه با روش آماده سازی فرانسوی (قهوه فرانسه) در یکی از کافه های فلور (Café de Flore) یا دومگو (Les Deux Magots) تجربه‌ای هیجان‌انگیز است.

راهنمای سفر به پاریس
کرم بروله

نقشه پاریس

پیشنهاد اکید من این است که حتما اگر فرصت دارید، درست طبق این مسیرها در پاریس پیاده روی کنید. خیلی از زیبایی‌های پاریس را که در عکس‌های مختلف دیده‌اید، خواهید دید. توصیه می کنم حتمن مطالب راهنمای سفر به پاریس را مطالعه کنید.

نقشه پاریس
مسیر پیشنهادی پیاده‌روی در محدوده شانزه لیزه
نقشه پاریس
مسیر پیشنهادی پیاده روی در محدوده جزیره میانی و بزرگ‌تر وسط رود سن (لا سیته)
نقشه پاریس
مسیر پیشنهادی پیاده روی در محدوده جزیره شرقی وسط رود سن (سنت لوییس)
نقشه پاریس
مسیر پیشنهادی پیاده روی در لاتین کوارتر و باغ لوگزامبورگ
نقشه پاریس
مسیر پیشنهادی پیاده روی در محدوده مونتمارتر (موماق) و کلیسای سکره‌کر
نقشه پاریس
مسیر پیشنهادی پیاده روی در محدوده شرقی پاریس (اطراف میدان باستیل)
نقشه پاریس
مسیر پیشنهادی پیاده روی در محدوده ایفل
راهنمای سفر به پاریس
مسیر پیشنهادی پیاده روی و بازدید از پل های رود سن
راهنمای سفر به پاریس
مراکز خرید معروف پاریس
راهنمای سفر به پاریس
محدوده‌ای که فروشگاه‌ها، گالری‌ها و مراکز خرید زیادی در آن است

راهنمای سفر به پاریس

برای هر روز در پاریس بودن باید برنامه داشته باشید. من مطلبی با موضوع راهنمای سفر به پاریس با برنامه‌ای دقیق و کامل برای ۱ تا ۵ روز در پاریس بودن را نوشته‌ام. برای دیدن برنامه و خواندن ادامه مطلب به لینک اگر مسافر پاریس هستید (بخش دوم) بروید.

دیزنی لند پاریس

اگر سئوال‌تان این است که به دیزنی‌لند بروید یا نه؟ جواب من بسیار کوتاه است: بله!
دیزنی لند یکی از بهترین تجربه‌های پاریس است که خوب است یک روز از وقت‌تان را به آن اختصاص دهید. توضیحاتی مفصل راجع به بازی‌های جذاب دیزنی و خرید بلیط تخفیف دار دیزنی لند پاریس در یک مطلب مستقل نوشته‌ام. لطفا بر روی این لینک کلیک کنید: دیزنی لند پاریس

مشاوره سفر

اگر برای سفرتان نیاز به مشاوره دارید، من به دو صورت رایگان و تخصصی در خدمت شما خواهم بود. برای نحوه ارسال سئوال یا هماهنگی جلسه مشاوره، به صفحه مشاوره سفر بروید.

پی‌نوشت

– برای دنبال کردن مطالب جدید، می توانید به کانال تلگرام من MrTripic و برای دنبال کردن عکس های من در سفر می توانید به حساب کاربری من در اینستاگرام MrTripic بپیوندید.

– برخی از عکس‌های استفاده شده در این مطلب، از منابع فرانسوی و انگلیسی انتخاب شده و متعلق به من نیست.

– اگر تجربه یا نکته‌ای از پاریس دارید که می‌توانید به این مطلب اضافه کنید، لطفا در قسمت کامنت اضافه کنید.

– این مطلب توسط دوست خوبم سینا برهانی به زبان انگلیسی برگردانده شده و در وبلاگ انگلیسی من “mrtripic.com” قرار داده شده است.

456 دیدگاه

 • محمود

  محمود
  ضمن تشکر از راهنمائیهای شماجناب عرفانیان من با کمک راهنمائیهای شما دروبلاگتون یک هفته درپاریس بودم وخیلی تونستم استفاده کنم موفق باشید

 • رضا مرادی فرد

  سلام آقا مجید
  خوب هستید؟

  آقا مجید شما که زیاد سفر می کنید و اطلاعات تون خوبه میشه راهنماییم کنید .

  من می خوام پذیرش تحصیلی فرانسه بگیرم و از موسسه هم مشاوره های خوبی گرفتم

  یک سوال داشتم به نظر شما فرانسه برای تحصیل خوبه ؟؟

 • فاطمه

  سلام روز بخير
  من و همسرم ويزاي فرانسه گرفتيم و به مدت دوهفته بدون تور سفر ميكنيم در واقع دوستانمون از انگليس ميان و قصد داريم شهرهاي فرانسه سوئيس و ايتاليا را با كاروان بگرديم .مسئله اينجاست كه بايد براي تمام شبها رزرو هتل داشته باشيم
  بنظرتون هتل سوري بگيريم يا بهمراه داشتن مبلغي يورو كه نشاندهنده تمكن مالي است كافي است؟؟؟

 • رضایی

  تشکر اموزنده بود می خواستم اژانس معتبری را جهت مسافرت یک هفته ای به پاریس معرفی نمایید با تشکر

  • Majid Erfanian

   سلام
   اینکه سیم کارت از چه اپراتوری باشه مهم نیست. مهم پکیجی هست که سیم کارت داره و قیمتش. باشد همونجا در لحظه تصمیم بگیرید

 • م.م

  سلام من دو روز دیگه مسافر پاریس هستم . چند روز پیش بهتون ایمیل زدم. ممنون میشم اگر لطف کنید و جواب بدید

 • مجید

  با سلام و ادب
  ضمن تشکر از سایت خوب شما
  من درخواست ویزای توریستی از سفارت فرانسه داده بودم که متاسفانه ریجکت شدم. مدارکم کامل و شفاف بود. حدود 150 میلیون گردش حساب داشتم. بلیط هواپیمای قطعی رفت و برگشت هم خریده بودم. رفت را به پاریس و برگشت را از بارسلون گرفته بودم. ضمن اینکه همسر و فرزندانم در سفر با من نبودند و این شاید بهترین ضمانت برای برگشت من بود. با این حال ویزا ندادند. کلی هم وقت و انرژی گذاشتم. حداقل 1 میلیون هم خرج شد. الان متوجه شدم که این سفارت تقریبا همه شینگن اولی ها را رد می کنه و بیشتر به کسانیکه قبلا شینگن داشتند ویزا می دهد. چیزی هم قبلش نمی گه که حداقل کسی اقدام نکنه. چون می خواد اون 60 یورو را بگیره و بعد ریجکتی بده. الان حداقل برای رفتن به فرانسه اشتیاقی ندارم. ویزاشون تو سرشون بخوره. فقط از شما می خواهم که به هموطنان اطلاع بدید که فقط در صورتیکه مدارک بسیار محکمی دارند اقدام کنند برای ویزا. پولاشون را الکی تو چاه نریزند.
  سپاس

  • Majid Erfanian

   سلام و ارادت
   متاسفم بابت اتفاقی که افتاده
   راستش نمیشه برای سفارتها نسخه صادر کرد و گفت که کلا فلان سفارت اینجوریه یا اونجوریه
   سفارتها هرگز روند یکسانی رو برای آدمهای مختلف اجرا نمی کنن. اگر این طور که شما می فرمایید باشه، پس این همه افرادی که از فرانسه ویزا می گیرن (برای بار اول) باید ریجکت می شدن. ولی معتقدم اگر کسی می خواد برای ویزا اقدام بکنه باید حتمن با مشورت و با ارائه مدارک کامل اقدام بکنه

  • مجتبی

   سلام
   وقت سفارت من و همسرم 17 اردیبهشت بود که شینگن اولی بودیم و ویزا اومد.
   البته مدارکمون کامل بود. تنها مشکلمون نبود سند بود که مثل اینکه فرانسه روش حساس نیست.

   • Majid Erfanian

    سلام
    خدا رو شکر. سفارت فرانسه برای شنگن اولی‌ها معمولا سخت می‌گیره. چه خوب که به شما ویزا داده

   • اسدی

    سلام و دست میرزاد به آقای عرفانیان بابت وبلاگ پربار و خوبشون از دوستانی که به تازگی از سفارت فرانسه شینگن گرفتن میخواستم چندتا سوال بپرسم اگه لطف کنن بهم یه ایمیل بزنن سپاسگزار میشم
    m.asadi198171@gmail.com

 • حسین

  سلام، حوصله کافی شمادرپاسخگویی به سوالات قابل تحسینه خیلی استفاده کردم . من برنامه سه شب اقامت درپاریس دارم بعدمیخوام ۲شب برن و۲شب زوریخ بمونم یعنی۳شب فرانسه ۴شب سوییس٬ بنظرتون چون ورودم به پاریس وخروجم ازسوییس خواهدبودبرای دفعه بعدی مشکل ویزاگرفتن داشته باشم؟ واینکه درسوییس هر۴شب زوریخ باشم بهتره یاهمون برن وزوریخ؟ سوال اخربرای سوارشدن به قطارسوییس ازمیدان شارل دوگل دقیقاکجابایدبرم؟ممنون ازراهنماییتون

  • Majid Erfanian

   سلام
   نه مشکلی پیش نمیاد. همون برنامه دو شب زوریخ و دو شب برن بهتر از 4 شب زرویخ هست
   ایستگاه های قطار متعددی در پاریس هست. باید نام ایستگاه روی بلیط قطار رو ببینید و به همون ایستگاه مراجعه کنید

 • محمد

  سلام
  ما به همراه یک گروه از متخصصین حوزه
  وب گروه تلگرامی جامعه وبمستران ایران را لانچ کردیم.

  با توجه به اینکه شما هم در این زمینه فعال هستید
  خوشحال می شیم به ما بپیوندید تا تعاملات مفیدی باهم داشته
  باشیم

 • الی

  سلام
  ممنون از راهنماییهای خوبتون
  من و همسرم 12 اردیبهشت مسافر اسپانیا (مادریو و بارسلون )و پاریس هستیم
  ما بلیط های رفت و برگشت و ترانسفر ها رو گرفتیم فقط برای گرفتن هتل ها میخواستم راهنمایی بگیرم توی کدوم منطقه گرفته بشه که هم قیمت مناسب باشه و هم محل مناسبی باشه
  سپاس

  • Majid Erfanian

   سلام به شما
   خوشحال میشم بتونم کمک تون کنم. اما تعداد درخواست های اینچنینی که به من ارسال میشه بسیار بالاست. لطفا به من ایمیل بزنید تا این کار رو براتون در قالب جلسه مشاوره انجام بدم.

 • گودرزی

  سلام وقت بخیر
  ممنون از مطالب ارزشمندتون
  لطفا راهنمایی کنید در پاریس غذای حلال از کجا و درچه رستورانهایی با قیمت مناسب میشه تهیه کرد.

  • Majid Erfanian

   سلام
   ارادتمندم
   لطفا روی گوشی تون اپلیکیشن halal food رو نصب کنید. به سادگی هر جایی که رستوران حلال باشه بهتون نشون میده

 • سمیه

  سلام ضمن تشکر از مطالب خوبتون.دوتا سوال داشتم. بنده با همسر و دو فرزندم که 5 و 8 ساله هستند یکهفته دیگه میخایم بریم پاریس
  ظهر پنج شنبه میرسیم فرودگاه شارل دوگل پاریس و ظهر سه شنبه هفته بعدش[5روز بعدش]پاریس رو از همون فرودگاه ترک میکنیم. اون بلیط 5 روزه که فرمودین باهاش میشه همه جا رفت بدرد ما میخوره یا راه ارزانتری پیشنهاد میکنید؟
  سوال دوم اینکه برای کودکان 8 و 5 ساله هم باید بلیط تهیه کنیم و اگه آره،آیا قیمت بلیط اونا هم مث مال ماست یا کمتره؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   سپاس از شما
   پیشنهادم همون بسته 10 تایی بلیط هست. هم پر کاربردتر هست و هم ارزانتر.
   بلیط مترو برای سنین 5 تا 12 سال ارزانتر هست که باید بلیط مخصوص اونها رو تهیه کنید.

 • moha

  سلام ببخشيد من يه رمان دارم مينويسم كه شخصيت داستان به پاريس سفر كرده براي زندگي و خيلي نياز به اطلاعات دارم مثلا تفاوت ساعت ها و فصل ها و اينا چون هيچ تجربه اي هم ندارم

  • Majid Erfanian

   سلام
   در خدمت هستم. می‌تونید از طریق ایمیل موضوع رو مطرح کنید. لطفا از طریق بخش ارتباط با من مطرح بفرمایید.

 • مهسا

  سلام ، از خوندن مطالب شما بسیار لذت بردم
  سوال من در مورد دیزنی لند و موزه لوور و.. که چطور میتونم بلیط رو آنلاین بخرم البته اگه قیمت بهتری داشته باشه ؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   سپاس از شما
   بلیط دیزنی‌لند ارزونتر هست. کافیه به سایت رسمی دیزنی‌لند پاریس برید و بلیط رو تهیه کنید

 • مجید غفاری

  با سلام و عرض ادب و تشکر. من و همسرم 13 فوریه از تهران به بروکسل می رویم و از بروکسل با قطار به پاریس می رویم. از ایستگاه قطار به مرکز شهر میتوانم از مترو استفاده کنم؟ و کدوم بلیط شهری برای 3 روز اقامت مناسب تر است؟ممنون

 • الهام

  سلام
  من و همسرم ۱۷ و ۱۸ و ۱۹ ژانویه به سفر پاریس می رویم، با توجه به اینکه توی سایت دیزنی لند زده در حال تعمیرات هست آیا میشه رفت دیزنی لند ؟

 • mOHAMAd

  سلام میخواستم بدونم ک کل هزینه های سفر از ایران به پاریس (رفت و برگشت با هتل و …) چقدر میشه اخه تابه حال تجربه ای به خارج از کشور نداشتم مرسی

  • Majid Erfanian

   سلام

   هزینه های سفر به زمان سفر مربوط هست. در فصول خلوت مثل زمستان هزینه سفر 8 روزه به 6 میلیون میرسه و در فصول شلوغ مثل تابستان و عید به بیش از 10 میلیون

 • dorna

  سلام،منو همسر ودختر سه سالم هفته دو هفته دیگه عازمه پاریس هستیم برایه یک هفته،هتل پولمن لادفانس هست،اولین سفرمون به پاریس هست،میخواستم بپرسم که این فصله سال هم برا موزه لوور ومادام توسو به صف هایه طولانی برخورد میکنیم؟واینکه میشه از دیزنی لند هم لذت برد با وجود سرما؟هتله خوبی هست هتلمون ؟

  • فاطمه

   سلام درنا خانم
   منو همسرم و دختر ۴ سالم هم دو هفته دیگه داریم میریم پاریس .ما هم برای بار اول داریم میریم اگه دوست داشتید که برنامه سرمون رو با هم هماهنگ کنیم

  • Majid Erfanian

   سلام
   بله موزه لوور صف ورود (برای بازرسی بذنی و امنیتی) داره که در ساعت‌های اولیه روز شلوغ‌تر هست. ضمنا پاریس موزه مادام توسو نداره.
   بله دیزنی‌لند همواره جذابیت داره حتا در فصل زمستان. البته بهتر هست که در روزی برید که هوای بهتری باشه
   هتل هم هتل خوبی هست

 • رعنا

  سلام
  من و همسرم و پسر ٣ ساله ام اواسط مارچ مياييم پاريس ٥ شب اقامت داريم و اين دومين باره كه به پاريس مياييم نگراني ما از آب و هواست. ميشه لطفا از شرايط اب و هوا تو اون تاريخ هم بگيد.
  ممنونم از لطف شما

  • Majid Erfanian

   سلام
   همونطور که می‌دونید اصلا نمیشه تصوری از هوای اروپا داشت، اونهم از 3 ماه قبل
   اما تجربه نشون داده که هوای پاریس در اسفند و فروردین معمولا سرد و یا حداقل خنک هست

 • غفوریان

  با درود برشما و قدردانی از زحمات شما.من تور لیدر ایتالیایی زبان هستم و انگلیسی هم در حد مکالمات روزمره بلدم.قراره 10 روز دیگه برای آژانسی تور 3 روزه پاریس ببرم.چون میخوام با برنامه ریزی باشه و به افراد خوش بگذره و حقیقت مثل شهرهای ایتالیا،پاریس رو نمیشناسم .چه توصیه دارید و اگر قدم به قدم منو راهنمایی کنید ممنونم و اگر کسی ساکن پاریس میشناسید که بتونه کمکم بکنه بمن معرفی کنید.درضمن برای ایتالیا چون 28 سال بودم اگر کمکی خواسته باشید در خدمتم.سپاس از محبتتون

  • Majid Erfanian

   سلام و ارادت

   در همین مطلب، لینکی وجود داره به مطلب دیگر من درباره پاریس با عنوان «اگر مسافر پاریس هستید – بخش دوم» که در اون مطلب به طور کالمل برنامه‌ها رو به صورت روزبه‌روز پیشنهاد دادم. ضمن اینکه پیشنهاد می‌کنم علاوه بر اون مطلب، سایر مطالبی که در دسته مطالب “فرانسه” در وبلاگم هست رو ببینید. اگر کمک دیگه‌ای هم از دستم برمیاد در خدمتم.

 • کوروش

  با سلام وخسته نباشید ببخشید میشه راهنماییم کنید من هفته دیگه دارم براچندساعت میام فرانسه از فرودگاه شاردوگل بخوام برم دوسلدورف آلمان با چه وسیله ای بدن که اذیت نشم وخیلی هزینه نداشته باشه ؟ اگر تقریبا۳ تا۴ ساعت در فرانسه باشه آیا میشه برم برج ایفلو ببینم

  • Majid Erfanian

   سلام و ارادت
   هم اتوبوس هست و هم قطار. اولی ارزانترو دومی راحت‌تر
   خیر. برای رفتن از فرودگاه به ایفل و برگشت به فرودگاه حداقل 5 تا 7 ساعت زمان نیاز دارید.

  • Majid Erfanian

   سلام
   فرانسه کشوریه که حالا حالاها میتونه توریستش رو غافلگیر کنه. مثلا همین پاریس رو به تنهایی اگه در نظر بگیریم، طول سفر به پاریس نباید کمتر از یک هفته باشه و میتونه تا چند هفته هم ادامه داشته باشه. پیشنهادم این هست که به مطلب «اگر مسافر پاریس هستید – بخش دوم» سر بزنید و توضیحاتی که اونجا نوشتم رو ببینید. فرانسه شهرهای زیبای زیادی داره و دیدن همه شهرهای توریستیش کار چندین سفره

 • شهره

  سلام ممنون از اطلاعاتتون.من عازم پاریس هستم یک بچه ۳و۱۰ ساله دارم آیا کاباره لیدو میتونم ببرمشون؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   بله مشکلی نداره. میتونید تشریف ببرید. برای بچه‌های زیر 12 سال صندلی رایگان هست و فقط باید پول نوشیدنی پرداخت کنید.

 • نادیا

  سلام
  ما ویزای شینگن آلمان داریم،وقتی رفتیم سفارت توی فرم فقط کشور آلمان رو قید کردیم که میخواییم بریم،ولی الان سویس هم می خواییم بریم
  باتوجه به اینکه ویزای آلمان داریم ایا میتونیم ورودمون به آلمان باشه ولی فرداش از المان بریم سویس و یک هفته سویس بمونیم؟برگشت هم از سویس باشه

  • Majid Erfanian

   سلام
   شما وقتی که وارد یک کشور می‌شید می‌تونید به سایر کشورهای شنگن سفر کنید. فقط ممکن هست در بدو ورود به کشوری که از اون ویزا گرفته‌اید، از شما رزرو هتل بخوان و اگر رزرو رو ارائه نکنید، ممکن هست که مانع از وزود شما بشن. بهتر هست برنامه سفر رو دقیق مشخص کنید و متناسب با اون، رزرو هتل به همراه داشته باشین

   • شبنم

    با عرض سلام وخسته نباشید
    من با دوستم میخواهیم سفری به پاریس داشته باشیم با اژانسی که صحبت کزدیم دونوع تور داره که یکیش پنج ستاره هست به نام پولمن لدافانس ویکیش چهار ستاره نووتل لدفانس ولی پکیج پنج ستارش یه گشت شهری ویه شام روی قایق بیشتر داره تفاوت این دوتا سیصد یورو هست ایا ارزششو داره ما این مبلغ بیشتر هزینه کنیم
    ممنون میشم سریعتر جواب منو بدید

 • مرتضی

  سلام و تشکر . من 22 اکتبر مسافر پاریس هستم. تصمیم دارم اتوموبیل کرایه کنم بصورتیکه از ایستگاه فرودگاه شارل دوگل تحویل گرفته و زمان بازگشتم به ایران 25 اکتبر همان ایستگاه تحویل دهم. سوالم راجع به چگونگی پارک ماشین در خیابانها و یا قیمت پارکینگها ست. لطفا راهنمایی بفرمایید. ماشین دیزلی به صرفه هست یا بنزینی ؟ آیا همه پمپ بنزین ها گازوییل هم دارند؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   امیدوارم سفر خوبی داشته باشید.
   قیمت پارکینگها و سختی پیدا کردن جای پارک از یک طرف و سهولت تردد با وسایل حمل و نقل عمومی از طرف دیگه باعث میشه که استفاده از ماشین اصلا گزینه مناسبی برای شهر پاریس نباشه.
   پیشنهاد میدم برنامه تون رو عوض کنید و ماشین نگیرید

 • الهام

  سلام با تشكر از وبسايت جامع شما
  من يه سوال داشتم ، ميخواستم ببينم براى سفر به ايتاليا و فرانسه در اواخر اكتبر هوا چطور است؟ آيا سرماش اذيت كننده هست؟ چون ما يه بچه ٤ ساله هم داريم خيلى نگران هوا هستم.ممنون ميشم راهنمايى كنيد.

  • Majid Erfanian

   سلام
   ممنون از محبت شما
   اواخر اکتبرهوا نسبتا سرد اما قابل تحمل هست. به هر حال باید تمهیدات لازم برای سرما و یا گرمای احتمالی رو داشته باشین

 • مهسا

  سلام خسته نباشين ممنون بابت راهنماييتون
  من يه سوالي داشتم من و شوهرم قصد سفر به پاريس داريم ولي زماني كه ميتونيم بريم ١ دي ماه هست.ميخواستم ببينم هواي پاريس توي اين تاريخ چطوري هست؟ميشه سرماشو تحمل كرد يا نه؟ممنون

  • Majid Erfanian

   سلام مهسا خانم
   1 دی ماه قطعا هوای کاملا سردی رو تجربه خواهید کرد. باید لباس‌های بسیار گرمی رو ببرید. هوای پاریس بی شباهت به هوای اردبیل در داخل ایران نیست

 • ali hadad

  مرسی از سایت خوبتون مطالب مفیدی دارین من عاشق فرانسه هستم فرهنگ و تمدن اصیل و پر باری و غذاهای لذیذ و خوشمزه ای داره خانه های قشنگ و بی نظیری هم دارن مخصوصا اجناس و کالاهای مناسبی پیدا میشه پارسال هم با تور رفتم فرانسه خیلی خوب بود

 • Mahsa Ebrahimy

  سلام وقتتون بخير ، مرسي از راهنمايي خوبتون ، ممنون ميشم راهنماييم كنين كه آيا از فرودگاه شارل دوگل تا برج ايفل ميتونم از مترو استفاده كنم
  من براي چند ساعت فقط توي فرانسه هستم ميخواستم بتونم برج رو ببينم . ممنون ميشم راهنماييم كنين .

  • Majid Erfanian

   سلام
   لطفا بخش دوم این مطلب رو که لینکش در انتهای همین مطلب هست، ببینید. کامل توضیح داده‌ام.

 • نسیم

  سلام
  وقت شما بخیر
  ممنون از اطلاعات خوبتان در وبگاه
  من یک هتل خوببا دسترسی و قیمت مناسب و صبحانه خیلی خوب در پاریس و رم جهت معرفی می خاستم
  هتل 4 ستاره یا 3 ستاره تاپ
  راستی نظرتون درباره هتل سه ستاره چطوره؟ صبحانه هاش خوبه؟ تمیزی؟

  ممنون

  • Majid Erfanian

   سلام
   وقت بخیر
   ممنونم از محبت شما. صبحانه های خوب در هتلهای 4 و 5 ستاره است، اون هم نه در همه شون.

   هتلهای دارای موقعیت خوب، بسیار گرون هستند، حتا اگر سه ستاره باشن.

   اکثر هتلها تمیز هستن و از این بابت مشکلی نخواهید داشت.

   پیدا کردن هتلی که بیشترین انطباق رو با خواسته هاتون داشته باشه، کار زمانبری هست و اگر دوست داشته باشید میتونم به صورت مشاوره راهنمایی تون کنم.

   • سمیه

    سلام
    منم خیلی علاقه مند به دیدن این شهر هستم اما تا به حال سفر خارجی جز ارمنستان به صورت هوایی نداشتم
    اگر ممکنه من را راهنمایی نمایید و این که در کل چقدر هزینه رفت و آمد واقامت و گردش باید در نظر بگیرم
    ممنون

    • Majid Erfanian

     سلام
     هزینه سفر به پاریس به فصلش بستگی داره. در بهار و در زمستان تورهای با قیمت 6 میلیون هم میشه به مقصد پاریس پیدا کرد

 • منا

  سلام ممنون بابت راهنماییاتون…یک نکته کوچیک خواستم بگم که واقعا برای ما ایرانیا مهم هست لطفا مسافرها عزیز که به کشورهای اروپایی سفر میکنید پولتون پانصد یورو یا دویست یورو نباشه وگرنه برای خرد کردنش به مشکل برمیخورید متاسفانه خیلی جاها این پولهارو قبول نمیکنن مگه اینکه یه چیز خیلی گرون بخرید.سعی کنید صد یورویی و پنجاه یورویی داشته باشید.

 • ازاده

  سلام ، سایت شما اطلاعاتش عالیه متشکر که وقت میذاری ، امیدوارم همیشه سلامت وشاد باشی ، یه سفر پنج روز پاریس و دو شب برکسل سه شب امستردام دوشب دوسلدف و دو شب ونیز ودو شب فلورانس وسه شب رم رو هتلهاشو رزرو کردم ، خانم وتنهامیرم ،زبان کمی بلدم ، با قطار به کشورا میخوام برم به جز دوسلدف به ونیز که پرواز گرفتم ، برای قطار بین کشورها چه قطاری بگیرم ، که هم بدرد بین کشورها بخوره هم داخل شهر ، راهنمای گردشگری این کشورها رو میخوام ، وچه توصیه ای در کل لطف میکنی بهم بگی

  • Majid Erfanian

   سلام
   ممنونم از محبت شما

   توصيه خاصى ندارم. اميدوارم از سفرتون لذت ببريد. راجع به بليط قطار مى تونيد از نمايندگى بليط قطار اروپا در ايران، ببيط ها رو بگيريد.
   با توجه به كلياتى كه گفتيد، پيشنهادم يك جلسه براى مشاوره و برنامه ريزى جزئيات هست كه مى تونه خيلى در كيفيت سفر شما تاثير بذاره. در صورت تمايل مى تونيد ايميل بزنيد.

 • آزاده کاوه

  سوال دوم من اینه که ظاهرا طبق نقشه برای رفتن از ایستگاه قطار پاریس نورد به هتل باید از care du nord به saint placide بریم . آیا خطش مستقیمه ؟ یا باید چند ایستگاه عوض کنیم . با تشکر از لطف شما

  • Majid Erfanian

   سلام دوباره
   پیشنهادم این هست که با وارد کردن نام ایستگاه قطار به عنوان مبدا و نام هتل به عنوان مقصد، از گوگل مپ استفاده کنید که دقیقا به شما میگه چه مسیری و چه مترویی بهتر هست
   سفر بخیر

 • آزاده کاوه

  با سلام و سپاس از لطف شما و مطالب بسیار مفیدتان ، بنده و همسرم در تاریخ یک August با قطار از هلند به پاریس ساعت13 می خواهیم بریم که ساعت رسیدنمون16:35 به پاریس نورد هست ، هتلمون کنار باغ لوگزمبرگ است که تقریبا روی نقشه 6 کیلومتره می خواستم ببینم به محض رسیدن به پاریس نورد چطوری بلیط مترو تهیه کنیم برای رفتن به هتل؟؟ با تشکر از لطف شما

 • Soniya

  سلام خسته نباشید
  من با همسرم برای ماه عسل میخوایم سفر کنیم به پاریس ولی فکر میکنم تاریخی باشه و من هم علاقه ای به تاریخ ندارم نظرتونو میشه بپرسم که اینطوری هست یا نه؟
  ممنون از سایت خوبتون

  • Majid Erfanian

   سلام
   پاریس یک مقصد فرهنگی هست که جاذبه های تاریخی و هنری و ادبی و فرهنگی زیادی در اون هست. اکر به این موضوعات علاقه دارید، پاریس مقصد خوبی هست

 • kamal

  سلام . جناب عرفانیان من از هامبورگ به پاریس برای 13 تا 18 ژوئن 2017 یرنامه سفر دارم . چون تنها هستم و اولین بار هست که میرم پاریس . میخواستم بدونم امگانش هست من اونجا در قالب یک تور با ایرانیها به جاهای دیدنی پاریس یرم؟ از اینکه تنها و بذون تجربه قبلی
  دارم میرم استرس دارم.چون اولین باره به اروپا میام و اصلا تجربه قبلی ندارم. با اینحال میخوام از سفرم به پاریس نهایت استفاده را ببرم اگر بتونید در این زمینه کمک کنید واقعا لطف بزرگی بمن میکنید. با سپاس فراوان. کمال

  • Majid Erfanian

   سلام
   تا جایی که من میدونم خیر. امکان حضور در تورهای ایرانی ها وجود نداره. اما میتونید راهنمای فارسی زبان به صورت اختصاصی داشته باشید.

 • Bahar

  سلام من چهارشنبه ٧ ژوئن سفر ٥ روزه به پاريس دارم وبعد از اون هم ٣ روز به رم
  اول اينكه من تنها و بدون تور دارم سفر مي كنم به نظرتون مشكلي پيش نمياد و ايا من مي تونم اونجا از تور خاصي استفاده كنم كه بتونم سفر خوبي داشته باشم؟
  و دوم اينكه من در روز مصاحبه گفتم كه فقط قصد سفر به فرانسه رو دارم ايا الان كه دارم از رم برميگردم تهران ، مشكلي پيش نمياد ؟ ممنونم

  • Majid Erfanian

   سلام
   اگر دقت داشته باشید به ویژه در مراقب از وسایل تون، انشالا مشکلی پیش نمیاد
   نه ورودتون به فرانسه هست و مشکلی پیش نمیاد

 • مهدی

  سلام و سپاس فراوان از شما بابت اطاعات مفیدتون
  من در 6 خرداد بلیط مستقیم به پاریس دارم و برگشتم هم مستقیم از دوسلدورف(19 خرداد) هست.برنامه سفرمم اینطوره 5 روز پاریس 2 روز بروکسل 3 آمستردام 3 روز فرانکفورت و 1 روز دوسلدروف
  با توجه به اینکه تنها دارم میرم و اطلاعات رو در گوگل مپ و تلفن ذخیره کردم احتیاج مبرمی به سیم کارتی دارم که در این کشورها انتن دهی و اینترنت داشته باشه .با توجه به پیشنهاد شما از استفاده از 2 سیم کارت Lyca,Libara می خواستم ببینم که 1- تو این شهرها انتن دهی داره و هزینه تقریبیش همون 15 یورو هست و اینکه در زمان خرید زود فعال میشه یا زمان بر هست و اگر مورد خاص دیگه ای می دونید بفرمایید 2-برای بین شهری نیز با پیشنهاد شما از FLixbus میخوام استفاده کنم که ظاهرا قیمت هاش مناسب هست،آیا روز قبل خرید کنم مشکلی نیست و مورد خاصی برای استفاده از این اتوبوس ها،ایستگاه خاصی ،زمان حضور قبل سفر،پیدا کردن راحت ایستگاه…. 3-تو این شهرهایی که میرم و شما چند شهر رو به صورت کامل تشریح کردید میخواستم ببینم که کدام موارد دارای هزینه ورودی داره و حتما باید دید و هزینش چقدر هست غیر از لوور که 12 یورو و ایفل 15.5 یورو که گفتید و البته مشابه نباشه 3-با توجه به سفر من که با اتوبوش به شهر بعدی هست من از فرودگاه شاردوگل می تونم بلیط رفت و برگشت نگیرم ؟ چون جایی گفتید بلیط رفت و برگشت فرودگاه 18 یورو هست و هزینه 1 طرفه چقدر هست 4-برای رفتم به دیزیلند کدام مجموعه رو برای من پیشنهاد میکنید که هم هزینه اش مناسب باشه و قابل استفاده و هزینش چقدر میشه.
  بازم ممنون از شما برای اشتراک گذاری و کمک به سایر دوستان.کارتون ارزنده و قابل تقدیر هست.
  با سپاس

  • Majid Erfanian

   سلام
   دوست عزیز، عذر میخوام که فرصت پاسخ دادن با این جزئیات رو واقعا ندارم. اگر دوست داشتید میتونید به بخش مشاوره سفر در وبلاگ مراجعه کنید تا در صورت تمایل، جلسه مشاوره حضوری داشته باشیم.
   موفق باشید

 • محبوبه

  آقای عرفانیان عزیز
  برای داشتن اینترنت در شهر و در تماس بودن با تهران طبعا باید سیم کارت داشته باشم. خیلی ممنون میشم اگر درباره خرید سیم کارت راهنماییم کنین

 • M.amini

  با سلام خدمت شما و عرض خدا قوت
  من الان در پاريس هستم و سيمكارتLyca رو خريدم اما نميتونم ريجسترش كنم ميتونيد كمكم كنيد خيلي گير افتادم ميخوام از نقشه ش استفاده كنم نميشه

  • Majid Erfanian

   سلام
   سیم کارت رو که می خرید، حتمن از شخصی بخرید که انگلیسی صحبت کنه و حتمن از خودش بخواهید که همون لحظه براتون راه اندازی کنه. چون بعدش نیاز به دونستن زبان فرانسه خواهید داشت و به دردسرهای اینچنینی دچار میشید.
   موفق باشید

 • محمدی

  سلام مطالب عالی بود . فقط یه نکته به دوستانی که قصد سفر به فرانسه دارن مساله ای که برا خودم پیش اومد و بهش برنخورده بودم در سایت یا جایی. حتما در فرانسه در سفر با مترو بلیط را تا پایان سفر همراه داشته باشید ما بعد از ورودی بلیط رو انداختیم تو سطل و متاسفانه پلیس مترو با یونیفرم و کارت شناسایی بعلت نداشتن بلیط در انتهای مسیر به نفری ۳۵ یورو جریمه شدیم و وقتی گفتم ما توریستیم و نمیدونستیم فقط شونه اشو بالا انداخت . منم گفتم تو روحت 😆البته بفارسی ولی خیلی ناراحت بودم .

  • Majid Erfanian

   سلام
   سپاس از شما. کاملا درست میفرمایید. بلیط مترو رو باید تا رسیدن به مقصد و خروج از ایستگاه، حتمن نگه داشت.
   ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربه تون

 • علی

  سلام وقت بخیر من میخوام یک شب تو یکی از هتل های فرودگاه شارل دوگل اقامت داشته باشم میخواستم بدونم نزدیکترین هتلی که بشه پیاده از فرودگاه تا هتل رفت کدومه .

  • Majid Erfanian

   سلام
   کافیه عبارت charle de gaulle airport hotel رو جستجو کنید. تا جایی که یادمه هتلهای ibis و Novotel و Hilton در فرودگاه شارل دوگل شعبه دارن.

 • مهناز

  سلام
  من و همسرم قراره خرداد ماه سفر هفت روزه بريم
  سوالم اينه اين هفت روز رو فقط پاريس بريم بهتره يا سفر تركيبي پاريس- بارسلونا
  ممنون ميشم جواب بديد

 • ساناز

  با سلام…
  خواهشا جواب بدید به پرسشم…
  شما به عنوان کسی ک سفر کرده ب پاریس پیشنهاد میکنید ک جوونا (خانم های مجرد بخصوص)تنهایی یا بادوستان (از طریق تور در واقع)،سفر کنیم؟؟از لحاظ امنیتی برای خانم ها مشکلی نیست؟اتفاق شاقی نمیفته؟نظر شما در مورد سفر بدون حضور خانواده چیه؟؟
  ممنون میشم جواب بدیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید!!!!!

  • Majid Erfanian

   سلام
   اگر از لحاظ شخصیتی آدم وابسته ای نباشید و سفر تنهایی سختتون نباشه، مشکلی از بابت امنیتی نخواهید داشت. مخصوصا اگر سعی کنید همواره در برنامه های گروهی شرکت کنید و همراه با تورلیدر باشید. بسیار سفر باید…

 • طاهره قدرتي

  سلام
  ممنون از سايت و مطالب عالي تون
  اولين تصميم براي سفر خارجي مون هست برا همين ميخاستم بدونم مهرماه. براي سفر به فرانسه. ايتاليا ،و احتمالا اسپانيا
  نظرتون چيه از نظر وضعيت هوا
  ممنون ميشم راهنمايي كنيد
  و اينكه آژانس خاصي ميشناسيد كه مطمين و مناسب باشه

  • Majid Erfanian

   سلام
   به نظرم مهرماه هر سه کشوری که فرمودید مناسب هستن.
   لطفا از طریق ایمیل مکاتبه کنید تا راهنمایی تون کنم.

 • رضا

  سلام
  من میخوام به پاریس و هلند مسافرت کنم و هفته بعد وقت مصاحبه دارم. آیا مشکلی پیش میاد اگر اشاره کنم که غیر از فرانسه کشور دیگری هم میروم. پرواز خروج هم از هلند خواهد بود.
  با تشکر

  • Majid Erfanian

   سلام
   اگر مدارک تون کامل باشه و تعداد شبهایی که در کشور اول می مونید بیشتر از کشور دوم باشه، مشکلی پیش نخواهد اومد.
   موفق باشید

  • رضا

   با سلام و عرض ادب
   ببخشید من قصد سفر به آمستردام را دارم ولی میخواستم از سفارت فرانسه ویزای شنگن بگیرم به خاطر راحتیش میخواستم مهر ورود از شاردوگول باشه و خروجمم از شاردوگل .سئوالم اینه از شما بزرگوار 1- از کدام ایستگاه قطار تو پاریس بلیط برای امستردام تهیه کنم و نام قطارش چیه و قیمتش چقدره؟
   2- مشکلی پیش نمیاد من همین که به پاریس ورود کردم بدون اینکه شبی بمانم برم به مقصد هلند و دوباره برگردم و از پاریس خارج بشم یعنی مقامات فرانسه باخبر نمیشن من تو فرانسه یک شبم نمانده ام؟
   3-در قطار پاسپورتمو چک میکنن و در حین ورود به هلند مهری دوباره زده میشه در پاسم؟
   ممنون

  • Majid Erfanian

   سلام
   قیمت بلیط کاباره هایی مثل لیدو یا مولن روژ تقریبا حوالی 115 تا 130 یورو هست که تفاوت قیمتش به این بستگی داره که نمایش اول یا دوم رو انتخاب کنید و در چه روزی از هفته باشید.
   برای رزروش باید حضورا مراجعه کنید که بهتره از دو سه روز قبل حداقل اقدام کنید. اگر خواستید رزرو کنید میتونید به من ایمیل بدید تا از طریق دوستانم در پاریس، چند روز یا چند هفته قبل رزروش رو انجام بدم.

 • ramin

  سلام جناب عرفانیان.
  بسیار ممنونم از اطلاع رسانی شما و اطلاعات مفیدی که قرار دادید. بنده چند روز پیش پاریس بودم و به لطف استفاده از اطلاعات شما تونستم سفر مفیدی رو در 2 روز در پاریس داشته باشم.

 • نیما

  با سلام ، ممنون از اطلاعاتتون.
  1- برای رفتن از فرودگاه شارل دوگل پاریس به میدان شارل دوگل etoile، از چه مترویی و چه جوری میشه استفاده کرد (ترمینال 1) . ممنون میشم اگر توضیح واضحی بدید. و چه قدر زمان میبره؟ آیا راحت است؟

  2- هزینه تاکسی از فرودگاه شارل دوگل پاریس به میدان شارل دوگل etoile، چقدر است و چه مدت زمان میبره؟

  • Majid Erfanian

   سلام.
   لطفا به بخش دوم مطلب اگر مسافر پاریس هستید مراجعه کنید. پاسخ همه سئوالاتتون اونجا هست.
   موفق باشید

 • فرزانه

  درود بر شما ، روز يكشنبه ي اول ماه ساعت كار موزه ي لوور از چه ساعتي تا چه ساعتي هست؟ آيا ساعت ظهر مثلا ساعت ٣ هم ميشه وارد موزه ي لوور شد؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   برای ساعت کار موزه لوور کافی هست نام این موزه رو به انگلیسی در گوگل تایپ کنید و کلمات Opening Hours رو هم در ادامه اش بنویسید. ساعات موزه در فصل های مختلف تغییر میکنه

 • مهدی

  با سلام و تشکر بابت مطالب خوبتون
  من اواخر مارچ عازم پاریس هستم و میخواستم آخر سفر به یکی از دوستانم در آلمان سر بزنم
  میخواستم بدونم اگر خروجم از آلمان باشه بعدا مشکی برایم پیش می آید؟

 • مانی

  سلام و خسته نباشید…ببخشید میشه منو راهنمایی کنید…از فرودگاه شارل دوگل پاریس میخوام با اتوبوس به دوسلدورف برم…میشه بهم توضیح بدین با مترو چطور برم تا ترمینال اتوبوس مربوطه

  • abbas

   با اجازه از آقای عرفانیان عزیز من با اتوبوس از پاریس رفتم دوسلدورف حدود ۸ ساعت مسیر بود با شرکت پست باس نقشه مترو پاریس رو از یکی از ایستگاههای مترو تهیه کنید بعد از کمک گرفتن از مامورین مترو میتونید با تعویض یک خط به ایستگاه اتوبوس بروید تابستان دو تا حرکت برای دوسلدورف داشت ساعت ۱۱صبح و ۴ عصر و اتوبوس مرکز شهر دوسلدورف کنار ایستگاه قطار مرکزی یا بانهوف مسافرش رو پیاده میکنه موفق باشید

   • Majid Erfanian

    سلام
    ممنون از پاسخ شما
    حرکت اتوبوس ها بسته به شرکت مسافربری از نقاط مختلف و بسته به فصل، در ساعتهای مختلف انجام میشه. بهترین روش جستجوی آنلاین هست.

   • حمیدرضا طاهرخانیها

    سلام و عرض ادب
    امکان داره هزینه سفر با اتوبوس به دوسلدورف رو بفرمایید.
    میخوام مقایسه ای با هزینه قطار داشتته باشم.
    سپاسگزارم

    • abbas

     با سلام من مرداد پاریس بودم قطار درجه ۲ یورو استار بلیط ۱۴۴ یورو بود و اتوبوس پاریس به دوسلدورف ۴۲ یورو … با تشکر از شما دوست گرامی و خسته نباشید به آقای عرفانیان عزیز

     • Majid Erfanian

      سلام
      آقا عباس عزیز
      ممنون از شما که اطلاعاتتون رو با دیگران به اشتراک میگذارید.

    • Majid Erfanian

     سلام
     اگر اتوبوس های ارزون رو بررسی کنید احتمالا از حوالی 10 تا 15 یورو هم میتونید پیدا کنید.

     • حميدرضا طاهرخانيها

      سلام و عرض ادب
      جناب عرفاني اگر سايتي جهت خريد بليط هاي اتوبوس اروپا ميشناسيد لطفا معرفي کنيد.
      مسير سفرم از پاريس به زوريخ هست.حدود 16 may
      سپاسگزارم

     • Majid Erfanian

      سلام
      برای خرید بلیط اتوبوس بهتر هست که شرکتهای اتوبوس لوکال در هر کشور رو جستجو کنید. مسیرهای متعددتر و قیمتهای بهتری دارند. با این حال Flixbus یکی از معروفترینها در اروپا است.

 • احسان

  باسلام بابت وبسته پر محتوا و قلم شیوایتان
  من و همسرم با دختر 4 ساله مان برنامه مسافرت به پاریس برای 4 روزه داریم و از اونجا به یک شهر دیگه از اروپا که هنوز مشخص نکردیم!
  1. به نظر شما اون شهر دیگه کجا باشه بهتره بارسلون یا رم؟
  2. برنامه بازدید ما تو پاریس دیزنی، کاخ ورسای، و لوور هست و صد البته خرید! توی این 4 روز میرسیم؟ چه جور برنامه براش می بندید اگه شما جای ما بودید؟
  3. ما چون بدون تور میخوایم بریم، بهتره بلیط Rer رو بگیریم یا بلیط 5 زون که گفتید با توجه به بازدید از ورسای، و دیزنی لند ورفت و برگشت به فرودگاه؟
  4. برای انتخاب هتل بهتره مرکز شهر انتخاب باشه یا حومه آخه مرکز شهر بین شبی 100 تا 150 یورو هست ولی حومه ( خارج از 20 منطقه ) بین 75 تا 85 ، اونوقت هزینه رفت و آمد داریم با توجه به تعدادمون؟
  ببخشید زیاد سوال پرسیدم اما واقعا ممنونم از پاسخ شما

  • Majid Erfanian

   سلام
   سپاس از محبت شما
   – نظر شخصی من بارسلونا هست، اما رم هم بی نظیره
   – لطفا به مطلب اگر مسافر پاریس هستید- بخش دوم مراجعه کنید تا روش برنامه ریزی رو ببینید.
   – بلیط چند روزه برای شما به صرفه نیست. بلیط را چه برای مترو و چه برای RER به روش بسته ای بگیرید.
   – تجربه اقامت در شهر بسیار دلنشین تر و به یاد ماندنی تر هست
   – موفق باشید

 • zari

  سلام دوست عزیز
  یه سوال داشتم:
  من تا الان چندین بار به پاریس سفر کرده ام اما الان باید برم وین
  منتها چون ویزام از فرانسه ست باید به پاریس ورود کنم
  ظهر ساعت 1 میرسم شارل دوگل و صبح فرداش ساعت 7 صبح پرواز به وین دارم از همون شارل دوگل
  از شارل دوگل به مرکز شهر دوره و حوصله اینهمه رفت و امد در این فاصله زمانی کوتاه رو ندارم
  چی توصیه میکنید؟
  هتلهای داخل فرودگاه یا …؟
  ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

  • Majid Erfanian

   سلام
   با وسایل حمل و نقل عمومی حدود 1 ساعت و نیم زمان میبرد. اگر قصد دیدن جایی در پاریس ندارید، بهتر است در هتلهای فرودگاهی بمانید.
   سفر بخیر

 • کامران یگانه فر

  سلام
  1-آیا زمانیکه ویزای فرانسه را داشته باشم و قصد سفر به کشورهای عضو شینگن را بکنم زمان ورود و خروج در پاسپورتم مهر زده میشود؟
  2- آیا سفر کردن به کشورهای عضو شینگن با کدام یک مقرون به صرفه است. هوایی زمینی و یا قطار؟
  3- هتل و بلیط را در تهران رزرو کنم یا اینکه در کشورهای مبداء و مقصد؟
  4- فاصله این کشورها با یکدیگر چقدر است؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   صرفا زمان ورود به و خروج از محدوده شنگن مهر زده می شود.
   کاملا بستگی به شهرهای مبدا و مقصد دارد. نسخه کلی نمی توان نوشت.
   بهتر است از هنیجا انجام دهید
   سئوالتان خیلی کلی است. اگر برای برنامه ریزی سفر نیاز به مشورت دارید، ایمیل بزنید.

 • کامران یگانه فر

  سلام
  جناب عرفانیان بنده ویزای فرانسه را گرفتم و زمان مصاحبه بدلیل اینکه تنها قصد سفر به پاریس را داشتم به آنها گفتم که قصد سفر به کشورهای شینگن را ندارم ولی تصمیمم عوض شده حال آیا سفرم به کشورهای عضو شینگن مشکلی ندارد؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   نه مشکلی نیست. اما ورودتان حتمن از پاریس باشد و ترجیحا بهتر است خروج از شنکن هم از پاریس باشد، بابت ویزاهای بعدی

 • احسان

  سلام
  از سايتتون خيلي استفاده بردم
  چند تا سوال داشتم:
  1- تو پاريس بازارهاي محلي هست؟ يا جايي كه اجناس دسته دوم ادم ها ميارن براي فروش؟
  2- براي خريد كجا خوبه پاريس ؟ رم؟ بارسلون اخه ما مسافر اين سه شهريم و ميخواستم كدوم قيمت هاي بهتري داره …ميدونيد كه مسافرت بدون خريد صفا نداره!

  • Majid Erfanian

   سلام
   سپاس از شما
   بله. در گوگل عبارت paris flea market را جستجو کنید.
   خرید در اسپانیا معمولا مناسبتر هست
   موفق باشید

 • امید عزیزی

  با سلام

  من و همسرم از 31 دسامبر عازم آمستردام هلند هستیم و تاریخ برگشت ما 8 ژانویه است . بنظر شما در طول این مدت از کدام کشورها و شهر ها نیز بازدید داشته باشیم ؟ مثلا پاریس و … طریقه رفتن از آمستردام به آنجا و برگشت را چطوری پیشنهاد میکنید ؟

  با تشکر

 • مهر

  سلام جناب عرفانی من می خواهم از پاریس به طرف آفنبورگ آلمان بروم با قطار بهتر است یا اتوبوس واز آفنبورگ به آنتوسیانین سفر کنم پیشنهاد شما چیست هتلی که بیشتر ایرانی ها آنجا هستند را معر فی کنید

  • Majid Erfanian

   سلام دوست عزیز
   اینجا برای اشتراک گذاری تجربه های من در مورد پاریس هست.
   اطلاعاتی که شما می خواهید ارتباطی به پاریس نداره و نیاز به بررسی آنلاین داره. اگر تمایل به کمک من به صورت مشاوره دارید میتونید با ایمیل من مکاتبه کنید

 • مهر

  سلام من 12 روز می خواهم پاریس بمانم یک هتل ارزان قیمت درایران میدان شاردوگل یا میدان کنلورد به من معرفی کنید هتل 40 یا 50 یورو

  • Majid Erfanian

   سلام
   همون طور که در جواب دوستان دیگر هم نوشه ام، پیشنهادم مراجعه به سایت zoraq.com هست که میتونید به زبان فارسی هتل مورد نظرتون رو در محدوده دلخواه با قیمت دلخواه پیدا کنید و با کارت شتاب پرداخت کنید

 • سعید

  درود و ادب
  بسیار ممنونم از راهنمایی های مفید و دقیقتون جناب عرفانیان. من و همسرم هفته آینده به مدت روز عازم پاریس هستیم و بعد از اون به رم پرواز داریم. پروازمون ایرلاین هما به فرودگاه اورلیه و هتلمون در خیابان Rue la fayette هستش. سوالم از خدمتتون اینه که بهترین روش برای رفتن از فرودگاه اورلی به هتلمون چیه؟ ضمنا برای بازدید از مناطق دیدنی پاریس تردد با په وسیله ای و با چه نوع بلیطی رو توصیه می کنید؟ تا اونجایی که من نقشه رو دیدم هتلمون به اکثر جاهای دیدنی نزدیکه..سپاس از پاسخگوییتون

  • Majid Erfanian

   برای رفتن از اورلی به مرکز شهر میتونید از تاکسی (با قیمت حدودا 40 یورو) و یا تراموا استفاده کنید. برای گشت در شهر هم اتوبوس های Hop on Hop off گزینه بسیار خوبی است

 • زهرا

  سلام به شما
  من هفته پیش از پاریس برگشتم. به لطف شما و اطلاعات مفیدتون سفر بسیار عالی و لذت بخشی داشتم با اینکه کوتاه بود. بسیار سپاسگزارم.
  مانا باشید 🙂

 • احمد

  جناب عرفانيان
  با تشكر از اطلاعات ارزشمندتون
  فوق العاده بود
  من سپتامبرپاريس بودم خيلي استفاده كردم
  دمت گرم.درود بر تمام ايرانيان پاك نهاد.
  براتون آرزوي سلامتي و توفيق ميكنم

 • mohammad

  سلام و عرض ادب
  ميخواستم بدونم، چه سيمكارتي براي يك سفر دوهفته اي، مقرون به صرفه هست كه هم نياز به اينترنت را برطرف كند و هم تماس تلفي به ايران را؟
  ممنون از شما و راهنمايي هاتون
  وقت بخير

 • هاشم

  سلام وممنون از نکاتی که در مورد پاریس گذاشتید چند سوال داشتم چون من سه روزتو زمستون میخوام پاریس بمونم بعدش برم دوسلدورف:
  1- از فرودگاه مارشال دو گل تا هتلی که قراره رزرو(مرکز شهر) کنم با قطار بخوام بیام واحتمالاسه روز بعد برگردم فرودگاه که بخوام برم دوسلدورف بایستی چه نوع بلیتی بگیرم؟
  2-آیا از پاریس به دوسلدورف با قطار رفتن مقرون به صرفه است یا با پرواز؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   نوع بلیط مترو را لطفا با توجه به توضیحات من در متن اصلی در بخش کامنت ها انتخاب کنید

   اما برای رفتن به دوسلدورف پیشنهادم قطار هست. دردسر کمتری نسبت به پرواز داره. قیمتش نباید زیاد تفاوت داشته باشه اگر از قبل بگیرید

 • Farivar

  سلام و عرض ادب
  باتوجه به نياز به اينترنت در شهر لطفا در مورد خريد سيمكارت به صرفه در فرانسه اطلاعاتى در اين مورد بذاريد متشكر

 • پیام

  سلام، آقای عرفانیان، در پاریس برای خریدن بلیط قطار به مقصد اشتوتگارد به کدوم ایستگاه باید رفت، چه زمانی باید بلیت خرید یا رزرو کرد، چه نوع قطارهایی قیمت مناسب دارن و این که قطار پاریس به اشتوتگارد نیازی به تغییر قطار در بین راه نداده، خیلی ممنون

  • abbas

   با سلام و کسب اجازه از جناب عرفانیان عزیز
   آقا پیام من از پاریس به مقصد دوسلدورف میخواستم با قطار درجه دو برم بلیط 133 یورو
   چهار ساعته میرفت ولی با اتوبوس رفتم 8ساعت از مسیر پاریس … لی یژ … آخن … کلن .. دوسلدورف 42 یورو خیلی خوب بود از میدان شارل دوگل با مترو رفتم ایستگاه اصلی قطار پاریس و بعد توسط مترو با تعویض یک خط رفتم ترمینال مرکزی اتوبوس پاریس و برای 4ساعت بعد بلیط گرفتم … موفق باشید

  • Majid Erfanian

   سلام
   شما باید از طریق کلن به اشتوتگارت بروید. میتونید از ایستگاه های قطار یا دفاتر فروش بلیط قطار در شهر، بلیط مورد نظرتون رو خریداری کنید

 • پونه

  مرسی از اطلاعات شما
  بسیار مفید و کارآمد بود👍👍👍
  نظر شما در خصوص دوره های زبان برای دریافت ویزا چیه؟
  موردی در دانشگاه کاویلام، ویشی پیدا کردم که ویزای 1ماهه شینگن میدن، حداقل طول دوره 2 هفته س.
  یعنی 2 هفته باقیمانده میشه کامل شهرهای دیگه فرانسه رو بازدید کرد

  • Majid Erfanian

   سلام
   سپاس از شما
   راستش در این زمینه اطلاعی ندارم. اما برای دیدن شهرهای فرانسه 2 هفته زمان بسیار کمی است

 • محمد

  سلام اقاي عرفانيان
  من قصد سفر به پاريس براي ٥ روز دارم و بعد از ان به كلن خواهن رفت، از بعضي از دوستان شنيده ام كه اتوبوس هايي در سطح شهر هستند كه با پرداخت ٣٠ يورو به آنها، شمارا به مناطق ديدني مختلف شهر ميبرد و ميتوانيد در هركدام از انها توقف داشته باشيد و با اتوبوس بعدي به مكان ديدني ديگري برويد، لطفا اگر اطلاعت دقيق تري داريد راهنمايي بفرماييد

  • Majid Erfanian

   سلام
   اتوبوسهایی که میفرمایید با نام Hop On Hop Off یا اتوبوسهای گردشگری شهر هستند که اغلب قیمتشان بین 20 تا 25 یورو است و به فواصل چند دقیقه یک بار مسیر از پیش تعیین شده ای را می پیمایند. شما با سوار شدن یکی از آنها می توانید در مقابل هر یکی از جاذبه های مورد نظرتان پیاده شوید و بعد از بازدید، با اتوبوس بعدی ادامه مسیر را تا جاذبه بعدی بروید. اینها اغلب راهنمای صوتی هم دارند و در مورد جاذبه های شهر توضیحاتی ارائه می کنند.

 • Hamidreza

  سلام.
  در خصوص سفر از کشور دیگه به پاریس هیچ مطلبی ندیدم می خواستم چند سوال کلی بپرسم که اگه لطف کنید اطلاعاتی در موردش بهمون بدین
  1. محدوده های ترافیکی در پاریس ؟
  2. ایا برای وارد شدن با ماشین پول مثل مالیات یا عوارض باید بدیم ؟
  3 . بهترین محدوده برای کسی که با ماشین داره وارد پاریس می شود جهت اقامت
  4 . جهت پارک خودرو در شهر باید چیزی تهیه کنیم جاهای ممنوع و مناسب ر کجا ها هستند
  5. پیشنهادات شما ….
  باتشکر پیشاپیش

  • Majid Erfanian

   سلام
   1. مناطق 20 گانه مرکزی شهر پاریس در روزهای عادی ترافیک دارند
   2. بله چیزی به نام چک پوینت وجود دارد. البته نمیدونم که این شامل خودروهای سواری هم میشه یا نه
   3. حتما خارج از مناطق 20 گانه مرکزی اقامت کنید. چون به شدت به مشکل پارکینگ و هزینه های سنگین آن برمیخورید. محله لادفنس جای مناسبی است
   4. پیدا کردن جای پارک کار مشکلی است. ماشین را در خارج از محدوده شهر پارک کنید و با وسایل حمل و نقل عمومی در شهر تردد کنید
   5. سفر بخیر

  • حمیدرضا

   سلام مرسی از راهنمایی که کردید ولی متاسفانه دیر دیدم پیام شما رو
   ودر پاریس به مشکل خوردم
   چند نکته که خودم در سفر به پاریس و با ماشین بهش برخوردم
   برای جای پارک در خیابان که اصلا جا نبود و حتی اگر هم بود گرونتر از مقدار €25 الی €30 در 24 ساعت در پارکینگ عمومی و شبانه روزی در میومد (برای استفاده ساعتی €3 یورو ) ولی یکشنبه ها رایگان است کنار خیابان اگه جا پیدا کنید.
   در خیابان جاهایی که نوشته (payment ) پولیه وباید کارت بگیرید بزارید زیر شیشه
   جاهایی که نوشته زرد داره ، محل شارژ خودرو الکترونیکی و محل پارک معلول اصلا پارک نکنید حتما با جرثقیل میبرند
   مترو هم خوب ولی گرون
   سوخت رو باید در ورودی اتوبانها بزنید خیلی گرون هست داخل شهر ، بگردید در گوگل مپ برای پمپ سوخت بزرگ (top rate ) بزنید ارزونتر هستند،
   از عوارض اتوبان نترسید من از سمت بلژیک وارد شدم تا پاریس 13 €شد که اگه از اتوبان نیاید باید از مسیر شهر به شهر برید که خسته کننده است بخاطر چراغ های زیاد و ایست و بازرسی ها احتمالی و سوخت بیشتر

   ممنون از توصیه ها و وبلاگ خوبتون

 • فرزانه

  سلام
  ممنون از مطالبتون
  میخواستم بپرسم شنبه و یکشنبه در پاریس مکان های دیدنی و کلیساها تعطیل هستند ؟
  و اینکه برج ایفل و موزه لوور و نتردام فاصله زیادی باهم دارند یا میشه با پیاده روی ازشون دیدن کرد ؟
  محله های شاتلی و یا خیابان سباستوپول و در کل مراکزی که شما پیشنهاد دادید برای دیدن در مرکز شهر قراردارند ؟ من ده روز دیگه مسافر پاریس هستم برای اولین بار به همراه نامزدم هیچ شناختی نداریم ممنون میشم راهنمایی کنید یا اگر ایرانی اونجا میتونه به ما کمک کنه جهت بازدید به ما معرفی کنید .
  سپاسگزارم

  • abbas

   با سلام وکسب اجازه از آقای عرفانیان
   فرزانه خانوم من با استفاده از تجارب آقای عرفانیان و بقیه دوستان سه روز پاریس بودم تمام دیدنیهای مهم پاریس رو پیاده رفتم اگر اهل پیاده روی باشید بسیار دلچسب و دیدنی هست

   • جلوه

    آقا عباس درود.
    من هم قراره 3 روز در پاریس بمونم و باتوجه به اینکه میخوام تو مدت کوتاه چند کشور دیگه رو ببینم میخوام سفری ارزون داشته باشم. چطور پیاده رفتید؟ مسیرها به هم نزدیک هستند یا اینکه شما فقط تعداد محدودی از جاهای دیدنی رو دیدید؟
    و آیا به مترو نیاز پیدا نکردید ؟
    لطفا راهنمایی کنید که ببینم اگر امکانش هست من هم هزینه ای بابت حمل و نقل پرداخت نکنم و کلاً پیاده شهر رو بگردم. سپاس

    • abbas

     با سلام .. با عرض معذرت من پیام شما رو الان دیدم .. من مدت 3روز پاریس بودم با توجه به هتل که نزدیک میدان شارل دوگل بود اکثر مراکز دیدنی مثل برج ایفل و موزه لوور و کلیسای نتردام رو پیاده رفتم شاید برای کسی که اهل پیاده روی نباشه سخت باشه ولی شما میتونید از میدان شارل دوگل تا برج ایفل و از اونجا در حاشیه رود سن به موزه لوور و کلیسا نتردام و دها مکان دیدنی این مسیر زیبا در طی چند روز دیدن کنید و لذت ببرید موفق باشید

  • Majid Erfanian

   سلام
   خیر، باز و قابل بازدید هستند
   نتردام و لوور حدود 15 تا 20 دقیقه پیاده است، اما تا ایفل حدود نیم ساعت راه هست در جهت مخالف
   میتونید روی نقشه موقعیت شان رو ببینید
   بله اینها در مرکز شهر و در خیابان ریوولی در بالای رود سن و به موازات رود سن قرار دارد
   سفر بخیر

 • حمید

  سلام جناب عرفانیان بلیطهای paris visite که یک مدل اون پنج روزه و پنج زون هست اگه مثلا روز شنبه خریداری بشه ، روز دوشنبه میسوزه؟ ممنون از اطلاعات خوبتون

  • Majid Erfanian

   سلام
   روزی که بلیط رو برای اولین بار استفاده میکنید، روز اول محسوب میشه و 4 روز بعدش هم میتونید از اون استفاده کنید. مثلا اگر شنبه برای بار اول استفاده کنید، تا چهارشنبه معتبر خواهد بود.

   • افشين

    سلام اقاي عرفانيان عزيز من در جايي در مورد كارت بليط مطلب زير رو خوندم
    این کارت از اول هفته (دوشنبه) تا پایان هفته فعال است، یعنی اگر شما کارت را یکشنبه بخرید، تنها تا دوشنبه امکان استفاده از آن را دارید.
    سوالم اينه كه اگر من دوشنبه بگيرم تا پايان جمعه اعتبار دارد ايا براي شنبه ويك شنبه بايد مجدد بگيرم؟ براي تنها دو روز

    • Majid Erfanian

     سلام
     کاملا درست هست. بلیط ها حداکثر 5 روزه هستند و از دوشنبه اول وقت بهترین زمان استفاده از آن است. به همبن دلیل، پیشنهاد من همواره خرید بسته 10 تایی بلیط است که قیمت آن 14.5 یورو میشه و هر بلیط 1.45 یورو خواهد بود. اگر هم بخواهید به دیزنی لند یا ورسای برید، میتونید یک بلیط مستقل بگیرید که در مجموع این روش به صرفه تر خواهد بود.

 • سمن کاشانی

  درود بر جناب عرفانیان تمام نوشته های شما رو درباره پاریس خواندم. کلی ازشون یاد گرفتم و یادداشت برداشتم.من و همسر بسیار سپاسگزاریم ازتون اگه خدا قسمت کنه در پاییز عازم پاریس هستیم.میدونم که اونجام حسابی دعاتون میکنم.
  ارزوی سلامتی،بهروزی و سفر های عالی رو براتون دارم.باز هم سپاس از این همه توجه و وقتی که میزارید برای همزبانان.

  • Majid Erfanian

   سلام
   خوشحالم که مطالب براتون کاربرد داشتند. امیدوارم سفر بسیار خوبی را تجربه کنید
   خیلی خیلی از انرژی مثبت و محبتتون ممنونم
   سفر خوبی داشته باشید

 • شیدا

  سلام
  من به همراه همسرم تاریخ 4 اکتبر به مدت 10 روز قراره که به پاریس سفر کنیم.همسرم ماموریته و من همراش میرم.ما تصمیم داریم دو روز یعنی شنبه و یکشنبه (8 و 9 اکتبر) رو به یه کشور دیگه سفر کنیم و دو باره به پاریس برگردیم.شما پیشنهادتون چیه و ایا این امکانپذیر هست؟هزینه ش چقدر میشه؟با قطار و هواپیما ؟کدوم رو میشه انتخاب کرد با توجه به هزینه و فرصت محدود؟ ممنون میشم اگه هر چه سریعتر پاسخ بدید.

  • Majid Erfanian

   سلام
   اتفاقا من 4 اکتبر در پاریس هستم
   نزدیکترین شهر مهم به پاریس بروکسل هست که حدود 320 کیلومتر فاصله داره و با قطار حدود 3 ساعت راه هست. فاصله پاریس تا آمستردام هم حدود 500 کیلومتر هست و میتونه گزینه خوبی برای یک برنامه دو روزه باشه
   هزینه اش به زمان سفر و نوع قطاری که انتخاب میکنید داره
   میتونید بلیط قطارتون رو از همینجا از نمایندگی قطارهای اروپا در ایران تهیه کنید.

 • مانا

  آقای عرفانیان با سلام و تشکر از مطالب خوبتون
  چند تا سوال داشتم اگه لطف کنین و جواب بدین ممنون میشم
  من توی مهر ماه مسافر پاریس هستم البته اولین بارمه،قصد دارم دو هفته بمونم اما چند نفر که قبلن پاریس بودن میگن دو هفته زیاده و حوصله سر بر میشه،واقعن اینجوریه؟
  توی مهر ماه هوای پاریس چطوریه،خیلی سرده؟
  برای سفر بهتره مستر کارت داشته باشیم یا نداشتن مشکلی ایجاد نمیکنه؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • مسعود

   سلام خانم مانا،
   با اجازه جناب عرفانیان عزیز
   من هم مثل شما اولین بارم بود اومدم پاریس و الان هم کماکان اینجا هستم،یک هفته،و البته فردا عازم بارسلونا،هوا خیلی غافلگیر کننده امروز سرد شد و بارونی پس توصیه میکنم لباس گرم معمولی یا بارونی معمولی همراهتون باشه،اگه اهل گشتن و دیدن باشید مطمئنا دو هفته زیاد نیست واسه پاریس،اینقدر که اینجا موزه و جای دیدنی هست،دیزنی لند هم که جای خودشو داره،تصور کنید که من و همسرم یک هفتست از ساعت 8 صبح تا ساعت 12 شب گشتیم و باز هم وقت کم اواردیم وقت واسه دیدن همه جا،انشاالله بهتون خوش بگذره

   • مانا

    دوست عزیز آقای مسعود با سلام
    خیلی لطف کردید و جواب سوالات منو دادین و ممنون از راهنمایی هاتون
    امیدوارم به شما هم خوش بگذره

   • Majid Erfanian

    جناب آقا مسعود
    سپاس از توجه شما و پاسخی که به خانم مانا دادید
    هوای پاریس کاملا غیر قابل پیش بینی است. باید همواره آماده هوای گرم و هوای سرد به طور همزمان بود
    سفر بخیر

  • Majid Erfanian

   سرکار خانم مانا
   سلام
   پاریس اونقدر دیدنی دارد که بتوانید برنامه دو هفته خود را پر کنید. اما شاید منطقی تر باشد که از فرصت حضورتون در اروپا استفاده بیشتری بکنید.
   به شهرهایی مثل بارسلونا یا رم فکر کنید.
   هوا نسبتا در مهرماه سرد هست. کارت داشته باشید بهتر هست، اما بدون کارت هم مشکلی ندارید. به شرطی که مراقب دزدان حرفه ای باشید

  • Majid Erfanian

   سلام
   بازدید از خود سالن اپرا از طریق خرید بلیط قابل انجام هست. اما بازدید از اجراهایی که در این سالن انجام می شود، نیازمند رزرو قبلی و خرید بلیط آنلابن از چند هفته قبل است.

   • sasan

    با سلام.خواهشا کمکم کنید.من کمتر از دو هفته دیگه عازم پاریس هستم.فرودگاه شارل دوگل.از اونجا میخوام برم دونکرک.بار اول هست که میخوام برم پاریس.لطفا مرا کامل راهنمایی بفرمایید.خواهشا.سپاس.

 • عماد

  جناب اقای عرفانیان عزیز
  درود بر شما
  اینقدر مطالب وبلاگ شما کامل بود که من یک سفر به پاریس رفتم و آمدم. البته اگر جواب سفارت مثبت باشه قصد داریم به اتفاق همسر پسرم و مادرم به مدت 10 روز در اواخر شهریور به پاریس و احتمالا پراگ سفری داشته باشیم. من موفق شدم مستر کارت بگیرم و با همون هم هتل رزو کرده ام در متن توضیحاتتون اشاره داشتید به دوستان ایرانی در پاریس که می تونن به مسافرانی که بدون تور سفر می کنند کمک کنند . امکانش هست از طریق ایمیل نشانی و راه تماس با این دوستان را برای من ارسال بفرمایید؟ از لطفتون بینهایت سپاسگزارم و اگر اجازه بفرمایید در صورت نیاز باز هم مزاحمتون بشم.

  • Majid Erfanian

   سلام. سپاس از شما
   پس به شهرهای دیگه هم یک سری بزنید! امیدوارم سفرتان در دنیای واقعی محقق شود و سفر خوبی را تجربه کنید. همون طور که گفتم لطفا درخواستتون رو از طریق ایمیل برای من ارسال کنید.
   در خدمت هستم

 • علیرضا خ

  آقا دست مریزاد،واقعا عالی بود ، بسیار کاربردی و پر استفاده.
  من جدیدا و به واسطه انجام تحقیق برای سفر تفریحی پاریس- بوردو -بارسلونا(۲ شهر مورد علاقه م.ع) خوشبختانه با این وبلاگ آشنا شده ام و تقریبا اکثر مطالب جنابعالی، که با قلم شیوا و عکس های حرفه ای لذتی توامان برای خواننده فراهم میکند را مطالعه کرده ام. شما، علی رغم پر مشغله بودن کار بسیار زیبایی در جواب به سوال های افراد مختلف انجام میدهید که بنده به نوبه خودم از طرف همگی سپاسگزار و قدردان شما هستم.
  فقط خواهشمند است بین پاریس و بارسلونا زیاد فرق قائل نشده، عدالت را برقرار فرمایید. 🙂
  سفرهای متوالی شما هنرمند عزیز به همراه معشوق! ، سلامتی و توفیق روزافزون جنابعالی را از درگاه ایزد منان خواستارم.
  همیشه برقرار باشید.

  • Majid Erfanian

   سلام
   سپاس از محبت شما. ممنون از اینکه مطالب رو دنبال میکنید.
   چشم سعی میکنم عدالت رو برقرار کنم. 🙂 سپاس از آرزوهای خوب شما
   ارادت

 • عسل

  سلام مجدد
  ببخشید آقای عرفانیان که مجدد مزاحم شدم.
  شما اطلاع دارید حداکثر ارزی که از طریق فرودگاه پاریس میتونیم وارد یا خارج کنیم چقدر هست؟ حداکثر چقدر پول میتونه همراهمون باشه؟
  خیلی ممنون

  • Majid Erfanian

   سلام
   تا جایی که حضور ذهن دارم، ارز مجاز برای هر نفر 5000 یورو است و بیشتر از اون رو باید از طرق پر کردن فرم به اطلاع پلیس محلی در فرودگاه برسونید تا موقع خروج از این کشور، دچار مشکل نشید.

 • Hoda

  سلام
  من میخوام از یکی از سایت های ایرانی مثل هالی گشت یا علی بابا پرواز به ایتالیا و یکسری پروازهای داخلی اروپا رو خریداری کنم آیا این سایت ها معتبر هستند؟ داشتن پرینت کانفرم بلیطی که برامون ایمیل میکنن چه در ایران و چه در کشورهای دیگه معتبر هستش؟
  و اینکه وقتی مقصد من به یکی از کشورهای شینگن هست توقف پرواز در کشوری دیگه که جرو شینگن نیست مشکلی نداره؟
  لطفا منو راهنمایی کنید 🙏

  • Majid Erfanian

   سلام
   خیلی از سایتهای ایرانی هستند که معتبر هستند. من همه اینها رو نمیشناسم، اما به عنوان مثال همون طور که قبلتر هم توضیح دادم، سایت zoraq.com از موارد شناخته شه و معتبر هست.
   بله داشتن پرینت کانفرم کافی هست، در همه کشورها
   پرواز کانکشن یک رویه کاملا معمول هست. شما از طریق سالن ترانزیت به سالن پرواز منتقل خواهید شد و بدون هیچ مشکلی سوار پرواز دوم به سمت مقصدتون خواهید شد.
   موفق باشید

 • razaelo

  سلام میشه لطف بفرمایید راهنمایی کنید که هزینه غذا و خورد و خوراک برای شهری مثل پاریس کهمن قصد سفر به آن رو دارم برای مدت مثلا هفت شب چقدر میشه ؟

  • abbas

   سلام من از تجارب خوب آفای عرفانیان در سفر پاریس استفاده کردم سفری سه روزه به پاریس داشتم و بعد رفتم آلمان … پاریس شهر گرانی به حساب می آید هتل troyon نزدیک میدان شارل دوگل اطاق یک تخته کوچک ولی با امکانات کامل و تمیز با صبحانه شبی 85 یورو و یک وعده غذای کامل حدود 20 یورو من 2 آگست 2016 پاریس بودم با تشکر از آقای عرفانیان

   • Majid Erfanian

    سلام
    خوشحالم که اطلاعات وبلاگ برای شما مفید بوده است. امیدوارم فرصت های فراوانی برای سفر داشته باشید. ممنون از اینکه تجربه خودتون رو به اشتراک گذاشتید.
    سپاس

  • Majid Erfanian

   سلام
   هزینه خورد و خوراک به خود شما بستگی دارد. در رستورانهای فست فود مثل مک دونالد شما از غذاهای 5 تا 10 یورویی هم پیدا خواهید کرد تا رستورانهای متوسط فرانسوی که غذاهایی بین 15 تا 30 یورو را تجربه میکنید و رستورانهای لوکس و معروف که غذاهایی بین 40 تا 70 یورو دارند. برای محاسبه رقم کل، باید مبلغ غذای مورد نظرتان را ضرب در تعداد وعده های غذایی کنید.
   موفق باشید

 • داریوش جعفری

  با سلام جناب عرفانیان تشکر بابت تمام زحماتی که میکشین میخواستم بپرسم من بیست و ششم شهریور برای میلان به مدت سه روز از طرف نمایشگاه هتل رزو کردن که میخوام خودم از اونجا بمدت چهارروز برم پاریس لطف کنین بفرمایین ا ل چگونه باید برم دوما اگه میشه کسی رو معرفی کنین که تو پاریس بعنوان تور لیدر کمکم بکنه بابت تمام وقتی که میذارین ممنونم

  • Majid Erfanian

   سلام
   ارادتمندم. این موضوع را لطفا از طریق ایمیل من پیگیری کنید تا هماهنگی لازم را انجام دهم.
   سفر خوبی داشته باشید

 • عسل

  با سلام و خسته نباشید
  راستش من یک سوالی درباره ی دانشگاههای پاریس داشتم.
  آیا دانشگاهی در پاریس هست به غیر از AUP که دروس به زبان انگلیسی تدریس بشن؟
  اگه اطلاعی دارید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

  • Majid Erfanian

   سلام
   با عرض پوزش خیر، من صرفا در حوزه سفر اطلاعات دارم
   امیدوارم از طریق جستجو به زبان انگلیسی بتونید به پاسخ مورد نظرتون برسید

 • زهرا

  سلام به شما
  اول سپاس به خاطر مطالب بسیار خوب وبلاگ و پاسخگوییتون
  من برای حدود یک هفته اواسط اکتبر پاریس خواهم بود البته اگرویزا بده سفارت :))
  دو روز رو در یک کنفرانس علمی هستم و باقی روزها رو برنامه دارم که برم گشت و گذار
  قرار هست منزل یه دوست بمونم که خودشون فرانسوی هستن
  به نظرتون برای این مدت اقامت با فرض ولخرجی نکردن حدودا چقدر پول همراه داشته باشم کافیه؟
  برای حمل و نقل و غذا و دیدن جاهایی که شما برای دیدن توصیه کردید که تو اولویت باشه

  • Majid Erfanian

   سلام
   سپاس از شما. انشالا که ویزا میگیرید
   بجز خرید که بودجه جداگانه ای میخواد، برای هزینه خورد و خوراک و حمل و نقل و ورودی اماکن، به طور متوسط روزی 100 یورو منطقی و کافی است.

 • امید

  سلام و ممنون بابت مطالب خوبتون.سوالی که من داشتم اینه که من صبح دارم از تهران به پاریس میرم و در فرودگاه شارل دوگل میشینم شب پرواز دارم به دوسلدورف با توجه به داشتن سه ترمینال در فرودگاه پروازم کدام ترمینال میشینه و باید به کدام ترمینال برم و اینکه اگر بخوام از ترمینالم به ترمینال دگه برم چطور اینکارو کنم ممنون

  • Majid Erfanian

   سلام
   لطفا به نوشته های داخل بلیط تون دقت کنید. ترمینال فرودگاه در بلیط قید میشه. ضمن اینکه اگر شماره پرواز و مبدا و مقصدتون رو با نام ایرلاین در گوگل جستجو کنید، در نتایج جستجو میتونید شماره ترمینال رو ببینید.
   تردد بین ترمینال ها بسیار ساده از طریق تابلوهای راهنما و قطار اختصاصی فرودگاه که بین ترمینال ها حرکت میکنه، قابل دسترسی هست
   سفر بخیر

 • abbas

  با سلام ممنون از راهنمایی شما من 2 اگست میرم پاریس دو روز هستم وبعد به دوسلدورف آلمان میرم 1_ از فرودگاه شارل دوگل تا مرکز شهر ارزانترین بلیط یکسره چه قیمت هست ؟2 _ من اهل پیاده روی هستم . در مسیرهای اصلی پاریس امکان پیاده روی هست از نظر مسافت که احتیاج به استفاده از مترو یا تاکسی نباشه چون ترجیح میدم مسیر رو از داخل خیابان پیاده برم با توجه به زمان کمی که دارم . 3 _ از پاریس به دوسلدورف بهترین و ارزانترین وسیله حمل و نقل چی هست ؟ باتشکر فراوان موفق باشید

  • Majid Erfanian

   سلام
   1- دوست گرامی، پاسخ این سئوال رو چندین بار به مسافران عزیز پاریس داده ام. لطفا پاسخ همین کامنت های اخیر رو ببینید، جواب تون رو پیدا میکنید.
   2- فلسفه نقشه های داخل مطلب، معرفی پاریس برای پیاده روی هست. شما به سادگی میتونید در محدوده پاریس مرکزی پیاده روی کنید و به مقاصدتون برید. البته اگر محدودیت زمان نداشته باشید
   3- اتوبوس همیشه ارزان ترین هست. قطاری هم بین پاریس و کلن هست که میتونید با اون سفر کنید. کلن و دوسلدورف بسیار نزدیک هستن. البته قطار قطعا گرون تر هست
   ممنون

 • حسین شریفی

  سلام
  آقای عرفانیان لطفا بفرمایید با توجه به پرواز ایران ایر به پاریس از طریق فرودگاه اورلی به مدت یک هفته به نظراشما برای یک هفته اقامت دو نفره و استفاده از متروی درون شهری و حومه چه نوع بلیطی تهیه کنیم

  • Majid Erfanian

   سلام
   خرید نوع بلیط، به حجم استفاده تون بستگی داره
   اگر بیش از سه چهار نوبت در روز از مترو استفاده نمیکنید، همون بلیط های عادی رو تهیه کنید.

 • عليرضا

  سلام جناب عرفانيان واقعا ممنون كه وقت ميزاريد و پاسخ گو هستيد واقعا خوشخال شدم كه به وبلاگ شما برخوردم من قصد دارم به همراه همسرم در نوروز يا تابستان سال بعد به اروپا سفر كنم ترجيح ميدم خودم ويزا بگيرم قبلا با پدر و مادر به اروپا سفر داشته ام ولي براي اولين بار است كه به اتفاق همسرم ميخوام به اروپا و فرانسه سفر كنم.البته تجربه سفرهاي اسيايي رو داريم ولي به خاطرعدم تسلط كافي بر زبان كمي استرس دارم كه البته با خوندن مطالب مفيد شما كمي از استرس من كم شد چند سوال داشتم كه خواهش ميكنم جوابگو باشيد قبلا از شما سپاسگذارم
  1- درمورد سفارت و اينكه چه مداركي ارائه بدم تا شانس گرفتن ويزا بيشتر بشه راهنمايي بفرمائيد.لازم به ذكر است كه شاغل دريك شركت صنعتي معتبر هستم با حدود 10 سال سابقه و درامد ماهيانه خوب و نسبتا بالا سند ملكي به نام خودم دارم و چندين حساب وسپرده ثابت در بانك هاي مختلف نيز دارم وقصد دارم در حدود 4تا 5 هزار يورو در طول 2 هفته هزينه كنم به نظر شما شانس ويزا دارم
  2- به نظر شما بهترين فصل سفر كه زياد هم شلوغ و گرون نباشه و هوا هم نسبتا مناسب باشه كي هست. البته من تجربه سفر به سوئد رو در فرودين ماه داشته ام كه هوا تا حدودي سرد ولي قابل تحمل بود به نظر شما در تابستان سفر كنم يا در فروردين ماه البته با توجه به ماهيت كاري من تعطيلات فرودين به شخصه برام زمان بهتري هست
  3- امكان اينكه به پاريس وارد بشم و درحدود 6 روز اقامت كنم و از كشور ديگه اي در اروپا مثلا سوئد يا المان به ايران برگردم وجود داره حداقل چند روز بايد در فرانسه بمونم به جهت شرايط اخذ ويزا مثلا امكان اينكه 3 روز در فرانسه باشم و بعد به كشورهاي ديگه سفركنم و از اونجا به ايران برگردم وجود داره.
  4- ايا در پاريس ايرانياني هستند كه به امثال من در قبال دريافت وجه خدمات مشاوره اي ارائه بدن و مثلا وقتي به پاريس ميرسيم راه و چاه را به مسافر نشون بدن و مثل يك تور ليدر خصوصي درساعاتي از روز كنار ما باشند و ما رو راهنمايي كنن. ببخشيد كه سوالاتم زياد شد بازهم صميانه از شما ممنون هستم كه خالصانه و بدون هيچ چشمداشتي به مخاطبين خودتون مشاوره ميديد همواره موفق و پيروز باشيد-مرسي

  • Majid Erfanian

   سلام
   1- مدارک قابل ارائه به سفارت شامل چهار دسته اصلی است. اول مدارک شناسایی شما (نظیر شناسانامه، پاسپورت فعلی و قبلی)، دوم مدارک کاری شما (نظیر گواهی اشتغال به کار، لیست بیمه، فیش حقوقی، روزنامه رسمی شرکت)، سوم مدارک تمکن مالی شما (نظیر سند ملک، پرینت حساب بانکی، گواهی تمکن مالی، گواهی سهام و…) و چهارم مدارک سفر (نظیر رزرو هتل، بلیط سفر، تصویر ویزاهای شنگن قبلی، بیمه نامه مسافرتی) است.
   2- بهترین زمان سفر به هر شهر دقیقا گران ترین زمان سفر خواهد بود. نمی توان بهترین زمان را با کمترین قیمت تجربه کرد! درجه هوا در اروپا همواره متغیر است، اما فصل شلوغ و گران پاریس از تیر ماه تا شهریور ماه است؛ بالطبع خرداد می تواند گزینه نسبتا مناسبی باشد.
   3- شما باید برنامه دقیق مسافرت خودتان را به سفارت ارائه دهید. ترجیحا تعداد روزهای بیشتری از کل سفر را به کشوری اختصاص دهید که از آن وارد می شوید. مثلا اگر10 روز در سفر هستید بیش از نیمی از آن را به کشوری که از آن ویزا می گیرید اختصاص دهید.
   4- بله، ایرانیان در پاریس حضور دارند. در صورتی که سفرتان قطعی شد، از طریق ایمیل اطلاع دهید تا متناسب با زمان سفرتان، فردی را به شما معرفی کنم.
   ارادتمند

 • Hoda

  یه سوال دیگه هم خدمتتون داشتم با ویزا کارتهای بدون نام امکان خرید بلیط از رایان ایر و ایزی جت و.. و همچنین رزرو هتل از سایت bookingهست؟ 

  اگر امکانش نیست پس باید چطور رزرو کرد؟ 

  • Majid Erfanian

   سلام
   در پاسخ به کاربران محترم دیگر اشاره کرده ام که امکان رزرو از طریق سایتهای ایرانی با کارت شتاب وجود دارد. لطفا چند کامنت اخیر و پاسخ های آنها را بخوانید.

  • Majid Erfanian

   سلام
   توضیحاتی که برای کاربر محترم دیگر نوشتم، برای خرید بلیط RER برای سه شبانه روز بود که قیمتش 48 یورو بود. لطفا توضیحات را دقیق بخوانید متوجه می شوید.
   بلیط مترو باید برای هر نفر به صورت مجزا باشد، اما قیمت بلیط همان طور که قبلا هم اشاره کردم 1.8 یورو برای هر نوبت استفاده است که اگر به صورت بسته 10 تایی تهیه شود، هزینه آن به 1.41 یورو کاهش می یابد.

 • امیر

  سلام
  جناب عرفانیان میخواستم بپرسم شما مطمئن هستید که بلیط ها ساعتی محاسبه میشوند و نه روزانه چون اگر روزانه محاسبه شود ما باید بلیط 5 روزه بگیریم (24/25/26/27 جولای )ولی اگر طبق فرمایش جنابعالی ساعتی محاسبه شود از 9 صبح 24 جولای تا 8 صبح 27 جولای میتونیم بلیط 3روزه(72ساعت)بگیریم. سپسگزارم

  • Majid Erfanian

   سلام
   برای اطمینان بیشتر در اولین سفرم این رو چک خواهم کرد. یکی از دوستان که در پاریس بود، طبق درخواست من از یکی از بلیط فروشان متروی پاریس سئوال کرده و گویا پاسخ این بوده که ملاک روز اولین استفاده از بلیط است. یعنی اگر شما حتا ساعت 11 شب از بلیط استفاده کنید، انگار یک روز کامل آن را استفاده کرده اید. پس بهتر است که شروع استفاده از بلیط های چند روزه، از صبح باشد. با این حال می توانید هنگام خرید بلیط این مسئله را بپرسید و نتیجه آن را نیز با مخاطبان گرامی این سایت درمیان بگذارید.
   با سپاس

 • امیر

  ضمن عرض سلام و تشكر از شما بابت اطلاعات بسيار مفيد و ارزشمند
  من وهمسرم به همراه یکی ازدوستان و دو فرزند کوچکم (2/5و4/5)ساله در تاریخ 24 جولای ازالمان عازم فرودگاه شارل دوگل هستیم میخواستم از شما خواهش کنم با توجه به محل هتل ما در شانزلیزه واینکه همه جاهایی که مد نظرما برای بازدید هست درمرکزشهر قرار دارد بهترین نوع تهیه بلیط از فرودگاه تا مرکز شهرو همچنین گردش در شهر وبرگشت به فرودگاه در روز 27 جولای چه بلیطی میباشد.سپاسگزارم

  • Majid Erfanian

   سلام
   تنها بلیطی که در بین بلیط های پاریس برای رفت و آمد به فرودگاه قابل قبول است، بلیط 5 زون است که هزینه بلیط 5 زون برای 3 روز (درست 72 ساعت از زمان اولین استفاده) 48.65 یورو است. همین نوع بلیط برای 5 روز (درست 120 ساعت از زمان اولین استفاده) قیمتش 59.50 است. با این بلیط ها شما می توانید بینهایت بار از شبکه حمل و نقل عمومی پاریس استفاده کنید و حتا به فرودگاه شارل دوگول و دیزنی لند و کاخ ورسای بروید و برگردید بدون اینکه هزینه اضافه ای بدهید.
   اما اگر این بلیط را نخرید، بلیط یک طرفه از فرودگاه به مرکز شهر برای هر نفر 10 یورو و برای بچه های 4 تا 9 سال 7 یورو و زیر 4 سال رایگان است.
   شما با توجه به برنامه هایتان و میزان استفاده احتمالی از شبکه حمل و نقل عمومی شهری تصمیم بگیرید.

 • Hoda

  سلام
  من برای پروازهای داخلی اروپا میخوام از رایان ایر استفاده کنم که فرودش فرودگاه bvaپاریس هستش
  چطور میتونم با هزینه کم از این فرودگاه بیام مرکز شهر؟
  چون بعضی ها بهم گفتن که بیشتر از هزینه پرواز باید پول بدی بری تاشهر

  • Majid Erfanian

   سلام
   از ایستگاه قطار Porte Maillot تا فرودگاه Beauvais یک سرویس اتوبوس وجود دارد با نام Beauvais shuttle services که حدود 20 تا 25 دقیقه بعد از فرود هواپیما از محل فرودگاه حرکت میکند و حدود 1 ساعت و 15 دقیقه تا ایستگاه Porte Maillot در شهر پاریس در راه است و هزینه آن 17 یورو است که اگر موقع خرید، بلیط دو طرفه بخرید هزینه آن 29 یورو خواهد بود.

 • Majid Erfanian

  سلام
  تعداد هتلهای پاریس چهار رقمی است! بهتر است این کار را از طریق جستجو در سایت Tripadvisor انجام دهید که هتلها را بر اساس نظرات کاربران امتیازدهی کرده اند.
  موفق باشید

 • زهرا

  سلامم اقا مجید لطفا اگه براتون مقدور هست . چند تا هتل سه ستاره مناسب با موقعیت خوب به من معرفی کنید . سپاسگزارم

 • eli

  ضمن عرض سلام و تشكر از شما بابت اطلاعات بسيار مفيد و ارزشمند
  چند سوالى داشتم ازتون
  من وهمسرم اگه خدابخاد و جواب سفارت مثبت باشه
  آگوست عازم پاريس هستيم
  قصدسفر١٢ روزه رو داريم
  بليط رفت و برگشتمون ازپاريس هست
  باتوجه به زمان زيادمون علاقمندم از آلمان و سوييس هم بازديدكنم
  خيلى اهل برنامه ريزى هستيم
  با تحقيقات كامل هميشه سفرميريم
  اگه لطف كنين برامون يه برنامه بدين ممنون ميشم
  البته درخواست زياديه
  مثلا بگين پاريس ٥روز كافيه براى بازديد از جاهاى معروفش؟!
  من ديزنى لندرودوسدارم ولى بنظرشما ارزش رفتن داره؟! باتوجه به هزينه وروديش كه دونفر بايد ١٨٠€ بهمراه بليط ترن بپردازن
  پيشاپيش از شماكمال تشكر رو دارم
  موفق و پيروز باشين

  • Majid Erfanian

   سلام
   به نظر من درک پاریس حداقل 5 تا 7 روز زمان نیاز دارد. پیشنهادم یک بازدید 4 روزه از مونیخ یا یک بازدید 4 روزه از برلین در آلمان و یک بازدید 2 روزه از زوریخ و یک بازدید 1 تا 2 روزه از برن در سوئیس هست. البته هم در آلمان و هم در سوئیس شهرهای دیدنی بسیار زیادی هست، اما بهتر است که یک شهر را خوب دید، تا اینکه چند شهر را ناقص دید.
   به نظر من بازدید از دیزنی لند برای یک بار کاملا جذاب است
   موفق باشید

   • eli

    ممنون از پاسخگویی
    در مورد هتل در پاریس منطقه را گفتین
    اما اگه اسم چند هتل هم بگین ممنون میشم
    با قیمت نهایت شبی 70 یورو
    و هزینه ترن از پاریس به زوریخ و یا برلین رو میدونید؟ و مدت زمان سفر
    بسیار ممنون از وقتی که میزارید

    • Majid Erfanian

     سلام
     قیمت هتلها در روزها و ماه های مختلف متغیر هست. من نمیتونم بین 1800 هتل پاریس، به شما چند هتل با مشخصات مورد نظرتون اعلام کنم. لطفا از طریق سایتهای رزرو هتل، شرایط مورد نظرتون از لحاظ قیمت و منطقه رو تعیین کنید و در نتایج جستجو گزینه های مطلوب نظرتون رو همراه با نظر مسافرای قبلی ببینید
     هزینه قطار هم دقیقا بر اساس ساعت و روز و ماه حرکت تغییر میکنه. اما فاصله زوریخ تا پاریس قابل توجه هست و به نظرم حداقل 10 ساعت طول میکشه. فاصله پاریس تا برلین هم حدود 8 ساعت با قطارهای سریع هست.
     ارادتمند

    • غلامرضا

     برای شهر زوریخ از پاریس قطارهای پرسرعتی هست که 320 کیلومتر بر ساعت سرعت دارن و این مسیر طولانی رو که با اتوبوس 8 تا10 ساعت طول میکشه 4 ساعت و سه دقیقه به ایستگاه مرکزی قطارزوریخ میرسن به نام LGV lyria معمولا قیمتش از 79 دلار هست تا 200 دلار قیمت دارن و معمولا هر چه مانده به زمان حرکتشون زودتر رزرو بشن حالا اینترنتی با ویزا یا مستر کارت یا از نماینده قطار اروپا در تهران یا از فروشنده گان بلیط قطار ایستگاه شرقی پاریس یا گار دو لیون معمولا ارزونتر هستن. من برای خودم همون روزی که میخواستم برم زوریخ از ایستگاه صبح خریدم برای بعد از ظهر ساعت دو مبلغ 145 یورو برای درجه دو پرداخت کردم ولی خیلی قطار راحت و جالبی هست و از چند شهر بین راهی با منظره هایه زیبا حرکت میکنه که این مناظر طبیعت به نظر من درخاک سویس بسیار زیبا و دیدنی تر هست

  • Majid Erfanian

   سلام
   انتخاب جاذبه های دیدی در یک شهر برای بازدید کاملا سلیقه ای است. من اشاراتی به جاذبه های مهم کرده ام. پیشنهاد میکنم عبارت Paris top 10 attractions را جستجو کنید و به بازدید از پر طرفدارترین جاذبه ها از دید بازدید کننده ها بپردازید.

 • سروش

  با سلام خدمت آقای عرفانیان
  در تابستان امسال ما به همراه خانواده قصد سفر به پاریس را داریم.طبق توصیه های شما و دیگر دوستان برای رزرو هتل به سایت booking.com مراجعه کردم و هتلی پیدا کردم و هنگام رزرو یکی از بخش ها شماره کارت اعتباری به عنوان ضامن رزرو باید پر میشد.
  سوال من از شما اینه که ما که کارت اعتباری نداریم باید چی کار کنیم؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   بعضی از هتلها در سایت booking.com امکان رزرو بدون کارت را دارند که البته تعدادشان بسیار محدود است. اما شما می توانید از طریق سایتهای ایرانی که امکان رزرو با کارت شتاب را دارند، اقدام کنید. سایتهایی نظیر zoraq.com و یا berimsafar.ir

 • مهران

  با سلام
  در مورد تورهای یک روزه یا چند روزه paris pass سوال داشتم:
  کسی از دوستان تجربه استفاده از این تورها را داشته ؟ و آیا استفده از این تورها را پیشنهاد میکنید یا اینکه خودمون پاریس را بگردیم بهتر و بصرفه تر است؟
  با تشکر

  • Majid Erfanian

   سلام
   من تجربه ای با این نامی که شما فرمودید نداشته ام. اما لطفا به پاسخ سئوال قبلی که به یکی از خوانندگان عزیز داده ام مراجعه کنید. ممکن است این پیشنهاد به کار شما هم بیاید.
   موفق باشید

 • حمید

  مجید جان سلام بسیار ممنون که با این دقت و حوصله توضیح دادی لطفا اگه اطلاع داری در چه محدوده ای هتل قیمت مناسب بگیریم چون میخواهیم از تمام مراکز دیدنی پاریس استفاده کنیم من 5روز پاریس هستم میتونی یک برنامه سفر بهم بدی که از روز اول چکار کنم و کجار برم ممنون میشم

  • Majid Erfanian

   سلام
   من در متن اصلی چند منطقه را برای گرفتن هتل پیشنهاد کرده ام.
   برای بازدید پیشنهادم این است که روز اول یک بلیط اتوبوسهای ویژه گردش در شهر که با نام Hop On Hop Off معروف است، تهیه کنید و یک بار تمام مسیر اتوبوس را از ابتدا تا انتها طی کنید، بدون اینکه پیاده شود. سپس در دور دوم گشتن، می توانید در نقاط مورد نظرتان پیاده شوید و بازدید کنید و برخی را نیز که مفصل تر است، برای روزهای بعدی یگذارید. من نیز چند جایی را در متن اصلی و نقشه ها پیشنهاد داده ام

 • Ahmadi

  با سلام
  ضمن تشکر از مطالب بسیار خوب جنابعالی، هتل با قیمت حدود 200 یورو که هم خوب باشد و هم به فرودگاه و مراکز دیدنی دسترسی خوبی داشته باشد می شناسید؟
  دوباره از مطالب مفیدتان تشکر می کنم
  ارداتمند احمدی

  • Majid Erfanian

   سلام
   لطفا برای رزرو هتل به سایتهای تخصصی رزرو هتل مراجعه کنید و با توجه به گزینه ها (فیلترها)یی که در این سایت ها وجود دارد، محدوده قیمتی مورد نظرتان را تعیین کنید. با انجام این نوع جستجو شما تعداد زیادی هتل را خواهید یافت که از لحاظ قیمتی در محدوده مورد نظر شما باشد. همچنین اگر به امتیازی که هر هتل بر اساس نظرات کاربران در این سایتها دارد توجه کنید. هرچه امتیازشان به 10 نزدیکتر باشد، شما با هتل بهتری مواجه هستید.
   جدا از سایت booking.com که نیاز به کارت اعتباری بین المللیی دارد، می توانید رزرو هتل خود را از طریق سایتهای ایرانی که قابلیت پرداخت با کارت شتاب را داراست نیز انجام دهید. Zoraq.com یکی از این نمونه هاست.

 • عاطفه

  با سلام و تشکر هتل ما در پاریس
  arc de triomphe etoil است که در خیابانی منتهی به میدان شارل دگول است میخواهم مرا راهنمایی کنید که از چه طریقی با و با استفاده از Rer خود را از فرود گاه شارل دگول به هتل برسانم و آیا خطوط قرمز فقط خطوط ReR هستند و در مورد رنگ آبی که بر روی نقشه از فرودگاه شروع میشود توضیح دهید باتشکر

  • Majid Erfanian

   به طور کلی خطوط متروی پاریس فارغ از رنگهایی که دارند، با اعداد شناخته می شوند و خطوط RER با حروف انگلیسی. پس جدا از اینکه خطوط چه رنگی هستند (که البته برای پیدا کردن مسیر بسیار موثر است) به این توجه کنید که آیا با حروف انگلیسی معرفی شده اند یا با اعداد. شما باید با خط B از فرودگاه بیایید تا تقاطعش با خط A و سپس با خط A به ایستگاهی با نام مشابه هتلتان بروید.

 • لیلی بختیاری

  سلام وقت بخیر
  جناب عرفانیان ممنون از اطلاعات خوب تون
  من اوایل مرداد با دو تا دخترام و دوستم می خام برم پاریس
  دخترام کوچیک هستند
  حدودا سه روز پاریس هستم لطفا راهنمایی کنید با توجه به اینکه با بچه کوچیک و کالسکه و… دارم می رم از فرودگاه تا هتلمون که مرکز شهر هست چطور برم راحتتره
  هزینه تاکسی با بقیه وسایل چقدر فرق می کنه
  کلا آگه همه جا بخام با تاکسی برم چقدر مابه التفاتش هس
  و برنامه پیشنهادی شما برای استفاده بهتر از زمانمان چیه
  کجاها رو پیشنهاد می کنید که تو اولویت بازدید بزاریم
  خوشحال می شم آگه توصیه دیگه هم داشتید
  این سفر یه مقدار برام سخته با دو تا بچه کوچیک

  • Majid Erfanian

   سلام
   امیدوارم سفر بسیار خوبی رادر پیش داشته باشید. هزینه تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر حدودا 50 تا 70 یورو است که با توجه به کالسکه داشتن و بار داشتن شما و تعداد نفراتتان، به نظرم تاکسی وسیله مناسب تری برای مسیر فرودگاه تا هتل است.
   برای سایر مسیرها بسته به مسافتی که میخواهید طی کنید باید سهولت دسترسی به شبکه حمل و نقل شهری را بررسی کنید و بعد ببینید تاکسی بهتر است یا مترو. تفاوت تاکسی با مترو برای 3 نفر برای یک مسیر 10 کیلومتری احتمالا حدود 15 یورو خواهد بود.
   برای اولویت های بازدید توصیه هایی در متن و در کامنت ها قبلا نوشته ام.
   سفر بخیر

 • زویا

  سلام دوباره به شما پیشاپیش از همکاری و پاسخ گویی تون ممنونم.. من چند سوال دارم اینکه من ساعت 8 صبح از فرودگاه دوگل به آلمان پرواز دارم و به نظر شما از منطقه 1 پاریس چقدر زمان تا فرودگاه می خواد کی از هتل بزنم بیرون؟ با چه وسیله ای برم؟ و یکی دیگه برج ایفل گفتین 4 ساعت زمان می خواد حضور ذهن دارین اونجا چه ساعتی هوا تاریک می شه؟ و دیدن از ورسای حدودا چقدر زمان نیاز داره؟ من یه وقت دو روزه و نیم اونجا هستم به نظرتون می رسم شانزه لیزه، برج، لور و ورسای را ببینم؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   خواهش میکنم. شما اگر 8 پرواز دارید باید 6 فرودگاه باشید. با RER احتمالا حدود یک ساعت و نیم زمان نیاز دارید و با تاکسی حدود کمتر از یک ساعت.
   در حال حاضر هوا در پاریس (در تیر ماه) حوالی ساعت 22 و حتا دیرتر تاریک میشه. بازدید از شانزه لیزه حدود 2 ساعت، بازدید از برج حدود 2 تا 4 ساعت (بسته به اندازه صف)، بازدید فشرده از لوور حدود 4 ساعت (باضافه 1 ساعت زمان ایستادن در صف) و یازدید از ورسای بیش از نصف روز زمان نیاز دارد.

 • مرتضی مخلص

  سلام .من کل کامنتها را خوندم ولی کسی درباره بهترین زمان سفر به پاریس بحثی نکرده .برای من در درجه اول اهمیت در سفر دمای هواست ..بهترین درجه هوا برای من ۲۶الی۲۲ درجه با رطوبت زیر ۲۰ درصد است .
  این درجه هوا رادر گدوم ماه میشه پیدا کرد .من قصد دارم در ۱۵ تیر (۵ جولای)بهمدت یک هفته به پاریس سفر کنم .آیا در این زمان هوا حدوا چند درجه است یه وقت گرم نباشه.چون در هوای گرم کلافه میشم
  در ضمن آیا یک هفته برای پاریس زیاد نیست .
  آیا بهتر نیست سفر ترکیبی به ایتالیا (رم و ونیز ) ترکیبش کنم .

  • Majid Erfanian

   سلام
   وضعیت هوا به خصوص در اروپا اصلا وضعیت ثابتی نیست. من در دو سال مختلف در یک زمان مشابه در پاریس، دو هوای کاملا متفاوت رو تجربه کردم. برای همین نمیشه یک نسخه عمومی صادر کرد. اما امسال به نظر میرسه که در زمان مورد نظر شما، وضعیت هوا شبیه به همین چیزی باشه که مورد نظرتون هست.
   من در حال حاضر در پاریس هستم و وضعیت هوا بسیار مطلوب و عالی هست
   ضمنا یک هفته برای پاریس زیاد که نیست، بلکه کم هم هست
   ایتالیا رو برای یک سفر جداگانه نگه دارید
   موفق باشید

 • جعفرزاده

  درود و وقت بخیر
  سپاس از اطلاعات بسیار مفیدتون.
  چند تا سوال داشتم. ممنون از اینکه منو راهنمایی می فرمایید.
  مناسب ترین راه برای رفتن از فرودگاه شارل دو گل به شهر استراسبورگ چیست؟
  و دومین سوال که خیلیییییییییییی ذهن منو مشغول کرده:
  تفاوت metro,RER,TGV,Train,Tramway در این کشور چیست؟؟
  کدام ها زیرزمینی کدام غیرزیرزمینی هستند؟؟ تفاوت قیمت بلیط ها و سرعت شون چگونه است؟؟ و هر کدام چه نقاطی از شهر و بین شهرها را پوشش می دهند.
  باز هم سپاس یک دنیا

  • Majid Erfanian

   سلام. ارادتمندم
   شما باید از طریق ایستگاه Gare de l’Est به استراسبورگ بروید. برای این منظور باید از فرودگاه با RER خط B به ایستگاه Gare du Nord بروید و از آنجا حدود 7 دقیقه تا ایستگاه مورد نظر یعنی Gare de l’Est پیاده بروید.
   مواردی که فرمودید همگی سرویس های حمل و نقل عمومی قابل استفاده در شهر پاریس هستند. زیاد ذهنتان را درگیر اینها نکنید، شما در سفرتان فقط از مترو و RER استفاده خواهید کرد که هر دوی اینها زیرزمینی هستند و به سایر سرویس ها نیاز پیدا نخواهید کرد. مترو محدوده مرکزی شهر را پوشش میدهد و ایستگاه های بسیار زیادی دارد. اما RER فاصله ایستگاه هایش زیاد است و از طریق آن می توان به حومه شهر پاریس دسترسی یافت. قیمت بلیط مترو 1.8 یورو هست اما قیمت بلیط RER بسته به طول مسیر متفاوت هست.
   موفق باشید

 • شادی واصف

  آقای عرفانیان.خیلی خیلی ممنون که اطلاعات ارزشمندتونو با ما قسمت می کنین.نمی دونین که چقدر کمک کننده هست.من سال پیش که با همسرم راهی اروپا بودم ۲۹ اگوست ۲۰۱۵ که فکر کنم میشه ۷ شهریور شما رو تو کافی شاپ فرودگاه دیدم چون قبلشم همیشه سفرنامه های شما رو دنبال می کردم.سال پیش در اقامت ۳ روزه در پاریس فرصت بازدید از خیلی جاها نشد هرچند که واقعا از زمانمون استفاده کردیم.امسال هم در نیمه جولای باز راهی اروپا هستیم.اینبار فرصت بیشتری برای دیدار دوباره پاریس خواهیم داشت.با تشکر دوباره ازشما

  • Majid Erfanian

   سلام. ممنونم شما لطف دارید.
   باعث افتخار من هست که وبلاگم رو دنبال میکنید. کم ساعت بودم که شما رو ندیدم. امیدوارم مکرر فرصت سفر برای شما فراهم بشه
   موفق باشید

 • سیدعلی

  سایت booking برای رزرو هتل credit کارت میخواد و نتونستم باهاش هتل رزرو کنم. راهنماییم کن آقای عرفانیان. اولین باره میخوام برم سفر خارجی و واقعا نمیدونم تنهایی از پسش برمیام یا نه؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   زمانی که در بوکینگ میخواهید رزرو کنید، بعد از جستجوی اولیه میتونید یکی از فیلترهای موجود در این سایت رو فعال کنید که فقط هتلهایی رو در شهر مورد نظرتون نشان بده که میتوان بدون کردیت کارت آنها را رزرو کرد. معمولا هتلهایی هستند که امکان رزرو بدون کارت اعتباری رو فراهم کردن. البته غالبا اینها هتلهای درجه دو و سه هستند

  • Majid Erfanian

   همه هتلهای خوب بویژه هتل های 4 و 5 ستاره دارای صندوق های امنی هستند که می توان به آنها به طور کلی اعتماد کرد. به ویژه در شهرهای اروپایی نظیر پاریس

 • سیدعلی

  سلام. من میتونم از طریق سایت بریم سفر هتل رزرو کنم؟ معتبر هست؟ پیشنهادتان چیه؟ من میخوام از 24 تا 31 خرداد پاریس و آمستردام برم؟ فاصله شون چقده؟ آیا میتونم همه هتلمو تو پاریس بگیرم و یه روز صبح تا غروب برم آمستردام و برگردم یا بهتره یکی دو شب هتل در آمستردام رزرو کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنی آقای عرفانیان

  • Majid Erfanian

   سلام
   بله، سایت بریم سفر از سایت های معتبری هست که با خیال راحت میتونید هتل رزرو کنید. البته سایتهای معتبر دیگه ای هم نظیر زورق در این زمینه وجود دارد
   فاصله پاریس تا آمستردام یک فاصله حدودا سه ساعته با قطار است و شما میتوانید در یک هفته هر دو رو ببینید. به نظرم 5 روز در پاریس باشید و 2 روز در آمستردام
   سفر خوبی داشته باشید

 • نازلى مهاجرى

  دوستان عزيز سلام من سه شب در پاريس خواهم بود وهتلم رويال گاردن نزديكِ شانزليزه است با توجه به محدوديتِ زمانى كجارو پيشنهاد ميكنيد كه حتماً برم؟البته يك روز هم به خاطر پسر٦سالم حتماً بايد ديسنى لند بريم لطفاً راهنمايى كنيد ممنون

  • Majid Erfanian

   سلام
   پیشنهادم بازدید از اینهاست:
   محله مونتمارتر شامل کلیسای سکره کر و میدان نقاش ها
   میدان موزه لوور
   خیابان شانزه لیزه و میدان دروازه پیروزی
   برج ایفل
   محله و ساختمان اپرا گارنیه
   محله شاتلی و کوچ پس کو چه های اطراف آن
   سفر خوبی داشته باشید

 • مهراد

  سلام ممنون از راهنمايي دقيق و اطلاعاتتون من مسافر پاريسم رفت به فرودگاه شارل دوگول ولى برگشت از امستردام لطفا منو راهنمايي كنيد براى ٣ شب اقامت در پاريس و رفتن از فرودگاه به شانزه ليزه (هتل)از شاتل استفاده كنم يا rer و اينكه با بليط ٥ زون ميتونم از شاتل فرودگاه استفاده كنم؟ ممنون از وقتى كه ميذارين و اينكه اين سايت قطارى كه گفتين ميتونم بليط به امستردام يا بروكسل رو بگيرم؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   ممنون از شما
   بله با کمک RER میتونید به ایستگاه شاتلی برید و از اونجا به شانزه لیزه
   در فرودگاه موقع خرید بلیط میتونید با راهنمایی فروشنده بلیط مناسب رو تهیه کنید. بله با بلیط 5 زون میتونید در همه جا از سرویس حمل و نقل استفاده کنید.
   بله از طریق اطلاعاتی که نوشتم میشه بلیط قطار برای همه مقاصد اروپا تهیه کرد.

 • زویا

  سلام آقای عرفانیان
  ممنون از اطلاعات جامعی که رو سایت گذاشتین و مهمتر اینکه سایت تون به روز هست و پاسخ می دین… من جولای پاریس هستم اولین باره می رم با توجه به اینکه من شنبه و یکشنبه پاریس هستم آیا این دو روز تعطیل هست یا فقط مراکز خرید تعطیل هست. با توجه به زمان محدود من و اینکه می گن صف های طولانی برای لور و ایفل هست کمی نگران شدم ساعت باز شدن این مراکز کی هست و چه ساعتی باید اونجا باشم؟ چندروزی هست سرچ می کنم ولی نمی دونم چه خیابونی هتل بگیرم می خوام خیابونی باشه که البته خیلی گرون نباشه و نزدیک به دیدنی ها باشه و نیازی به مترو نباشه بتونم پیاده برم. کدوم خیابون را توصیه می کنید غیراز شاتلی..ممنون از لطف تون. شاد باشین..

  • Majid Erfanian

   سلام
   ممنونم، لطف دارید.
   تعطیلی های شهر شامل دو بخش اصلی است. یکی تعطیلی کاری است که منجر به تردد کمتر مردم محلی در سطح شهر است و نمی توان شلوغی های شهر را تجربه کرد. مثل اینکه شما در روز شنبه به بازار تهران بروید یا در روز جمعه که تعطیل است بروید. دیگری نیز مربوط به مراکز خرید هست که اکثر آنها بجز چند مورد استثنا تعطیل است. اما مرکز خرید کوارتر تمپ در محله لادفانس به طور معمول حتا در تعطیلات نیز باز است.
   برای بازدید نیز حتما طوری برنامه ریزی کنید که ساعت 8:45 در مقابل موزه لوور باشید. در این صورت به سرعت و بدون صف می توانید وارد شوید. صف ایفل اما تنها یک راهکار دارد و آن اینکه با داشتن کارت اعتباری بتوانید از قبل بلیط آن را برای روز و ساعت مورد دلخواهتان خریداری کنید. در غیر این صورت باید در صف بایستید.
   خیابانهای پیشنهادی من در متن مشخص هست. به محدوده سنت جرمن یا اپرا هم می توانید فکر کنید

 • سالمي

  سلام جناب عرفانيان
  ممنون از محبت شما در رابطه با اين سفر نامه زيبا
  من دلم ميخواد بدونم محله هاي قديمي كافه هاي قديمي عتيقه فروشي ها كالري هاي نقاشي رو كجا ميشه پيدا كرد؟
  در كل چيزها و جاهايي كه ادم رو ياد پاريس قديم ميندازه كجاست؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   خواهش می کنم. تا جایی که من حضور ذهن دارم یکی دورتادور میدان پلس دووژ (place des vosges) و یکی در کوچه های بین خیابان سنت جرمن (حوالی کافه دفلور) تا رود سن گالری های زیادی وجود دارد.
   پاریس قدیم رو میشه مثلا در همین کوچه هایی که اشاره کردم، یا در محله یهودی نشین در شمال خیابان ریوولی و غرب میدان پلس دووژ و نیز در اطراف میدان نقاش ها در موماق مشاهده کرد.

 • یوسف

  سلام . وقت بخیر . با سپاس از اطلاعات مفیدتان
  من بدنبال دسترسی به اینترنت در پاریس هستم چه راهی را پیشنهاد میکنین ؟و با چه هزینه ای ؟ و از کجا تهیه کنم ؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   ساده ترین راه دسترسی به اینترنت، سیم کارت های ارزان نظیر Lyca یا Libara است. گزینه بعدی مودم های قابل حمل وای فای است که در سرتاسر اروپا امکان دسترسی به اینترنت را به کاربر می دهد و معمولا در فرودگاه ها و فروشگاه های محصولات الکترونیکی به فروش می رسد. از دستگاه های Dongle نیز که از طریق سیم کارت می توان به اینترنت دست یافت، می توانید بهره ببرید. اکثر کافه ها و رستورانها نیز دارای اینترنت وای فای هستند.
   سفر خوبی داشته باشید

 • پريسا

  سلام اقاي عرفانيان من و خانواده أواسط خرداد عازم پاريس هستيم به مدت هفت شب با تور، هتل Pullmam le defanse ظاهرا گريد خيلي خوب در booking، داره ميخواستم از خدمتتون سوْال كنم مكانش با توجه به اينكه در محله لادفانس هست ، به مراكز ديدني و خيابان شانزليزه دور هست يا نه ممنونم از اطلاع رساني خوبتون
  در ضمن من يك دختر وپسر 8 ,14 ساله دارم چند روز رو براي ديزني لند لازم داريم؟ با سپاس فراوان

  • Majid Erfanian

   سلام
   موقعيت هتل بسيار خوب هست و شما به سادگي با يك مترو ميتونيد به دروازه پيروزي و شانزه ليزه و ميدان كنكورد و موزه لوور و كليساي نتردام و خيابان ريوولي دسترسي داشته باشيد.
   براي ديزني لند هم به نظرم يك صبح تا شب كافي هست، اگر البته صبح اول وقت به سمت ديزني لند بريد
   سفر خوبي داشته باشيد

 • بهزاد

  سلام جناب عرفانیان،من و همسرم اوایل خرداد عازم پاریس هستیم و 5 روز وقت داریم و بعد از ان به سمت وین عازمیم، البته با ترن.
  میخواستم بدونم که ایا تنها یک ایستگاه برای جابجایی ما تا وین وجود داره یا اینکه چند ایستگاه هست؟
  و اینکه اصلا هزینه سفر با ترن به وین با صرفه هست یا با هواپیما؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   مبدا حرکت از پاریس به وین، معمولا یک ایستگاه مشخص هست. هزینه سفر هم کاملا بستگی به تاریخ سفر داره و اینکه چقدر زودتر از زمان سفر بلیطش رو تهیه کنید.
   میتونید از نمایندگی رسمی قطارهای اروپا در ایران اطلاعات دقیقتر رو بپرسید. تلفن: 22011637 خانم ذبیحی

 • شهین

  سلام من الان پاریس هستم فردا میخوام برم نوفل لوشاتو میشه راهنماییم کنید ممنونم.ضمننا من از تجربیات شما خیلی استفاده کردم مرسی.

  • Alex

   سلام
   البته احتمالا الان دیر شده و به دردتون نمیخوره ولی به هر حال …

   خودتون رو به ترمینال Paris Montparnasse در جنوب غربی پاریس برسونید ( بین محله چهاردهم و پانزدهم هست )
   از اونجا RER سوار بشید به مقصد Villiers Neauphle Pontchartrain
   ایستگاه اول Versailles-Chantiers
   ایستگاه دوم Plaisir Grignon
   ایستگاه سومVilliers Neauphle Pontchartrain پیاده بشید .

   از اینجا تا نوفل لوشاتو
   Neauphle-le-Château
   2 کیلومتر ( حدود نیم ساعت ) باید پیاده برید.

   از پاریس هم تا اونجا با تاکسی میتونید برید که حدود 60 یورو میشه

  • Majid Erfanian

   سلام
   خوشحالم كه اين اطلاعات به كارتون اومده. راستش من تا به حال نوفل لوشاتو نرفتم
   سفر بخير

 • Alex

  جناب مجید عزیز
  لطفا در مورد سیمکارت هم راهنمایی بفرمایید.

  مخصوصا سیمکارتی که باهاش اینترنت ارزون داشت .

  ممنون

  • Majid Erfanian

   سلام
   من سیم کارت های Libara و Lyca رو تجربه کردم که هر دو برای تماس با ایران بسیار مناسب هستند و اینترنت پر سرعت با قیمت مناسبی دارند. می توانید وقتی سیم کارت را می خرید، از فروشنده راجع به طرح های اینترنتی هم سئوال کنید. ممکن است پلن های ویژه ای برای استفاده از اینترنت وجود داشته باشد

 • امیر

  سلام. با تشکر از مطالب مفید و آفرین به همت شما
  میخواستم سوال کنم از استکهلم به پاریس آیا با قطار اروپا امکان سفر هست واینکه در مقایسه با هواپیما آیا با صرفه تر است؟سوال دوم من این است که با توجه به مسیر سفر من که از تهران به استکهلم مباشد وبازدید یک هفته ای هم از پاریس خواهم داشت آیا بازگشت ازاستکهلم ارزانتر است یا از پاریس. با تشکر

  • Majid Erfanian

   سلام
   ممنون از محبت شما. همه جای اروپا امکان سفر با قطار وجود داره، اما مسیر پاریس تا استکهلم مسیر طولانی هست که هم از لحاظ زمانی و هم از لحاظ هزینه، سفر با قطار به صرفه نیست. حتما مسیر هوایی رو انتخاب کنید. قیمت بلیط هم کاملا بستگی به تاریخ سفر داره. شما وقتی که قصد خرید بلیط دارید، به کاربر آژانس بگید که قیمت بلیط رفت و برگشت استکهلم و همین طور قیمت بلیط رفت به استکهلم و برگشت از پاریس رو برای شما چک کنه. حدس میزنم با توجه به اینکه در حالت اول شما باید یک بلیط رفت و برگشت استکهلم- پاریس نیز بخرید، حالت دوم به صرفه تر باشه.
   سفر خوبی داشته باشید

 • عسل ش

  با سلام و عرض ادب
  ممنون به خاطر زحمات و مطالب خیلی خوبتون.
  من و همسرم عازم سفر 7 روزه به پاریس ( با تور ) هستیم
  چند سوال داشتم
  1: بهمون گفتن یک میلیون بیشتر بدید بلیط موزه لوور تا طبقه دوم، دیزنی لند، کاخ ورسای و یک مکان دیدنی دیگر و بهمون میدن+ گشت شهری
  سوالم اینه که آیا خودمون به صورت آزاد بلیط ها و تهیه کنیم و یا ارزشش و داره که یک میلیون به تور بدیم تا از قبل هماهنگ شده باشه؟
  2: کدوم غذا ارزش تست کردن و داره؟ و هزینه های هر پرس غذا در پاریس به صورت متوسط چقذر هست؟
  3: بهترین مکان برای خرید؟ جایی که آفر خورده ؟
  ممنون از لطف شما

  • اسماعیل

   سلام ببخشید من چون خودمم عازم هستم ..این و عرض میکنم همه این جاها رو طبق فرمایش آقا مجید با مترو برید ارزون تر در میاد

  • Majid Erfanian

   سلام
   پیشنهاد میکنم بلیط ها رو در محل و “خودتون” تهیه کنید. بسیار مناسب تر از قیمت پیشنهادی خواهید تونست تهیه شون کنید. غذاهای زیادی رو باید در پاریس تجربه کرد. استیک، شاتو بریان، اردک، جگر غاز و…
   هزینه غذا از حوالی 15 یورو تا 50 یورو بسته به رستورانی که انتخاب میکنید متغیر خواهد بود
   مرکز خرید کوارتر تمپ که در لادفانس هست، جای مناسبی برای خرید هست
   سفر خوبی داشته باشید

 • اسماعیل

  سلام .متشکرم آقا مجید اطلاعات کافی و خوبی گذاشتید ..من در 20 می برنامه سفرم به پاریس هست مدت زمان ویزام 30 روزه است و در پاریس 4 شب هستم ..چون برنامم با تور نیست ترجیح دادم به جای استفاده از هتل که هزینه زیادی تو اروپا داره از خونه یا آپارتمان اجاره ای استفاده کنم ..و از طریق یه سایت airbnb خونه و اماکن اجاره ای دیدم ..به نظر شما قابل هستند ..

  • Majid Erfanian

   سلام
   این روش اقامت روش معمول و متداولی در اروپا هست. اما باید بیشتر مراقب وسایل و اشیای قیمتی تون باشید و اینکه مطمئن بشید که میزبان شما توسط سایر مهمانها تایید شده باشند. نظرات سایر کاربران رو درباره میزبانی که انتخاب میکنید حتما به دقت بخونید.
   سفر خوبی داشته باشید

 • leyla

  با سلام و خداقوت به شماه دوست عزیز بابت تمام مطالب بی نظیر که در این گروه قرار می دهید من به شخصه همه مطالب شما رو می خوانم و لذت می برم و امیدوارم همیشه و هم جا موفق و پیروز باشید.
  با توجه به مطالب شما من ماه جون یه سفر به پاریس دارم که شروع سفرم از فرودگاه اورلی می باشد تصیم دارم هتل سمت گردلیون بگیرم چون از آنجا میخوام برم ونیز و رم و برگشتم از شهر رم باشه و هتلی که انتخاب کردم سمت گرد لیون می باشد ضمنا برنامه رفتن از فرودگاه اورلی به انجا توی سایت خود فرودگاه دیدم اتوبس های ویژه اورلی است که لاین 4 به این سمت میره و احتمالا من همین اتوبوسها رو انتخاب کنم . و برنامه سفرم برای 3 روز پاریس به این شرح است که خیابان شانزه لیزه ، ایفل و کاخ ورسای و محله مونت مارت و کلیسای قلب مقدس اگر شما برنامه خاصی دیگه ای دارید که توی این 3 روز بش انجام دادم راهنمایی کنید ممنون میشم(البته من سفر قبلی لورو ، دیزنی لند، و نتردام ، سن میشل و برج و شانزه لیزه رو رفتم امام اینبار خودم به تنهایی مخوام برم)

  • Majid Erfanian

   سلام
   ممنون از محبت و همراهی شما
   خوشبختانه تجربه سفر قبلی دارید و خودتون آشنایی به این شهر و سیستم حمل و نقلش دارید. پیشنهادم علاوه بر جاهایی که نوشتید، محله یهودی ها در اطراف مرکز فرهنگی ژرژپمپیدو و میدان پلس دووژ هست که خانه ویکتورهوگو هم همانجا قرار داره. قبرستان پرلاشز هم جای قشنگی هست. اگر فرصت داشته باشید میتونید به بخش مدرن شهر پاریس یعنی لادفانس هم سری بزنید.

 • باران

  با سلام. ببخشید من خواهرم ویزای توریستی گرفته هفته دیگه سه شنبه برای 20 روز میره پاریس. میخواستم ببینم تو فرودگاه چقدر پول نقدباید همراهش باشه که نشون بده وضع مالیش خوبه. آخه ویزا گرفتنی بهش یه برگه دادن که وضع مالیش تو فرودگاه فرانسه چک میشه.پولهاشو غیر از نقد چطور می تونه با خودش ببره. خواهرم پیش دوستش میمونه هزینه خاصی نداره. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • Majid Erfanian

   سلام
   به طور کلی نباید هرگز پول خودتون رو به کسی حتا پلیس نشون بدید. اما به طور متوسط (بدون هزینه اقامت) با روزی 100 یورو میشه به سادگی یک سفر خوب رو تجربه کرد. متاسفانه در حال حاضر گزینه ای بجز پول نقد وجود نداره. بهتر هست که از کیف های مخفی که در زیر لباس و بر روی بدن قرار میگیره استفاده کنید. این کیفها رو میشه توی فرودگاه ها پیدا کرد.

 • afsoon

  سلام من 16فروردین همراه دخترم عازم پاریس هستیم از فرودگاه اورلی و هتل ما در gabriel peri چقدر فاصله است .و ما 1شب فقط در هتل میمونیم و فردای اون روز باید بلیط فرانکفورت تهیه کنم و به فرانکفورت بریم. دخترم اصرار داره برج ایفل رو ببینه با توجه به زمان و مسافت ها ممکنه من و راهنمایی کنید.؟در ضمن محله هتل ما خوب هست عایا؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   امیدوارم که سفر خوبی رو تجربه کنید. به نظرم استفاده از گوگل مپ راه مناسب تری نسبت به توضیحات نوشتاری من دراین خصوص هست. کافی است تا نقطه مبدا و مقصد رو وارد کنید و از بهترین وسیله نقلیه و فاصله موجود مطلع بشید

 • آرام

  مطالتون بسیار مفید بود. من ده روز دیگه عازم پاریس هستم و این اطلاعات خیلی بهم کمک کرد. واقعا ممنونم ازتون

 • امیر

  سلام ممنون از اطلاعات خوب شما،
  از میدان شارل دو گل چگونه با متر می تونم برم دیزنی لند،میشه راهنمایی کنید،
  تا ساعت چند دیزنی لند باز هست و برای برگشت مترو هم هست،

  • Majid Erfanian

   سلام
   در متن و در بین کامنتها توضیح دادم؛ با سرویس شهری RER قرمز رنگ از شارل دوگل به سادگی به دیزنی لند میتونید برید، لطفا توضیحات و کامنتها رو دقیقتر ببینید.
   ساعت کار دیزنی لند رو باید در زمان سفر از روی سایتش ببینید. چون ممکنه روز بازدید شما به دلایل فصلی یا مقطعی ساعت بازدید خاصی تعیین شده باشه. اما معمولا حداقل تا ساعت 20 باز هست. برای برگشت هم همون سرویس قطار شهری برقرار هست.

  • Majid Erfanian

   سلام
   قیمت ها و موضوع بلیط، به زمان سفر و ایرلاین انتخابی بستگی دارد و کاملا شناور و لحظه ای است. برای بلیط و ویزا باید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام کنید.
   موفق باشید

 • متین

  با سلام مااواخر فروردین 95 عازم هستیم انشالا ممنونم بابت اطلاعات جامع و خوبتون امیدوارم به خیلی از کشورها سفر کنید تا بتونید اطلاعات خوبی رو در اختیار مسافران و مخاطبانتون قرار بدید با ارزوی پیروزی برای شما,

 • سارا

  آقای عرفانیان ، بسیار سپاسگزارم از توضیحات جامعتون.
  لطفا در مورد فاصله فرودگاه شارل دو گل و اورلی تا خیابان شانزلیزه و کیفیت و هزینه های هتل le clardge برای یک اتاق یک تخته هم توضیح می دهید؟
  با تشکر
  سارا

  • Majid Erfanian

   سلام. خواهش میکنم
   فرودگاه شارل دوگل در شمال پاریس و در فاصله 33/5 کیلومتری از شانزه لیزه قرار داره و فرودگاه اورلی در جنوب پاریس و در فاصله 17/5 کیلومتری از شانزه لیزه واقع شده.
   برای هتل و قیمت اتاق باید به سایت های مرتبط مثل zoraq.com که ویژه فروش هتل هست مراجعه کنید.
   سفر خوبی داشته باشید

 • فرهاد

  اقای عرفانیان خوشحال میشم که با من تماس بگیرید تا بتونم از اطلاعاتتون استفاده کنم سوال هایی در مورد گرفتن یه هتل ارزون
  قیمت که به نقاط دیدنی شهر و حمل و نقل نزدیک باشه مثل مترو و چند تا سوال های دیگه ممنون میشم 09351046200

  • Majid Erfanian

   سلام. تقریبا پاسخ تمام سئوالاتی که مطرح کردید در متن همین مطلب و یا در پاسخ به سئوالات کاربران محترم، وجود داره. با این حال اگر سئوال مشخصی داشته باشید از طریق ایمیل در خدمتتون هستم

 • فرهاد

  سلام و دست گلت درد نکنه بابت این اطلاعاتی که در خدمت دیگران قرار میدی فقط مجید جان اگه شماره همراهت رو هم بزاری کمک خیلی بهتری بهمون میکنی البته میدونم اگه شماره همراهت رو بزاری برات مکافات میشه ولی خوب اگه همراهت رو بدی کمک خیلی خوبی میتونم ازت بگیرم

  • Majid Erfanian

   سلام
   عذرخواهی می کنم اما واقعا فرصت پاسخ دادن تلفنی رو ندارم. ضمن اینکه خیلی از اوقات به دلیل مسافرت، تلفن من خاموش هست.

 • علی

  واقعا ممنون از توضیحات جامع و کاملتون در مورد پاریس

  یه سئوال

  از کدوم ایستگاه متروی پاریس(کدوم خط) می تونم با قطارهای سریع السیر به فرانکفورت برم؟؟؟

  از دو فرودگاه شارل دوگل و ارلی هم امکانش با این قطارها به فرانکفورت برم؟؟

  مرسی

  • Majid Erfanian

   سلام
   بلیط رو که بخرید، ایستگاهش معلوم میشه. قاعدتا باید ایستگاه شرقی یا همون Est باشه. تا جایی که من میدونم نه از فرودگاه نمیشه
   خواهش می کنم

 • mehdi

  با سلام
  میتونیم با خودمون مواد غذایی ببریم مثل کنسرو و غذاهای آماده تو فرودگاه پاریس دور نمیریزن؟

  • Majid Erfanian

   سلام. مواد غذایی اگر حجمش زیاد نباشه و بسته بندی مناسب داشته باشه و معلوم باشه که برای مصرف شخصی هست کاری ندارن.

 • Ahmad

  سلام جناب عرفاني خسته نباشين من تا ٥ روز ديگه بليت فرانسه دارم و ٧ صبح ميرسم و تا ٤ بعد از ظهر وقت دارم دوس دارم تو اين مدت از ايفل و طاق نصرت و شانزاليزه ديدن كنم با در نظر گرفتن اينكه بايد ساكمو بدم به baggage storage !!!لطفا راهنمايي كنين منو!!!باسپاس

  • Majid Erfanian

   سلام
   شما خوشبینانه ساعت ۸:۳۰ از فرودگاه خارج می شوید و فرصت محدودی دارید. باید سریعا با RER خودتان را به ایستگاه شاتلی برسانید و از آنجا با مترو به ایستگاه دروازه پیروزی بروید. اما یادتان باشد که وقتتان خیلی محدود است و همه چیز عجله ای خواهد بود

 • سحر

  سلام براي ٣ روز ميخوام برم فرانسه سال نو اونجا هستم از فرودگاه با مترو بهتره يا تاكسي؟ ديزني لند چجوري برم؟ براي ٣ كجاهاي ديدني رو برم مرسي

  • Majid Erfanian

   سلام
   از لحاظ هزینه حتما با RER به صرفه تر از تاکسی هست.
   دیزنی لند رو هم باید با RER قرمز رنگ بروید. ایستگاه منتها الیه شرقی RER قرمز به دیزنی لند می خورد.
   من لیست جاهای دیدنی پاریس رو در همین مطلب و در مطالب مرتبط دیگر همین وبلاگ با موضوع پاریس و پاریس گردی توضیح داده ام.
   سفر خوبی داشته باشید

 • فریدون

  سلام جناب عرفانیان از اینکه تجربه های شیرین سفراتون به اشتراک میذارین بسیار سپاسگزارم ازاینکه تفکری عالی پشت این اشتراک گذاری هس ورفقا نیز در این تفکر سهیم میشن بسیار خوشحالم وخوشحالتر اینکه جوونای ما روز به روز متعالی تر میشن ما هم (من و رفیق 40ساله ام)میخواییم به فرانسه بریم در ماه مارس از تجربه های شما و دگر دوستان که نوشتن استفاده خواهیم کرد همیشه دلشاد باشین

  • Majid Erfanian

   سلام
   ممنون از لطف و انرژي مثبتي كه ابراز مي كنيد. اميدوارم سفرتون بسيار خاطره انگيز و لذت بخش باشه
   موفق باشيد

 • nazanin

  من می خواستم درباره ی محله ی ایرانی ها و خونه هاشون بدونم.مثلا آپارتمانای کوچیک و نقلیشون و همینطور اونایی که درس نخوندن و اونجا زندگی می کنن چیکارا می کنن.
  بعد محله های عادی پاریس کجاست؟مثلا آدمایی که نسبتا وضع مالی خوبی ندارن کجا زندگی می کنن؟
  محله هاشونو می خوام با توضیحات کامل اگه ممکنه.

  • Majid Erfanian

   سلام
   راجع به زندگي و اقامت در پاريس، من اطلاعات دقيق ندارم. من بيشتر براي يك مسافر مي تونم پيشنهاداتي داشته باشم تا يك مقيم. اما اين رو مي دونم كه اكثر افرادي كه وضع مالي مناسبي ندارند، در حومه شهر زندگي مي كنند. پاريس يكي از مفصل ترين حومه هاي شهري رو در دنيا داره

 • سپيده

  جناب عرفانيان ،سپاس مجدداز راهنماييتون ،اساسا تا اونجا كه توي سايت فرودگاه سرچ كردم محل اين baggage Stirage ترمينال دو هست و چون من بعد از ١٢ ساعت مجدد از يكي از بخشهاي ترمينال دو عازم يه كشور ديگه هستم همون جا بايد دنبال گذاشتن چمدان براي چند ساعت باشم . يه كمي گيج كننده هست چون مترو برگشت از پاريس به فرودگاه به ترمينال ٣ مياد و من دوباره بايد شاتل سوار بشم برم ترمينال دو اينطور نيست ؟

  • Majid Erfanian

   اصلا نگران نباشید. فرودگاه پاریس 3 ترمینال داره که دسترسی بین اونها از طریق یک ترن به سادگی فراهم هست. شما به سادگی میتونید از طریق این ترن داخلی بین ترمینال های فرودگاه جابجا بشید. با مترو هم که به فرودگاه میرسید، باز با همین ترن داخلی میتونید به ترمینال مورد نظرتون برید. در مجموع ماجرا ساده تر از تصورتون هست. اصلا نگران نباشید و مطمئن باشید که خیلی راحت فضای امانی مورد نظر رو پیدا می کنید.

 • Amene

  من 10 دسامبر عازم پاریس هستم. خواستم بدونم کسی( خانم) تو اون تاریخ قصد سفر به پاریس رو نداره که با هم همسفر باشیم. و یه سوال داشتم. ایا پاریس برا یه مسافر خانم تنها جای امنیه؟ اخه یه جورایی استرس دارم.

  • Majid Erfanian

   سلام
   به نظرم الان برای پیدا کردن همسفر کمی دیر باشه. مگر اینکه در سایت های تخصصی پیدا کردن همسفر جستجو کنید. در بخش ایران موزه لوور هم تا دلتون بخواد ایرانی میبینید. اگر خیلی دلتون برای ایرانیها تنگ شد کافیه چند دقیقه کنار سرستون کاخ آپادانا بشینید…

 • سپيده

  جناب عرفانيان با سلام و تشكر از اطلاعاتي كه در مورد پاريس نوشتيد، ميخواستم عرض كنم من براي ٦دسامبر عازم پاريس هستم و ساعت ورودم صبح خواهد بود، چون شب همان روز عازم كشور ديگري هستم ميخواستم بدونم تو اين فاصله آيا ميتونم چمدونم رو جايي در فرودگاه براي نگهداري بگذارم و با RER به مركز شهر و بعد با مترو به ايستگاه نزديك ايفل برم و يه گشت كوچك تا حدي كه زمان دارم داشته باشم و دوباره به فرودگاه برگردم، ممنون از راهنماييتون.

  • Majid Erfanian

   سلام
   بله در تمام فرودگاه‌ها و به طور کلی ترمینال‌های مسافری اروپا محل‌هایی برای نگه داشتن بار مسافران با عناوینی نظیر Left Luggage یا Baggage Storage یا نظییر اینها وجود دارد. شما دقیقا می‌توانید برنامه مورد نظرتان را اجرا کنید.

   • سپيده

    بسيار ممنون از راهنماييتون ولي گويا بدليل حوادث اخير فرودگاه از پذيرفتن چمدان براي مسايل امنيتي فعلا معذور است .
    به هر حال از محببتون بي نهايت سپاسگذارم .

    • Majid Erfanian

     سلام
     با این حال شکی نیست که جدا از باکس ها و صندوق های امانت self use، قسمتی در فرودگاه وجود دارد که بار را به طور امانت حتا در وضعیت امنیتی فعلی می پذیرد. این بخش ها یک متصدی دارند که قبل از پذیرش چمدان، آنها را از دستگاه بازرسی عبور می دهند و سپس آن را می پذیرند.

 • نجفی

  سلام.ممنون توضیحات بسیارمفید فایده است. فقط کاش یه برنامه پیشنهادی مثلا برای ۵ روز رو ارائه میکردین. چون ماکه بار اوله میریم نمیدونیم چقدر زمان باید برای بازدید از موزه ها و جاهای دیدنی در نظر بگیریم.مثلا تو یک روز میشه چه جاهای دیدنی رو در برنامه داشت؟؟ ممنونم

  • Majid Erfanian

   سلام
   ممنون از شما. رویکرد افراد برای بازدید از یک شهر و علاقه افراد برای بازدید از انواع مختلف جاذبه‌ها متفاوت است. بعضی‌ها جاذبه‌های فرهنگی را می‌پسندند و بعضی‌ها اجتماعی و بعضی‌ها تفریحی. لذا بهتر است که برنامه سفر هر فرد بر اساس علاقه خود او و البته با در نظر گرفتن ویژگی‌های ماه و فصل برنامه ریزی شود.
   اما به طور کلی بازدید از پاریس در زمانی کمتر از 5 روز، کاملا ناقص خواهد بود.

 • atena

  سلام
  شما در مورد خطوط اینترنت در پاریس اطلاع دارید؟
  میخوام بدونم در خیابان های پاریس میشه از اینترنت استفاده کرد؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   تا جایی که یادم هست، یادم نمیاد که اینترنت شهری وجود داشته باشه. اما تقریبا همه کافه ها و رستورانها اینترنت دارند و به سادگی با یک قهوه معمولی میشه به اینترنت وصل شد!
   البته اگر سیم کارت بگیرید، دیگه همیشه اینترنت دارید. قیمت سیم کارت های ارزون از حدود 5 یورو شروع میشه که با اعتبارش حدود 15 یورو میشه

 • فهیمه

  باسلام وخسته نباشید
  ممنون از اطلاعات خوبتون
  من یه سفر توریسی به پاریس و دیزنی لند دارم
  میخواستم بپرسم با کارت ISICکارت بین المللی دانشجویی میشه برای کجاها تخفیف گرفت
  مترو؟؟ ورودی موزه ها و اماکن دیدنی میشه تخفیف گرفت
  ممنون میشم اگه اطلاعی دارید راهنماییم کنید

  • Majid Erfanian

   سلام
   تا جایی که من حضور ذهن دارم، مترو تخفیف دانشجویی نداره. اما دقیقا بخاطر دارم که موزه ها تخفیف دانشجویی دارند که اگر اشتباه نکنم، بلیطش نیمه بها است. با این حال هم مترو پاریس و هم تمام جاذبه های دیدنی و موزه های این شهر، سایت دارند و در اون تمام اطلاعات مربوط به بلیط ها رو نوشتن. دسترسی به این سایت ها هم بسیار آسون هست. فقط کافیه که نامشون رو به انگلیسی در گوگل جستجو کنید. در صفحه ای که نتایج جستجو میاد، در یک قاب مستطیل شکل در سمت راست صفحه توضیحات مربوط به اون بنا یا جاذبه یا مرکز رو مستقل از لینکهای سمت چپ صفحه میاره. توی همین باکس، وب سایت رسمی اون جا رو هم ذکر میکنه
   سفر خوبی داشته باشید

 • جواد

  سلام و ممنون از اطلاعات خوب شما. من قصد سفر به پاریس رو دارم و ویزا از سفارت فرانسه گرفتم و ایا میشه از پاریس جند روزی برم لندن و بر گردم؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   خواهش می کنم.
   لندن و به طور کلی بریتانیا ویزای متفاوتی از ویزای شنگن دارد. اگر دارای ویزای انگلیس هستید با یک قطار به سادگی می توانید به لندن بروید و در غیر این صورت خیر
   سفر خوبی داشته باشید

 • Elmira

  سلام،من تنها می خوام سفر کنم و بدون تور،امکان اینکه از فرودگاه مترو باشه هست؟و برای برج ایفل و موزه لوور بلیط اغ اغ میتونم از خود فرودگاه تهیه کنم(برای دوروز)

  • Majid Erfanian

   سلام
   بله، در متن و در جواب بعضي از دوستان توضيح دادم كه براي عزيمت از فرودگاه به مركز شهر مي توانيد بليط اغ و اغ تهيه كنيد. اما براي لوور و ايفل نياز به اغ و اغ نيست. با مترو شهري مي توانيد به اين دو جاذبه برويد، با هزينه بسيار كمتر

 • باران

  با سلام و وقت بخیر. ببخشید یه سوال داشتم. ممنون میشم اگه میدونید جواب بدید. من خواهرم برای 26 دسامبر پذیرش گرفته بود از یه مدرسه فرانسوی سفارت هم برای یک آذر بهش وقت مصاحبه داده. حالا به خاطر یه سری مسایل تاریخ پذیرش مدرسه اش رو عوض کرده و اسفند بهش پذیرش دادن. حالا سوال این هست که آیا میتونه تاریخ مصاحبه شو تو سفارت تغییر بده ؟ تاریخ جدید برای مصاحبه بهش میدن؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   قانون زمانی که برای اقدام ویزا وجود دارد، این هست که از حدود 3 ماه قبل از سفر میشه برای ویزا اقدام کرد. یه ترتیب اگر وقت سفارت موجود برای اول آذر هست، معنیش اینه که تاریخ سفر نمیتونه از آخر بهمن دیرتر باشه. پس اگر پذیرش ایشون به اسفند افتاده میشه این طور گفت که وقت سفارت اول آذر خیلی زود هست برای اون تاریخ.
   پیشنهادم این هست که موضوع رو به صورت تلفنی یا ترجیحا حضوری با سفارت فرانسه مطرح کنید. احتمالا وقت جایگزین بهشون میدن.
   موفق باشید

 • عليرضا

  سلام ممنون از راهنمايي هاي خوبتون
  من تا به حال تجربه سفر به فرانسه رو نداشتم
  ميخواستم بدونم براي يك هفته البته با تور ميخام بيام به عير از پول هتل بليط حدودا چقدر هزينه داره؟
  جوري كه بهم خوش بگذره و نه زياد ولخرجي حدودا چند يورو

  • Majid Erfanian

   سلام
   با در نظر گرفتن هزینه ناهار و شام، بلیط ورودی اماکن مورد بازدید و هزینه حمل و نقل و برخی خریدهای کوچک ناگزیر، هر نفر در هر روز به طور متوسط بین 50 تا 100 یورو هزینه خواهد داشت.
   سفر خوبی داشته باشید

 • Shima

  سلام و با تشكر از شما.
  من به همراه همسرم ٢ روز ديگه براي ٥ روز عازم پاريس هستيم، قصد داريم از فرودگاه با قطار ويا مترو به سمت هتل كه توي خيابان شانزليزه هست بريم، اشاره كردين كه بايد بليط ٣ زون ٥ روز را بگيريم ، آيا براي هر نفر بايد جداگانه بگيريم يني جما ١٢٠ يورو ميشه ويا با همون يك كارت ٢ نفرمون ميتونيم استفاده كنيم؟ و اين كه از كوجا ميتونيم تهيه كنيم؟
  ممنون

  • Majid Erfanian

   سلام
   بلیط های مترو پاریس که برای استفاده چند روز هست، فقط یک نفر میتونه ازش استفاده کنه. این بلیط 3 زون 5 روز صرفا برای افرادی خوبه که قصد دارن هم با قطار از فرودگاه به شهر و از شهر به فرودگاه برن، هم با قطار به دیزنی لند برن و هم با قطار به ورسای برن.
   بلیط رفت و برگشت فرودگاه به شهر 18 یورو، بلیط رفت و برگشت شهر به دیزنی لند 16 یورو و بلیط رفت و برگشت شهر به ورسای حدود 9 یورو هست. یعنی 43 یورو فقط هزینه همین سه جا هست. با اون بلیط شما می تونید از همه قطارها و متروها و اتوبوس ها رایگان استفاده کنید.
   توی ایستگاه قطار فرودگاه شارل دوگل میتونید این بلیط رو بخرید.
   ارادتمند

 • Parinaz

  با عرض سلام و خسته نباشيد.
  من هفته ديگه عازم پاريس هستم .
  كسي در مورد سيم كارتي كه اينترنت داشته باشه اطلاعاتي داره؟
  و اينكه ايا سيم كارتها بعد از مدتي باطل ميشن يا نه؟
  ممنون

  • Majid Erfanian

   سلام
   من در پاریس تجربه استفاده از سیم کارت Lyca و سیم کارت Lebara را داشته ام. هر دوی اینها هزینه های تماس پایینی دارند و برای تماس با ایران هم بسیار مقرون به صرفه اند.

   • پری

    سلام
    خیلی از مطالب مفیدتون لذت بردم.
    در مورد اینترنت همراه؟ بااین سیم کارت هایی که گفتید، چجوری باید فقط بسته اینترنت بخریم؟ و این سیم کارت ها تو کل اروپا قابل استفادست؟ میخوام ایتالیا هم ازش استفاده کنم.
    شما نقشه مترو با کیفیت در دسترس دارید برام ایمیل کنید؟
    ممنون از شما

    • Majid Erfanian

     سلام
     سپاس از شما
     اگر هر کدام از سیم کارت هایی که گفتم رو تهیه کنید، مثل ایرانسل امکان استفاده از اینترنت بر روی اون وجود داره. در تمام اروپا قابل استفاده هست، اما به صرفه تر این هست که در هر کشور سیم کارت همون کشور رو تهیه کنید. برای داشتن نقشه مترو کافی هست در قسمت تصاویر گوگل کلیدواژه Paris Metro Map رو جستجو کنید.
     موفق باشید

 • نغمه

  سلام هموطن عزيز با ذوق
  ممنونم بابت نوشتن سفرنامه زيباتون كلي ب دردم ميخوره
  من بر حسب اتفاق دارم تنهايي ميرم لهستان و بعد پاريس
  اولين سفر تنهايي منه
  البته خارج از كشور سفر كردم ولي هميشه با خانواده و دوستان،
  ميخام هتل مطمئن و البته نه گرون انتخاب كنم و از تهران رزرو كنم ميتونيد راهنمايي كنيد؟
  البته مناسفانه زبان فرانسه كه اصلا و زبان انگليسيم هم چندان خوب نيست
  تقريبا ي هفته اونجام
  سپاسگزارم

  • Majid Erfanian

   سلام
   اگر سایت رزرو هتل با پرداخت کارت شتاب بخواهید، سایت زورق یا سایت بریم سفر رو میتونم پیشنهاد بدم. محله های مناسب برای اقامت رو هم که در متن مطلب این پست توضیح داده ام. نگران سفر تنهایی نباشید، همه چیز ساده است و شما به سادگی می تونید بدون همسفر از لحظه هاتون لذت ببرید.

 • مینا

  آقای عرفانیان سپاس از وبلاگ مفیدتان و سهیم کردن ما در تجربیتتان.
  هفته آینده برای یک هفته به پاریس می روم اگر امکانش هست هزینه ورودی مکان های دیدنی و اینکه برای افراد زیر هجده سال نیاز به تهیه بلیط هست یا نه را می فرمایید؟ چون سری قبل برای پسر دوازده ساله ام بلیط لوور را خریداری کردم که بعدا متوجه شدم افراد زیر 18 سال نیازی به تهیه بلیط ندارند.
  برای استفاده از سیستم حمل و نقل برای افراد زیر 18 سال مانند بزرگسالان تمام بهاست یا شامل تخفیف می شود؟
  سپاس از راهنمایی شما

  • Majid Erfanian

   سلام
   خواهش می‌کنم.
   هزینه ورودی لوور 12 یورو، ایفل تا ایستگاه بالا 15.5 یورو و ورودی کامل هر دو مجموعه دیزنی‌لند 90 یورو است. همه سایت‌ها در باجه بلیط فروشی تابلوهایی را نصب کرده‌اند که بر روی آن بهای بلیط برای سنین مختلف را توضیح داده‌اند. هر سایت قوانین مربوط به خودش را دارد. بهای بلیط مترو و حمل و نقل عمومی برای کودکان 10 سال و کمتر از آن، ارزانتر از بهای بلیط بزرگسالان است که می‌توانید هنگام خرید، بلیط ویژه کودکان را تهیه کنید.

 • مینا

  با سلام و تشکر از شما به خاطر توضیحات بسیار عالی
  من وهمسرم به دلیل ماموریت کاری همسرم تصمیم سفر به پاریس رو داریم و تقریبا 7 روز در پاریس خواهیم بود از اونجایی که همسرم به غیر از دو روز بقیه روزها رو باید به محل کارش بره واقعیتش من از شما یک راهنمایی و برنامه ریزی کامل برای گردش در پاریس میخواستم تا اونجا که میتونیم در این شرایط از زمانمون استفاده کنیم بهتره توضیح بدم که همسرم تقریبا از 7 روز حضورمون در پاریس 5 روز رو از ساعت 9 صبح تا 3 بعدازظهر باید در محل کارش حضور داشته باشه و تقریبا دو روز رو off هست
  من تا به حال به پاریس سفر نکردم با توجه به اینکه شنیدم شنبه و یکشنبه در پاریس کلا تعطیل هست و همینطور درست یا غلط شنیدم که در پاریس از ساعت 7 غروب به بعد هیچ جا باز نیست و خیابانها خیلی خلوت هستن من از شما خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید در ساعاتی که همسرم نیست و من تنها مجبور به گشت و گذار هستم و همچنین بعدازظهر ها ( از ساعت 3 به بعد ) چطور برنامه ریزی کنیم و اولویت را برای دیدن کدام مناطق دیدنی در نظر بگیریم

  پیشاپیش بابت راهنماییتون ممنونم

  • Majid Erfanian

   سلام
   در مجموع اگر می‌خواهید جاذبه‌های مهم پاریس را ببینید، باید از این جاذبه ها دیدن کنید:
   خیابان شانزه لیزه، برج ایفل، موزه لوور، ساختمان اپرا گارنیه، خیابان ریوولی (و جاذبه‌هایش)، خیابان سنت ژرمن، کلیسای نتردام، تپه مونتمارتر (موماق) و کلیسای سکره کر، دیزنی‌لند و کاخ ورسای.
   باید جاذبه هایی که قصد دارید مشترک ببینید را در آن دو روز قرار دهید و سایر جاذبه ها را شما خودتان برنامه ریزی کنید. بعضی از آنها هم تا دیروقت باز هستند و می‌توانید در ساعات حضور همسرتان در بعدازظهرها از آنها دیدن کنید. مثل ایفل که تا 11 شب امکان بالا رفتن دارد و یا لوور که بعضی از روزها مثل 4شنبه ها تا شب باز هست.
   مغازه ها و فروشگاه ها تا ساعت 7 اغلب باز هستند. لذا بازدید از مراکز خرید هم باید در ساعات روز انجام شود.
   سفر خوبی داشته باشید

 • Fard Ali

  سلام آقای عرفانیان
  بسیار ممنون از نوشته و اطلاع تان , ایکاش در جاهایی که از اسامی فرانسه استفاده میکردید لطف کنید و تلفظ انگلیسی یا فرانسه آنها را بنویسید
  برای مثال: بلندي‌هاي مونتمارتر (موماق) مقابل كليساي سكره‌كر
  …. مرکز فرهنگی ژرژ پمپیدو و بالای یکی از ساختمان‌های سه‌گانه گالری لافایت …
  – محدوده‌هاي شاتلی، ريوولي، بلوار هوسمان، خیابان اپرا و محله مونتمارتر مكان‌هاي توريستي، پر تردد و
  …. جنوب رود سن هم خیابان سنت ژرمن موقعيت خوبي دارد.

  موفق باشید

  • Majid Erfanian

   سلام
   نکته درستی را اشاره کردید. در مطالبی که ظرف دو سه سال اخیر نوشته‌ام، همواره این نکته را رعایت کرده‌ام. اما چون این مطلب قدیمی بود، معادل فرانسوی و انگلیسی اسامی را در متن قرار نداده بودم. اما با توصیه شما این ایراد را برطرف کردم.
   فکر کنم در حال حاضر تمام کلماتی که نشانگر اسم خاص، اسم مکان یا آدرس جایی، هستند، معادل انگلیسی یا فرانسوی آن در متن قرار گرفته است.
   ممنون از دقت نظر شما

 • Elham

  سلام مرسي از پاسخگوييتون ببخشيد من يك سوال ديگه هم داشتم كه در گوگل مپ نتونستم پيدا كنم فاصله فرودگاه شارل دو گل تا ديزني لند چقدر است و با چطور ميشه رفت ؟ ممنونم

  • Majid Erfanian

   سلام
   فرودگاه شارل دوگل در شمال شرقی پاریس هست و دیزنی لند در شرق پاریس. فاصله این دو از هم بیش از 30 کیلومتر است. شکی نیست که ساده ترین راه رسیدن به دیزنی لند از طریق فرودگاه، تاکسی خواهد بود. چون رفتن با RER نیاز به زمان زیادی داره و باید تا ایستگاه شمالی (Nord) شهر پاریس بیایید.

 • Elham

  با سلام مرسي از مطالب خيلي خوبتون من حدود يك هفته ديگر به مدت ٢٤ ساعت در پاريس خواهم بود فقط الان مشكل من فاصله فرودگاه تا مركز شهر بود البته ما ٣ نفر هستيم پس درسته كه اگه از تاكسي استفاده كنم بهتره ؟ تا مترو يا قطار ؟ هتل ما در منطقه le defense است و فقط قصد بازديد از ايفل و شانزليزه برامون اهميت داره ممنون ميشه راهنمايي كنيد

  • Majid Erfanian

   سلام
   خواهش مي كنم. من تصورم بر اين هست كه همچنان RER براي ٣ نفر ارزانتر خواهد بود. البته اگر حمل بار با قطار برايتان سخت است، مي توان از اختلاف قيمت رفت و برگشت با قطار و تاكسي صرف نظر كرد.
   از لادفانس به سادگي ميتونيد با خط شماره ١ مترو به خيابان شانزه ليزه برويد. از ايستگاه فرانكلين رزولت در خط ١ بايد با مترو خط ٩ به ايستگاه تروكادرو برويد تا بتوانيد از ايقل بازديد كنيد.

 • محسن

  با سلام
  ضمن سپاس از راهنمااي مفيد جناب عرفانيان….
  نكنه اي درمورد بارمسافرتي به ذهنم رسيد كه با شما در ميان بذارم
  درصورتيكه بار شما با تاخير بيش از 4 روز به دسستتون رسيد
  مي توانيد درخواست جبران خسارت تاخير در ورود بار همرا مسافر
  بديد وخسارت رو هم از ايرلاين و هم شركت بيمه گر كه درايران بيمه
  مسافر تي خريديد دريافت فرماييد
  باتشكر

 • محمدرضا

  سلام مرسي از اطلاعات خوبتون
  من 20 روز ديگه ميرم پاريس ، به نظرتون تو كدوم قسمت شهر اتاق يا آپارتمان بگيريم ؟ از سايت airbnb.com آپارتمان بگيرم يا هتل بگيرم؟ البته من يه پسر دو ساله هم دارم.

  • ماریا

   سلام.
   از اطلاعات خوبتان متشکرم.
   من تصمیم دارم به همراه 4 نفر از دوستان در ماه جولای به پاریس مسافرت 4 روزه داشته باشم. ممنون میشوم اطلاعات خود را در مورد یک هتل با قیمت واقعا مناسب و در عین حال موقعیت عالی به من معرفی کنید.

   • Majid Erfanian

    سلام
    پاریس چند هزار هتل دارد و انتخاب هتل باید بر اساس پارامترهای مختلفی صورت بگیرد. پیشنهاد میکنم به سایت booking.com مراجعه کنید و در جستجوی خود، از فیلترهایی مختلفی که وجود دارد استفاده کنید.

  • Majid Erfanian

   سلام
   در همین مطلب محله هایی را برای اقامت پیشنهاد داده ام. یکی از همین محله ها را انتخاب کنید.

 • ابوذر

  با عرض سلام و تشکر بخاطر توضیحات عالی که دادین میخواستم درمورد وضعیت هتلهای پاریس بپرسم که هتلهای قیمت مناسبش چجوریه و کجا هتل بگیریم بهتره ؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   پاریس جزو شهرهای گران محسوب می شود و اقامت در این شهر بهای بالایی دارد. در متن محله های مناسب برای اقامت را پیشنهاد داده ام.
   ممنون

 • farzaneh

  باسلام. بسیار از راهنماییهای شما سپاسگذارم. مطالب مفید بود ممنون. من چند روز دیگه با همسرم برای 6 شب عازم پاریس هستم. میخواستم در مورد بلیط مترو چند روزه که شنیدم علاوه بر استفاده در مترو و اتوبوس شامل تخفیف دیزنی لند و بعضی جاهای دیدنی دیگه هم میشه راهنماییم کنید که کدوم نوع بلیط و بخرم و از کجا؟
  راستی ما بابت ویزا خودمون اقدام کردیم با گرفتن وقت از سفارت و موفق به گرفتن ویزا شدیم. به نظر من اولین اصل در گرفتن ویزا صداقت گفته ها و مدارکمان است زیرا من فکر میکنم کارکنان سفارت ها کمی روانشناسی هم بلد باشند و از طریقه صحبت شما به موارد مورد نیاز خودشان میرسند. باز هم سپاس

  • Majid Erfanian

   سلام
   امیدوارم سفر خوبی پیش رو داشته باشید.
   سیستم حمل و نقل زیرزمینی پاریس شامل دو نوع قطار هست. یکی سیستم متروپولیتن که همان متروی شهر پاریس هست و یکی سیستم RER که قطارهای شهری هست. سیستم مترو صرفا در بخش مرکزی شهر پاریس (اصل شهر پاریس) سرویس دارد و سیستم RER مسافران را به حومه شهر منتقل می کند.
   برای رفتن به دیزنی لند شما ناگزیر از استفاده از RER هستید که هزینه گرانتری دارد. اما اگر بجز دیزنی لند، قصد مراجعه به بخش دیگری از حومه پاریس را ندارید، بهترین راه این است که برای استفاده های درون شهری یعنی همه روزهای حضور در پاریس بجز روز رفتن به دیزنی لند، بلیط را به صورت بسته های 10 تایی خرید کنید که مبلغ هر 10 بلیط، 14.10 یورو می باشد که هر بلیط 1.41 یورو می شود. اما همین بلیط را اگر به صورت تکی بخرید، بسیار گران تر می شود.
   برای رفتن به دیزنی لند هم یک بلیط اختصاصی و مستقل دو طرفه از ایستگاه مبدا (محل اقامت) به دیزنی لند بگیرید که احتمالا هر طرف آن حدود 7.6 یورو می باشد. به این صورت در مجموع هزینه رفت و آمد به نفع شما خواهد بود. البته اگر تعداد نفراتتان 5 نفر باشد، این بلیط را نیز می توانید به صورت پک 10 تایی بخرید که در این صورت نرخ آن مناسب تر خواهد شد.

 • کیان داوودی

  سلام وقتتون بخیر
  بنده هم یه چند نکاتی رو لازم دونستم بگم البته با اجازتون
  من دانشجوی (اینترن) پزشکی . بورسیه دانشگاه پیر و ماری کوری رو گرفتم
  و نکاتی که بدرد مسافران پاریس میخوره رو عرض کنم
  خدمات پزشکی
  برای استفاده از این خدمات درهتل به پذیرش هتل مراجعه کنید و در خارج از هتل با شماره ۱۵ تماس بگیرید.
  در زمان نیاز به پلیس با شماره ۷ تماس بگیرید.
  مراقب پول های خود در مکانهای شلوغ و پر رفت و آمد باشید.
  هنگام شب و دیرهنگام پیاده در خیابان ها راه نروید وحتما با تاکسی به هتل برگردید.
  از حمل پول زیاد با خود بپرهیزید.
  وسایل گرانبهای خود را در صندوق هتل بگذارید.
  استفاده چند نفره از تاکسی های پاریس برای مسیر فرودگاه به شهر و در مسیرهای کوتاه داخل شهر از نظر اقتصادی به صرفه است . کرایه تاکسی با سه سرنشین از فرودگاه به شهر حدود ۴۰ یورو است.
  اگرچه سرعت آن به مترو و قطار نمی رسد ولی یکی از شبکه های خوب حمل و نقل پاریس است که با دریافت ۱۳ یورو برای هر مسافر، آنها را به ۵ نقطه مرکزی شهر می برد.
  و توصیه اخر برای افرادی که قصد تحصیل در فرانسه رو دارن ابتدا تسلط به زبان فرانسه مهمه
  سفری که به فرانسه داشتم فهمیدم زبان انگلیسیه فرانسوی ها زیاد خوب نیست
  و اینکه هر سال در سفارت فرانسه در ایران که در خیابان نوفل لوشاتو هست ازمونی جهت بورسیه برگزار میشه. حتما به سایت سفارت فرانسه بروید و مشاهده کنید نکات و…
  ادرس سفارت فرانسه در تهران
  آدرس : تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 66-64
  تلفن : 00 40 09 64 21 98 00
  و اینم ادرس سایت
  https://www.ambafrance-ir.org
  درضمن دوستان بدونن که مدارکی همچون پیام نور . ازاد. علمی کاربردی. غیر انتفاهی.. بدرد بورسیه نمیخوره…
  درضمن اقای عرفانیان که فرمودند میتوان از سایت انلاین رزرو هتل کرد booking.com
  دوستان مد نظر داشته باشن که اگر هزینه براتون اهمیت داره … از مرکز شهر دور باشید که هر چه دورتر ارزون تر….
  در پاریس و… هتل هایی وجود دارد که گروهی میتوانید در انجا ساکن بشید… از چهار نفر تا ده نفر ماکزیموم
  پس اگر سفر گروهی داشتید میتوانید از سایت بوکینگ دلخواه هتلی با این مضمون انتخاب کنید…
  ایشالا تیر 1394 عازم برای تحصیلم برای رزیدنتی
  سوالی در پیرامون تحصیل داتشید و … به سایت من و دوستانم سری بزنید البته با اجازه اقای عرفانیان
  https://www.etudfrance.com

  • Majid Erfanian

   کیان داوودی عزیز
   بسیار از اطلاعات مناسب و ارزشمندی که نوشتی سپاسگذارم. مطمئنم که این اطلاعات برای بسیاری از دوستان مفید فایده خواهد بود.
   موفق باشید

 • فاطمه خاوری

  خوب بود فقط من چند تا سوال داشتم و اینکه آغاز سال تحصیلی درفرانسه کی است مخصوصا در بخش راهنمایی یعنی صنوف 6 تا 9 و یکم در مورد سیستم تحصیلی شون اطلاعات می خواستم.

  • Majid Erfanian

   سلام
   من متاسفانه اطلاعات مربوط به زندگی در پاریس رو ندارم. اطلاعات این مطلب برای یک سفر چند روزه به پاریس مناسب هست.

 • آیدا

  سلام ببخشید دیزنی لند جای قشنگی بود؟ و بلیطش چند بود و توش چقدر هزینه داره؟ باید لباس مخصوص بپوشیم؟ و بلیط راحت به دست می آید؟

  • Majid Erfanian

   سلام
   ديزني لند براي خيليها كه هنوز كودك درونشون بيداره و با كارتونهاي والت ديزني خاطره بازي ميكنند، جذابه
   بليطش فكر كنم حدودا ٧٥ يورو هست. نياز به لباس خاصي نيست و بليطش رو ميشه هم به صورت آنلاين و هم با مراجعه به گيشه بليط فروشي در محل مجموعه تهيه كرد

 • زهرا

  سلام
  در مورد مسیر شانزلیزه یا هرکدوم از مسیرای پیاده روی ک گذاشتید، عکس های سکانس ب سکانسش رو دارید؟؟
  یا حداقل چندتا عکس ک مسیر و بناهای مهمشو نشون بده؟
  برا پروژه م میخوام .. اگه دارید ممنون میشم ایمیل کنید

  • Majid Erfanian

   سلام
   من اين مسيرها رو پياده طي كرده ام، اما الزاما از همه طول مسير عكس نگرفته ام كه بشه اون رو مكملي براي اين نقشه ها دونست. نوع عكاسي من سوژه محور هست و چندان مسيرها و عبور از مسيرها رو ثبت نميكنم

 • نیر

  سلام
  شرایط گرفتن ویزا فرانسه سخته؟ اگر بتوانم از فرانسه ویزا بگیرم دیگه نیاز نیست بروم لهستان .لطفا اگر اطلاعاتی در این خصوص دارید راهنمایی نمایید
  با سپاس بیکران

  • Majid Erfanian

   سلام
   شرایط ویزا گرفتن از کشورهای مختلف حوزه شنگن تقریبا یکسان هست. شما باید از کشوری اقدام کنید که مدارک مرتبط بهتری داشته باشید. مثل دعوتنامه یا سابقه سفر
   ارادتمندم

 • محسن

  با تشکر از مطالب بسیار جامع و مفیدتان. خیلی قابل استفاده بود. امیدوارم تجربیات بیشتری در سفرهای بعدی کسب کنی تا به مردم عزیزمان انتقال بدی.

 • نیر بهره مند

  سلام
  ممنون ازاینکه لذت خاطرات سفر هایتان را با ما تقسیم می کنید چقدر خوشحالم با وب شما آشنا شدم (از طریق وب کوله پشتی نارنجی) من بازنشسته هستم عاشق سفر وگردشگری
  روزی چند ساعت سفرنامه دوستان را در وب های مختلف می خوانم ولذت می برم واقعا دستتان درد نکند چقدر وقت میگذارید کار بسیار سختی است من از طرف تمام علاقه مندان
  به سفر از شما ودوستانتان تشکر میکنم
  نقشه های که در این پست گذاشته بودید واقعا عالی بود مخصوص برای من وهمسرم
  چون ما قصد داریم از این به بعد بدون تور سفر کنیم چند سفر آسیایی با تور رفتیم ولی از سال آینده می خواهیم خودمان برویم نظر دوستانتان را پرسیدم خوشحال می شوم نظر شما را بدانم اگر ویزا بدهند قصد سفر به لهستان وپاریس وایتالیا داریم تنها مشکل ما کمی زبان بلد هستم امیدوارم بتوانم از راهنمایهای شما استفاده کنم از استرسم کم شود
  باسپاس بیکران

  • Majid Erfanian

   سلام
   از لطف شما ممنونم و خوشحالم كه در اينجا حضور داريد.
   شك نكنيد كه بدون هيچ مشكلي مي توانيد سفر كنيد. من دوستان زيادي را مي شناسم كه بدون دانستن زبان سفر مي كنند. بخصوص كه شما تجربه سفر خارجي هم داريد. اميدوارم كه از پاريس لذت ببريد.

  • leyla

   با سلام و روز بخیر سپاسگزارم بابت مطالبی که به اشتراک می گذارید من در آبان ماه قصد رفتن به پاریس و از انجا به ایتالیا را دارم در محدود شاتل می خوام هتل بگیریم ایا شما هتل با قیمت مناسب و کیفت خوب می شانسید و ترمینال که به ایتالیا میره همان Gard leyon و بلیط قطار و الان اینترنتی بگیریم می توانم کنسل کنم با تشکر از شما

   • Majid Erfanian

    سلام
    خواهش می کنم. امیدوارم سفر خوبی داشته باشید
    محله شاتله یا شاتلی محله بسیار خوبی برای اقامت در پاریس هست. اگر در سایت بوکینگ جستجو کنید، می توانید از فیلتر محدوده جغرافیایی استفاده کنید تا در نتایج جستجو فقط هتلهای محدوده شاتله را به شما نشان دهد.
    راجع به بلیط قطار می توانید از همینجا بلیط های خود را از طریق نماینده رسمی قطارهای اروپا در ایران تهیه کنید. دفتر مرکزی قطار اروپا در آژانس ایوار در برج سایه مقابل پارک ملت واقع شده است.

 • ماهی

  با اجازه مجید عزیز منم چند تا نکته میگم:
  1-اگر کمتر از ۲۶ سال دارید هرجا که خواستید بلیط قطار بین شهری تهیه کنید به بلیط فروش بگید که کمتر از ۲۶ سال هستید تا از تخفیف ۳۰ درصدی برخوردار شوید.
  2-همیشه برای تهیه بلیط قطار از خرید اینترنتی استفاده کنید تا از تخفیف قابل توجهی برخوردار شوید.
  3-هزینه تماس با خانواده در ایران ۵ تا ۱۰ یورو با کارت های تلفن بین المللی که در فرودگاه قابل تهیه است.
  در فرودگاه یا ایستگاه قطار پاریس به راحتی می تونید سیم کارت اعتباری تهیه کنید. سیم کارت SFR حدود ۳۰ یورو میشه. که لازمه حتما موبایل از ایران آورده باشید.
  4-برای مسافرت های تفریحی می تونید خودرو کرایه کنید (بهتره چند نفری یه ماشین کرایه کنید تا ارزون تر در بیاد – البته اینجوری هم نشه که ۱۲ نفره یه ۲۰۶ کرایه کنید!!) هزینش روزی حداقل ۵۰ یورو میشه . البته خوبیش اینه که ماشین رو از مبدا تحویل می گیرید و در مقصد به نماینده ی همون شرکت تحویل میدید.
  5-برای رانندگی در فرانسه می باید گواهینامه ملی این کشور یا یک گواهینامه بین المللی (I D P) در اختیار داشته باشید.
  6-چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده ۳۶ کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به سفارت جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمی دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید. البته می باید مطلع باشید شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و. مقررات محل بوده و وظایف نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور متوقف فیه نمی باشد.
  7-سعی کنید در اولین زمان ممکن آدرس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در پاریس را پیدا نمائید تا در صورت وقوع حادثه و یا نیاز به مراجعه، دچار مشکل نشوید.

  آدرس سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس

  AMBASSADE DE LA R. I. IRAN, 4, AVENUE D’LENA 75116 Paris

  تلفن : ۴۰۶۹۷۹۰۰-۰۱

  سایت :

  https://www.amb-iran.fr

  برای رفتن به سفارت از طریق مترو به طریق زیر عمل کنید (ابتدای مسیر را Gare Du Nord فرض میکنیم چون از فرودگاههای اصلی پاریس ابتدا وارد Gare Du Nord میشوید) :

  از ایستگاه Gare Du Nord وارد خط ۴ مترو به سمت Porte d’Orléans شوید سپس در ایستگاه Strasbourg_Saint-Denis از قطار پیاده شده و خط را عوض میکنید برای خط ۹ به سمت Pont de Sèvres در ایستگاه Léna از قطار پیاده شده و طبق کروکی پایین به سفارت مراجعه کنید.
  8-درخصوص خرید ازفروشگاههای بزرگ این کشور توصیه میگردد تا هنگام خروج نهایی از فروشگاه، رسید خرید را دراختیار داشته باشید تا درصورت کنترل امنیتی و تقاضای رسید بتوانید آن در اختیار مأمورین فروشگاه قرار دهید.
  9- چند تا سایت واسه تهیه بلیط اینترنتی:
  https://www.voyages-sncf.com/billet-train
  https://www.voyages-sncf.com/
  https://www.voyages-sncf.com/billet-train

  10-روش دیگر استفاده از بلیط های خریداری شده ی قطار هست که برای فروش در سایت Troc des Trains قرارداده شده. در واقع فروشنده از سفر منصرف شده و بلیط خود را به قیمت پایین می فروشد. https://www.trocdestrains.com/
  11- روش دیگه سایت معروف KelBillet هست که شامل بلیط قطار و هواپیما میشه https://www.kelbillet.com/
  12-سایتی در فرانسه وجود داره به نام covoiturage که برای این کار تعبیه شده. شخصی که قصد دارد با ماشین خودش مثلا از پاریس به استراسبورگ برود، در این سایت آگهی میدهد که اینقدر جا دارم، و در فلان تاریخ ، فلان ساعت از فلان جا راه میوفتم، شماره ی تماسش رو هم گذاشته تا باهاش هماهنگ کنید. جالب اینجاست که طول مسیر، زمان اون، تعداد مسافر، امکان پخش موزیک، امکان کشیدن سیگار، امکان صحبت در حین سفر و میزان بار مجاز نوشته شده. قیمت های آن بسیار پایین هست. راننده ی خانم هم موجود هست. https://www.covoiturage.fr/

  و در آخر امیدوارم مفید باشه.

  محبوبه

  • Majid Erfanian

   واقعا ممنونم. لطف کردی که با این جزئیات دقیق نوشتی. مطمئنم مسافرای پاریسی که این اطلاعات رو ببینن، حسابی خوشحال بشن…

  • الهام

   سلام با تشکر از شما
   در مورد نحوه خرید بلیط تهران پاریس به قیمت مناسب و نحوه رزرو هتل به طور مستقیم از ایران در پاریس صحبت و راهنمایی نکردید..
   ممنون میشم در این رابطه هم توضیح بدید.

   • Majid Erfanian

    سلام
    بهترین راه خرید بلیط، تماس با آژانس های مسافرتی معتبر هست. ازشون بخواهید که نرخ بلیط با چند ایرلاین مختلف رو در تاریخ مورد نظر شما به شما اعلام کنن و شما انتخاب کنید. برای رزرو هتل نیز میتونید از طریق سایت های معتبر رزرو هتل که امکان خرید با کارت شتاب رو دارن، اقدام کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *